Paradise Lost

Θα εχει και αυτο ομως καγκουροβερσιον να γουσταρουμε διπλα? :level_slider: :control_knobs:

2 Likes

Το κομμάτι υπάρχει ήδη στο yt music.

Υ.γ Πολύ καλύτερο απο το Tomorrow’s Sky.

6 Likes

Πολύ ωραίο, και εμένα μου άρεσε πιο πολύ.

2 Likes

Μαλακια τραγουδι, δεν εχει βαριες κιθαρες κτλ

1 Like

Πιο κοντά στον ήχο των Λοστ, γι αυτό κ αρέσει πιο πολύ. Θα μπορούσε άνετα να είναι σε κάποιο άλμπουμ τους. Πολύ ωραίο κομμάτι πράγματι.

1 Like

Σίγουρα πιο κοντά στο ήχο των PL, σωστός συνδυασμός κιθάρας και πλήκτρων, ωραίο δυνατό ρεφρέν, πολύ καλό κομμάτι.

2 Likes

Και video

5 Likes

Και εγω το βρηκα πιο κοντα σε Λοστ, οχι τοσο επειδη εχει λιγο παραπανω κιθαρες αλλα περισσοτερο λογω του χαρακτηριστικου μελαγχολικου μουντ που ειναι σημα κατατεθεν τους. Πολυ καλο, οσο το ακουω μου αρεσει πιο πολυ.

3 Likes

+1

Μάλλον κάνεις πλάκα, αλλά επιεικώς μέτριο το τραγούδι, απείρως καλύτερο το πρώτο

Να την πω την αμαρτία μου, μου λείπουν οι PL αυτού του ύφους.
Παίζει να μου αρέσει περισσότερο από τα περισσότερα μετα-medusa εποχής PL το καινούριο κομμάτι, αν και τα τύμπανα είναι λίγο too metal γι αυτό τον ήχο.

2 Likes

Εξαιρετικά αδιάφορο και άχρωμο στα δικά μου αυτιά. Κρίμα, το πρώτο single μου άρεσε πολύ και στις δύο εκδοχές του.

2 Likes

μου αρέσει πολύ

Παρα πολυ ωραιο τραγουδι και το Hiding From Tomorrow, φλερταρει με Kate Bush - Running Up That Hill ατμοσφαιρα και με post punk γενικοτερα. Ειναι μια ατμοσφαιρα κι ενας ηχος που ταιριαζει 100% στους Paradise Lost. Κι εμενα μου αρεσε περισσοτερο το Tomorrow’s Sky που βγηκε πριν κανα 2 μηνες, αλλα και τα δυο τραγουδια κατι παραπανω απο μια χαρα.

Και για να αναφερουμε και τα αυτονοητα, προφανως και αυτο καλυτερο απο οτι εχουν βγαλει οι Lost απο το 2005 και μετα, για να μην παω και πιο πισω δηλαδη. Ενας ηχος που τους ταιριαζει γαντι, μακαρι να επαιζαν ετσι εδω και πολλα χρονια. Το μονο που με χαλαει ειναι οτι ακουγοντας αυτα τα δυο singles, νιωθω οτι επρεπε να ειχαν βγει πριν πολλα χρονια. Τοτε που μαλλον και οι Greg και οι Nick θα τα ενιωθαν πολυ πιο πολυ στο πετσι τους, χωρις να εχουν βαλει νερο στο κρασι τους.

1 Like

Κλασσικά αυθαίρετα συμπεράσματα με βάση το προσωπικό σου γούστο και μόνο.
Δεν πειράζει , δεν έγινε και τίποτα. Το τραγούδι είναι πραγματικά καλό , αλλά εάν πιστεύει κανείς ότι θα υπήρχαν σήμερα paradise lost εάν έπαιζαν έτσι από το 2005 μέχρι και σήμερα , νομίζω ότι εθελοτυφλεί.

Μια χαρα θα υπηρχαν, και θα ειχαν σιγουρα πιο ενδιαφερουσα καριερα. Κανενα αυθαιρετο συμπερασμα, οι δηλωσεις τους και η πορεια τους ειναι ολα εκει περα προς εξεταση. Δεν ειναι μυστικο το οτι εβαλαν νερο στο κρασι τους, οι ιδιοι το λενε πολλα χρονια τωρα.

Με κάτι τετοια που λες νιωθω οτι δεν εχεις ακουσει τιποτα απο τότε, δηλαδη οκ μια χαρά ειναι το κομμάτι αλλα γιατι τοση υπερβολή; Δηλαδη μονο το Faith divides us… το κομμάτι ειναι κλασεις ανωτερο και απο τα 2 κομμάτια που έβγαλαν ως Ηost. Και υπάρχουν και άλλα στο requiem και στο tragic idol που ειναι ευκολα καλύτερα, αλλα ας μην μπουμε σε αυτο το τρυπακι.

5 Likes

Αυτά τα 30" από το 1:48 μου έχουν λείψει από τους Paradise Lost.

3 Likes

Διαφορετικά γούστα λέγονται, είναι τόσο απλό. Ιδιαίτερα το ομώνυμο FDUDUU δεν με τρέλανε ποτέ. Ωραίοι δίσκοι οι τρεις που αναφέρεις, αλλά μανιέρα. Δεν ήξερα να προτιμώ τα τραγούδια που προτιμάς κι εσύ :stuck_out_tongue_closed_eyes: Κι εγώ όταν μου λες ότι το Shades Of God είναι καλός δίσκος κι όχι για πεταμα με εξαίρεση 2-3 τραγούδια απορώ αν το έχεις ακούσει, αλλά τι να γίνει τώρα…

Ο καθένας έχει δικαίωμα στην κακογουστιά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes