Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Ο Dad τα σπάει. Λακωνικός και του δε ποιντ. :sunglasses:

3 Likes

Έχω δύο περιπτώσεις νταντ που θυμάμαι από όταν ήμουνα μικρότερος. Ο πρώτος ήταν ο δάσκαλος οδήγησης που είχε έρθει μια μέρα από το σπίτι μου για να ξεκινήσουμε το μαθημα και άκουσε από τη μπαλκονόπορτα να παιζει hells bells και έτσι ανακάλυψα πως ήταν φοβερά πορωμενος με acdc, παρόλο που γενικά δεν ψάχνοταν τόσο πολύ γενικά με τη μουσική πλέον τότε.

Ο δεύτερος (ψευδονταντ ενδεχομένως, μια ακόμα μεγάλη κατηγορία που έχει κοινά υποσύνολα με τον “εγώ θα κάτσω με τη νεολαία” θειο) ήταν ένας καθηγητής αρχών οικονομίας στο φροντιστήριο στο λύκειο, που μια φορά που ακουγαμε με τον κολλητό painkiller μοιράζοντας ένα σετ ακουστικών, παρεισφρησε στην παρέα ρωτοντας τι ακούμε. Όταν έβαλε στα αυτιά του τα ακουστικά είπε ένα “α, τζουντας πραηστ” (όχι πρηστ, πραηστ :rofl: ) που μας άφησε με την απορία πώς σκατα τους ήξερε (δεν άφηνε καμιά υπόνοια το στυλ του πως μπορεί να ακουει έστω ροκ) και μας έδωσε και ένα αστειο (πραηστ) που ακόμα καμιά φορά θυμόμαστε

8 Likes

-he has lost the ability to enjoy 4/4- :joy:

5 Likes

4 Likes

Τι ζέστη είναι αυτή γαμω την αγανάκτηση.
Μετά σε κοιτάζουν παράξενα όταν προτιμάς το κρύο του χειμώνα.

7 Likes

1 Like

Καλοκαιρακι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ .-

(εφυγα την σωστη μερα μαλλον απο Αθηνα, εδω εχουμε 22 βαθμους και ωραιο αερακι σημερα)

Αντε ρε γαμησου :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

11 Likes

Δεν ξέρω γιατί, αλλά το πιο αστείο πράγμα στον κόσμο για μένα είναι πάντα αυτά τα άκυρα “Α γαμήσου ρε” χωρίς να έχει ουσία το context ή που λέγονται, κάθε φορά γελάω μόνος μου

9 Likes

Και μένα μου έχουν λείψει πολύ αυτά.

2 Likes

Ισχύει

1 Like

Ευρωδιάσταση ή Τζανέτος;

tenor

Oh no, no, no!!!

1 Like

Δεν ξερω καν τι ρωταμε

Κέντρα ξένων γλωσσών για ενήλικες για distance learning (σχετικά με το άλλο, δε θα πάω).

Για την Ευρωδιάσταση έχω μόνο καλά λόγια. Δύο πτυχία σε 1,5 χρόνο, με αξιολογότατους καθηγητές, καλό υλικό και καλές τιμές. Επίσης, πολύ καλή και η εν γένει οργάνωσή τους (γραμματεία κ.λπ.). Όχι και τόσο περιποιημένες οι εγκαταστάσεις (αίθουσες, κλιματισμός κ.λπ.), αλλά αυτό καταλαβαίνω ότι δεν σε ενδιαφέρει, για την περίπτωσή σου. Βέβαια, σημείωσε ότι η εμπειρία μου αφορά μαθήματα διά ζώσης και χρονική περίοδο προ 10+ ετών.

Το άλλο κέντρο δεν το γνωρίζω.

1 Like

Ελα μωρε ζεστη και υπερβολες, η επιστροφη με ποδηλατο κεντρο-Χαλανδρι απο Πατησιων-Ηρακλειου στη 1 το μεσημερι, απολαυση σας λεω

1 Like

Συνάδελφε εγώ το έχω αραιώσει πολύ το πέταλι τις τελευταίες μέρες, μόνο καμιά σύντομη βραδινή βόλτα για ξεσκουριασμα, και αυτή με πολύ νερό. Να προσέχεις!

Εννοειται σε γενικες γραμμες μονο βραδακι αλλα σημερα ειχα δουλεια κεντρο οποτε δεν ειχα επιλογη.

Μιλωντας για ποδηλατο η περιοχη που καιγεται τωρα ειναι κοντα σε μια απο τις πιο ομορφες διαδρομες ειτε για ποδηλατο δρομου (αναβαση Κατισμηδι) ειτε για ΜΤΒ (Βασιλικα), τι να πω, ελπιζω να μην καουν ολα, ειναι πραγματικα απο τις αγαπημενες μου διαδρομες, καταθλιψη…

1 Like