Paradise Lost

Εντάξει παιδιά ξεφύγαμε. Για μουσική μιλάμε ,που να ήταν και για κάτι πιο σοβαρό. Ας ρίξουμε τους τόνους και ας περιμένουμε το νέο έπος των λοστ που κρύψει τον ήλιο για ακόμη μια φορα΄!

3 Likes

πάντως εγώ που είχα σταματήσει να ελπίζω από τους PL , κυκλοφόρησαν το tragic idol το 2012 . ένα εκ των αγαπημένων μου δίσκων εβερ από την μπάντα

οπότε όσο ζεις ελπίζεις και δεν θα κρίνω εάν δεν ακούσω . Και στο Plague Within βρήκα κάποια πολύ ωραία κομμάτια

1 Like

Ο Γρηγόρης είναι εγγύηση είτε παίζουν doom/death είτε pop, ο άνθρωπος είναι ο γιος της έμπνευσης και ένα lead του είναι αρκετό για να απογειώσει ένα κομμάτι. Τα άλλα είναι περί ορέξεως…που λέμε . Ας ηρεμήσουμε λίγο δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε

2 Likes

Πρωτον ας ηρεμησουμε οχι λιγο, πολυ, το εχουμε γαμησει κα ψοφησε λεμε…

Απο εκει και περα οπως ειπε και ο φιλτατος shadowking69 ο Γρηγορης ειναι ο γιος της εμπνευσης και αυτη δεν λεει να στερεψει ποτε…

Αν έχει 8 μπινίθ, θα πρέπει αυτή τη φορά να τους κάνουν μήνυση οι MY DYING BRIDE.

Γι αυτό λέω με κάποιες αλλαγές, ελπίζω να τις έχω…

βαρύ, αργό, μίζερο με όμορφα lead από τον Γρηγόρη (λογικά)…

Το εκλεισα στο τριλεπτο. Πραγματικα αισχρο.

Αφού ξέρεις τι θα ακούσεις γιατί το έβαλες να παίξει ; τι περίμενες επιρροές host ;

ΟΧι, δεν ηξερα τι θα ακουσω. Το πρωτο αλμπουμακι των Vallenfyre μου αρεσε αρκετα το μισο.

Άντεξες 3 λεπτά ρε θηρίο ;

1 Like

Κάντε μας την χάρη κι εσύ και ο αποπάνω και πηγαίνετε να τα πείτε στο θέμα των Depeche Mode… ευχαριστώ!

Εκεί γράφουν και οι ίδιοι οι Lost . Αυτό το μείγμα Metallica με Depeche Mode και με την προσωπική τους πινελιά ( άλλες φορές περισσότερο προς την μια μεριά , άλλες προς την άλλη ) ήταν υπέροχο .

Τώρα που θυμήθηκαν να κάνουν αυτά που έκαναν πριν 25 χρόνια ενώ για τα 20 επόμενα τα είχαν στο φτύσιμο (για να μην πούμε ότι τα έκραζαν και ως ένα σημείο δικαίως ) εεεεεεε δεν χαιρόμαστε κιόλας , δεν μας πολύ αρέσει και επίσης δεν το κάνουν και πολύ πετυχημένα.

2 Likes

Ωραία αφού δεν σας αρέσει να ακούτε τα πειραματικά, που δεν διαφωνώ ότι γαμάνε, και αφήστε εμάς που ακόμα γουστάρουμε να γουστάρουμε. Άντε μην σου πω τίποτα για τους Metallica σου!!

Πες ότι θες … και πάλι σε γλεντανε.
Το έχουμε πει και αλλού το HTSD γαμαει. Μην τα λέμε και εδώ .

Και δεν μου αρέσουν μόνο τα πειραματικά τους . Απλά την πρώτη περίοδο τους που την εφτυναν και οι ίδιοι , λέγαμε ότι όντως την έχουν ξεπεράσει. Τώρα που το γύρισαν σε κάτι τέτοιο μόνο και μόνο για να μείνουν ενεργοί και στην όποια επικαιρότητα … κρίμα γιατί μπορούν πολύ πολύ καλύτερα .

οπότε για την μετριότητα που το έχουν γυρίσει οι Lost ( με περιτύλιγμα καφρίλας ) μπορούμε να γκρινιάζουμε όσο θέλουμε .

2 Likes

Διαφωνώ με όλους τους τρόπους. Το Tragic Idol ήταν μια χαρά δισκάρα, το τελευταίο δεν είναι για ευαίσθητα αφτιά σαν τα δικά σου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει κομματάρες μέσα.

Το tragic idol μια χαρά . Παραπάνω από μια χαρά δηλαδή . Για το τελευταίο λέμε περισσότερο και για τα brutal φωνητικά που θυμήθηκαν στα γεράματα .

Ναι για μείνουν στην επικαιρότητα …πολύ επίκαιρο και μοντέρνο το vallenfyre πιο επίκαιρο πεθαίνεις.Τι να κάνουμε έχει και ο καιρός γυρίσματα …

Να βγει επιτέλους και κανένα καινούργιο από τη medusa να ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι

Δηλαδή η στροφή των paradise lost δεν ήταν για να μείνουν στην όποια επιφάνεια και να κρατήσουν ότι κοινό έχουν . Είναι καθαρά γιατί γουστάρουν τις καφρίλες.

Όταν κάποιος λέει επικαιρότητα ή εμπορικότητα για αυτο που κάνουν οι lost ειδικά στον τελευταίο δίσκο είναι για μέσα στο κοινό των μεταλλαδων.
Αν παίξουν πιο πειραματικα όπως είπε και ο shadow δεν έχουν πλέον κοινό να τους αγκαλιάσει.
Πρέπει με κάποιο τρόπο να κρατηθούν στον χάρτη . Εγώ τους έχω για πολύ καλύτερα πράγματα και θεωρώ ότι αδικούν τον εαυτό τους .

2 Likes