Paradise Lost

Καλός δίσκος για 1991, έχει 2-3 καλά τραγούδια.
Τον ξεπέρασαν κάπου 10 φορές στην συνέχεια.

1 Like

Μπορούμε να έχουμε άποψη ή απαγορεύεται?

3 Likes

Για μένα, ιδιαίτερο βαρος κ ξεχωρη θέση στην καρδιά μου, έχει το Icon γιατί ήταν ο πρώτος δίσκος που άκουσα.

1 Like

Έλα ντε.

Νόμιζα ότι γράφαμε την άποψη μας για το Gothic με αφορμή την επέτειο του. Είδες καμία απαγόρευση πουθενά? Ή εννοείς ότι εγώ δεν μπορώ να γράψω την δικιά μου άποψη?

Το Gothic για μένα διεκδικεί την 3η θέση στη δισκογραφία των Lost. Μαζί με τουλάχιστον άλλους δύο δίσκους.

Με την υπόνοια ότι οι Lost έχουν τουλάχιστον 10 καλύτερους δίσκους γελάει ο κόσμος προφανώς, αλλά κάποια στιγμή το γέλιο σταματάει και σεβασμός σε όλες τις απόψεις.

2 Likes

Με βάση τα γούστα σου στην μουσική, το γέλιο από σένα είναι σφραγίδα ποιότητας, οπότε θενκς. Και δεν ήταν υπόνοια, το είπα ξεκάθαρα. Πιο συγκεκριμένα:

  • Draconian Times
  • Icon
  • One Second
  • Host
  • Believe In Nothing
  • Symbol Of Life
  • Paradise Lost
  • In Requiem
  • Faith Divides Us
  • Tragic Idol

Δέκα, καλά τα είπα

2 Likes

Medusa όχι;

1 Like

You’re quite welcome :sweat_smile:

1 Like

όταν στον δίσκο υπάρχει αυτό

τότε ο δίσκος είναι 10αρι

πέρα από το ότι όρισε μια ολόκληρη σκηνή

3 Likes

Και εγω τα θεωρω ολα αυτά ανώτερα του Gothic

1 Like

How dare you

Και μόνο που το Gothic γέννησε ένα ολόκληρο υπό-είδος στο metal φτάνει και περισσεύει.
Προσωπικά είμαι φαν της τριάδας Shades, Icon, Draconian

4 Likes

Το Gothic ειναι πολυ σημαντικος δισκος για ολα αυτα που αναφερατε αλλα οι περισσότεροι απο τους υπολοιπους δισκους τους μου αρεσουν πιο πολυ.Χωρις να σημαινει οτι δεν μου αρεσει και αυτος…

3 Likes

1000011939

25 χρόνια από τον καλύτερο δίσκο των PL!

Θα το ακούσω σήμερα ολόκληρο στην διαδρομή από την δουλειά κατευθείαν στον οδοντιατρο.

I’ve seen all vital signs begin to slip

8 Likes

Πες στο γιατρό να σου βάλει αναισθητικό γιατί the truth is always worse when you are sober :stuck_out_tongue:

9 Likes

Για αυτό που θα πάω να κάνω όχι απλά αναισθητικό θα χρειαστεί , αλλά και κοκτεηλακι από 7 παυσίπονα

Words of wisdom (tooth), add frustration
To our agony
Constant cleaning, always flossing
Endless x-raying

7 Likes

This sadness is your own

8 Likes

Θα πω στον οδοντίατρο

“Save your weak demands for one who cares
No more can I take this”

6 Likes

You may need some honest words to heal , you may need some honest words, so i’ll say them…κουράγιο φίλε

6 Likes

Να μη βάλει τίποτα στον ασέβαστο!

2 Likes