Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Open your eyes
Open your mind
Open your thoughts
Don’t stay behind :notes: :musical_note: :rainbow: :coffee:

Είχα μια αναλαμπή προχθές από τα παιδικά μου χρόνια.
Αισταδιάλα, συγκινήθηκα τόσο.

3 Likes

:smile: ωραια αναλαμπη :joy:
ο καφες χαλια(κατα τη γνωμη μου) ευτυχως τον εχω κοψει χρονια τον συγκεκριμενο…η κουπα η μονη που εχει επιβιωσει(αναμεσα σε αλλες),απο τοτε χαχαχα !

3 Likes

Να εκανα ενα τσιγαρακι, χωρισ τυψεισ…

1 Like

7 Likes

Παλιό αλλά τίμιο

6 Likes

Στα ευχάριστα νέα της ημέρας, σήμερα και προχθές κάναν ο παππούς μου κι η γιαγιά μου τη δεύτερη δόση του εμβολίου, άρα μπορώ πιο άνετα να πάω να τους επισκεφτώ (αφού τον τελευταίο χρόνο τους έχω δει 3 φορές και αυτές γιατί έπρεπε) :tada: :tada: :tada:

13 Likes

Μετα απο καμια βδομαδα ε :stuck_out_tongue:

Η επόμενη βδομάδα θα είναι κρίσιμη

1 Like

καλά αυτός ο καφές για εμένα έχει κοπεί από το 2005 (αν θυμάμαι καλά)

2 Likes

Κάπου τότε πρέπει να τον έκοψα κι εγώ και δεν το μετάνιωσα, δεν είναι ότι πιο αβλαβές κυκλοφορεί σε καφέ!

Τον Νεσκαφέ τον έκοψες, το τσιγαράκι όμως βλέπω το τιμάς ακόμα!
(ωραίο τόπικ αποδείχθηκε τελικά αυτό το “Βαριέμαι…”)

2 Likes

Εγώ πίνω μόνο Λουμίδη ελληνικό ντεκαφ, δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά σίγουρα καλύτερος από πολλούς στην αγορά. Την τελευταία φορά (το 2015) που ήπια νες καφέ έπαθα κρίση άγχους και από τότε τον έκοψα μαχαίρι, αλλά η διαφήμιση είναι μια από τις καλύτερες που έχουν υπάρξει.

1 Like

Στιγμιαίος εσπρέσσο (ας μην κάνουμε διαφήμιση μάρκας) είναι ο καφές του τεμπέλη που θέλει όμως να πιει κάτι αξιοπρεπές σε γεύση.

Σας θαυμάζω εσάς που ασχολείστε πολλή ώρα με την παρασκευή του καφέ σας και προσέχετε τη λεπτομέρεια.

Ενώ σαν γεύση μου αρέσει περισσότερο ο ελληνικός ή ο καπουτσίνο, συνήθως θα πιω στιγμιαίο καφέ, ειδικά τις καθημερινές.

Μάλλον έχω πάρει σε υπολειπόμενη μορφή κάποιο γονίδιο που κύκλοφορει στην οικογένεια και έκανε κάποτε τον αδερφό του παππού μου όταν βιαζόταν αλλά ήθελε να πιει καφέ να πίνει μια γουλια νερό να βάζει στο στόμα του μια κουταλιά καφέ και μια ζάχαρη και να συνεχίζει τη ζωή του. Χαρντκορ.

2 Likes
2 Likes

εγω τον φραπε και νες κομμενο απο το 2012 υστερα απο δυνατες ταχυπαλμιες
Μαχαιρι λεμε μετα :slightly_smiling_face:
Μεχρι και Coca Cola δεν εχω πιει ξανα

3 Likes

Κόκα κόλα έχω να πιω από 10 χρονών περίπου, για άλλους λόγους.
Νερό, ζάχαρη, καφείνη και ανθρακικό, ό,τι πιο άχρηστο υπάρχει.

2 Likes

???

Μέσα στην κόκα κόλα ρε. :joy:

4 Likes

Καλά κάνει ρε μαν! Αφού καφές και τσιγάρο πάνε μαζί. Τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα και φλωριές.

Όπως λέει και ο μέγιστος Νίκος Παπάζογλου

Μόλις ξυπνήσω το πρωί
τα βλέπω όλα μαύρα,
θέλω μια κούπα με καφέ
και τέσσερα τσιγάρα.

:coffee: + :smoking:

1 Like

(στο 1:30)

7 Likes

Φαντάζομαι εννοείς τον Azera, αυτόν πίνω κι εγώ στη δουλειά. Σπίτι ωστόσο προτιμώ Buondi αλεσμένο, πολύ κοντά σε illy γευστικά αλλά πιο φθηνός.

1 Like