Paradise Lost

Αντικειμενικά τώρα για επτα δεν το λέω, σαφώς οκτώ και αυστηρά μη σου πω. Τώρα για σκουπίδα που λένε δεν ξέρω …αν κάποιος πχ δεν αντέχει να ακούσει ούτε rotting christ λογικό να μην αντέχει και το plague. δεν έχει και πολύ σημασία στη τελική

χμμμ ας δούμε λίγο τι βαθμούς θα έβαζα σε όλους τους δίσκους τους

Lost Paradise: 6
Gothic: 10
Shades Of God:10
Icon:10
Draconian Times: 10
One Second: 10
Host:8
Believe In Nothing: 7
Symbol Of Life: 9
Paradise Lost: 8
In Requiem: 9
Faith Divides Us…:7
Tragic Idol:9
The Plague Within: 7 ίσως και λίγο παραπάνω

Μπα, πολύ πρίν ακούσω wilson δεν τους άντεχα, άσε που λόγω wilson ανακάλυψα opeth αργότερα, να ναι καλά το παληκάρι :wink: . Με τα brutal προφανώς δεν έχω θέμα, ίσα ίσα τα τελευταία χρόνια πάνω από το 60-70% αυτών που ακούω είναι death metal. Αλλά αυτό που συνήθως χαντακώνει τα άλμπουμ που δεν μ αρέσουν δεν είναι τα φωνητικά αλλά η μουσική/συνθέσεις. Εξαίρεση όπως είπα οι obituary και λιγότερο οι Rotting Christ.

Όπως και να χει σύντομα φαντάζομαι θα ακούσουμε κάτι από το νέο δίσκο οπότε κανένας λόγος να προκαταβάλλουμε το αποτέλεσμα.

Το Tragic Idol άντεξε στον καιρό και κατάφερε να κάτσει δίπλα στην αγαπημένη μου τριάδα (Shades-Icon-Draconian),ενώ το Plague όχι, κυρίως λόγω των μονότονων φωνητικών και λιγότερο των τραγουδιών αυτών καθ’αυτών. Για το καινούριο ελπίζω γενικά και δε θα με χαλάσει και πολύ αν απογοητευτώ. Εξάλλου έχω τόσα πολλά να ακούσω από αυτή την μπάντα για να περάσω καλά.

2 Likes
  • Draconian Times
  • Paradise Lost
  • Symbol of Life

H δική μου αγαπημένη τριάδα και μάλιστα κατά σειρά προτίμησης.

Εγω παλι θα του εβαζα ενα χαριστικο 3 ενω μαλλον αξιζει 2, που ειναι οντως μεγαλη υποθεση μετα απο 13 τιμια αλμπουμς. Τα τρια τραγουδια που ανεφερες ειχαν potential για μενα να ειναι all time classic (ειδικα η απιστευτη ριφφαρα του Terminal) και τελικα κατεληξαν να ειναι all time forever failures, λογω των φωνητικων κυριως.

Παρε κι απο μενα αν και το εχουμε ξανακανει αυτο:

Lost Paradise: 4
Gothic: 7
Shades Of God: 5
Icon: 9
Draconian Times: 10
One Second: 10
Host: 10
Believe In Nothing: 8
Symbol Of Life: 9
Paradise Lost: 9
In Requiem: 7
Faith Divides Us, Death Unites Us: 8
Tragic Idol: 8
The Plague Within: 3 ίσως και λίγο παρακάτω

Καλά το 3 δεν μπορώ να το εκλάβω ούτε σαν αστείο, όπως επίσης και το 5 στο Shades Of God… τι να πεις περί ορέξεως…

Οταν η κλιμακα ειναι απο το 1 εως το 10, καποιες φορες μπαινουν και βαθμοι κατω του 7.

(Μην κανεις σαν θιγμενη fangirl, που να σου ελεγα οτι κανονικα θα επρεπε να του βαλω “αντικειμενικα” 0)

1 Like

Δηλαδή στο St. Anger πρέπει να φτιάξουμε αρνητική κλίμακα με αυτή τη λογική…

Αφήστε τις κολοκυθόπιτες ρε και ακούστε λίγο My Dying Bride να πάρετε μια γεύση από το νέο άλμπουμ των lost :stuck_out_tongue:

1 Like

Όχι, αρκεί το 0.

1 Like

Επιτελους κουρευτηκε γιατι ουτε οι τζιβες του πηγαιναν με το αραιο μαλλι ουτε αυτη η αηδια

με τζιβες και ξυρισμενα σαν να τον εχουν μαδησει. Καλυτερα κουρεμενος, αλλα γιατι ξανθο?

Στα του δισκου, περιμενω πολλα…

Μάλλον θα ζήλεψε το κίτρινο μαλλί του Hetfield :stuck_out_tongue:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ο Holmes πως τα έχασε έτσι απότομα, τα τελευταία 5 χρόνια έχει μεγάλη διαφορά…

2 Likes

Για τη βαθμολογία του St. Anger θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε μιγαδικούς αριθμούς. Εγώ στο St. Anger θα έβαζα οπαδικό 3+2i ίσως και λίγο παραπάνω.

2 Likes

Είναι "εκεί έξω¨ και σπέρνει …το Vallenfyre !

1η Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί το νέο άλμπουμ. Δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες πλέον από Lost αλλά είπα να το ποστάρω.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/q83/p480x480/18881867_10154662929583806_5067923026301427023_n.jpg?oh=311117f5308a1ec1fe1699015d2c9556&oe=59AE4D62

1 Like

Ωραίο εξώφυλλο!

1 Like

Το εξώφυλλο τα σπάει όντως!

Εφυγε tatoo !

Ωραιο το εξωφυλλακι.

Ελαβα το promotional email, το οποιο ξεκιναει ως εξης:

“For their 15th full-length record, the legends are returning to their early beginnings, delivering their heaviest album for 15 years;”

Τι φαση τα 15 χρονια? Τα Host BIN και SOL ειναι πιο βαρια δηλαδη ε? :joy:
Σιγουρα ειναι κατα πολυ ανωτερα, αλλα αλλο αυτο.