Paradise Lost

Καταρχήν αγαπάμε fanboy post όπως αυτό της Dimitallica, έτσι, για να θυμόμαστε το μεγαλείο αυτής της μπάντας.

Ρε Isis, εσύ δεν ήσουν που μου είχες πουλήσει τα single-άκια των Lost; Ή ήταν άλλος απ’ το forum;

=’)

Αντε, καλή χρονιά να έχουμε
http://www.youtube.com/watch?v=rRZABkNM5TQ

Και μην αγχωνεσαι, θα τους δεις πολλες φορες λαηβ :smiley:

λόγια συμπαράστασης από τις παλιοσειρές. =’) Το ελπίζω, morgoth.

μμ, θα μπορούσα να το βάλω και στο θρεντ με τις διασκευές αλλά…θεωρώ πως το πήρανε και το απογειώσανε το how soon is now. Τα φωνητικά του Morrissey μου φαίνονται λίγο ξενέρωτα.

Α!
Χρόνια Πολλά στο Νικόλα!

Dimi_tallica και εγω αργησα να τους εκτιμησω σε ολο τους το μεγαλειο, ειχα ακουσει τα πιο γνωστα αλμπουμ τους και μου αρεσαν παρα πολυ, αλλα ολοκληρωμενο και αναλυτικο λιωσιμο της δισκογραφιας τους αργησα να κανω και το μετανιωνω και εγω που ειχα χασει παλαιοτερα live τους. Πλεον ειναι στις αγαπημενες μου μπαντες και προσκυναω το διδυμο Holmes-Mackintosh καθε μερα στην αφισα στο δωματιο μου. Μιλαμε για διδυμο φωτια.

3 νοεμβρη
παιζουν
επετειακο
στην αγγλια
για τα 25 τους χρονια

ψηνεται κανεις?

Απο τωρα δεν ξερω, αλλα μου ακουγεται τοσο μα τοσο δελεαστικο…

…εεε τι διάολε…δεν θα το φέρουν και από δω?:):!:

Tι θα χωρέσουν σε 80 λεπτά ρε γαμώτο.
Γιατί παραπάνω αποκλείεται να παίξουν.

Γιατί παίξαν ποτέ για να παίξουν κ τώρα?Ταβάνι είναι τα 80.

Έχω την εντύπωση ότι στο επετειακό The Anatomy of Melancholy έχουν ξεπεράσει κατά πολύ το ταβάνι.

Για να το λές κάτι παραπάνω θα ξέρεις.βαριέμαι να το ψάξω,πάντως γενικά μιλάμε ότι δεν παίζουν παραπάνω από 80 λεπτά πάνω-κάτω.Κ το λάιβ που προανέφερες ήταν επετειακό όπως είπες οπότε μιλάμε για ξεχωριστή περίπτωση.

λογικα δεν θα ειναι κανα μεγαλο τουρ
οπωτε πιστευω θα παιξουν κανα κομματακι παραπανω

στο φουμπου
ο νικολακης ζητησε να γραψουμε το αγαπημενο μας κομματι
και αυτο με τις πιο πολλες ψηφους
θα μπει στο σετλιστ
νταξ δεν περιμενω καμια πρωτοτυπια
ηδη απο κατω εβλεπες one second, forever failure και τα γνωστα χιτ
που παιζουν ετσι και αλλιως σε καθε λαιβ
oh, the humanity…

Τους έχω δει τόσες φορές που έχω χάσει το μέτρημα, δυστυχώς όσο και αν τους αγαπώ μια συναυλία τους δεν αξίζει τα έξοδα για Αγγλία, άσε που πιστεύω οτι αργά ή γρήγορα θα περάσουν και από εδώ.

στην εμφανιση τους σημερα
στα αγγλικα golden gods awards
τα οποια τα εβλεπες σε online stream απο το home του playstation

παιξανε
say just words με το χριστινακι
και into the void με gus g!!!

λογικα απο αυριο κοιταμε youtube! :slight_smile:

Και οι Katatonia μαζί τους στα 4 επετειακά να παίζουν όλο το “Viva Emptiness”.

Μου βγήκαν κάποιες σκέψεις να ανέβω αλλά δεν ξέρω αν θα το αξίζουν.
Τα ίδια θα παίξουν, βαριά 80-85 λεπτά.

Υπαρχει περιπτωση να ερθουν απο Ελλαδα για αυτα τα επετειακα σοου των 25 χρονων? Ή θα ειναι αυτα τα 4 που εχουν ανακοινωθει για Αγγλια και Σκωτια?

Νέα συλλογή σε 10-ιντσο.

Entitled “Tragic Illusion 25 (The Rarities)” , this album will be released on October 21 in Europe (digitally on October 29 in North America) and features artwork by Parisian designer Valnoir, who has worked with artists such as ORPHANED LAND, MORBID ANGEL, WATAIN, and more than 150 others. All tracks found on the compilation are previously released rarities ? except the new track “Loneliness Remains”, and newly recorded “Gothic 2013” and “Our Saviour 2013”. These three tracks will also appear on a 10-inch vinyl (CM Distro Europe exclusive white vinyl; limited to 100 copies) that includes a CD booklet and CD insert.

[QUOTE]
“Tragic Illusion 25 (The Rarities)” track listing:

  1. Loneliness Remains *
  2. Never Take Me Alive (SPEAR OF DESTINY cover version)
  3. Ending Through Changes
  4. The Last Fallen Saviour
  5. Last Regret (Lost in Prague Orchestra Mix)
  6. Faith Divides Us - Death Unites Us (Lost in Prague Orchestra Mix)
  7. Cardinal Zero
  8. Back On Disaster
  9. Sons Of Perdition
  10. Godless
  11. Missing (EVERYTHING BUT THE GIRL cover version)
  12. Silent In Heart
  13. Gothic 2013 *
  14. Our Saviour 2013 *
  • tracks that appear on the limited 10-inch vinyl

Read more at http://www.blabbermouth.net/news/paradise-lost-to-release-loneliness-remains-limited-edition-10-inch-single/#RJHBSuOSYTsp4WJk.99[/QUOTE]

βρε το Νικ !!! παλιμπαιδισμός.

Πω ρε συ!Αυτο γαμαει!!!Αυτος ελεγε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξανατραγουδησει brutal που να χτυπαμε κατω τον κωλο μας!!!Δεν μπορω παρα να ελπιζω οτι στο επομενο θα εχει και brutal φωνητικα η ακομα καλυτερα να ειναι μονο brutal!:roll::roll: