Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Που πας? Ερχεσαι σε μενα?

Όχι ρε, έχετε -30 εκεί? Στον Καναδά θα πάω

1 Like

Νταξει φτανει σε πολυ ακραιες περιπτωσεις στους -30 η αισθητη θερμοκρασια αν εχει τρελο αερα Ιανουαριο-Φεβρουαριο αλλα οχι, η “κανονικη” θερμοκρασια δεν παει τοσο χαμηλα ποτε.

Νομιζα οτι ηταν σχημα λογου αλλα εσυ το εννοουσες κυριολεκτικα :joy:

Σε ποιο μερος στον Καναδα?

Στο Toronto και στο Sudbury (είναι 4-5 ώρες πιο βόρεια)

Με έτρωγε από χθες που το έγραψα, αλλά δεν προλάβαινα με τίποτα, χρησιμοποιώ ώρες αυτοκινήτου σα μονάδα μέτρησης :stuck_out_tongue:

1 Like

Το κατάλαβα, αν ήταν αεροπλάνου θα εννοούσες Βόρειο Πόλο.

Τορόντο νομίζω μένει ή έστω έμενε πριν 10 χρονια ο @Leviathan

Μοντρεάλ νομίζω μένει!

εγω πού μενω;

1 Like

Σίγουρα στις καρδιές μας, πότε θα αναστήσεις το τοπικ??

5 Likes

Απανταω 10 μερες μετα (γιατι μπορω)

Λοιπον, σχεδον σιγουρα λογω κλαδου, οι δικες μου προσπαθειες ηταν ολες με πρωτη σκεψη του να βρω κατι που ΔΕΝ ικανοποιει τον κανονα του τυπου, γιατι λατρευω γενικα την εις ατοπον απαγωγη ως μεθοδο επιλυσης προβληματων.

Ετσι λοιπον, η πρωτη μου σκεψη για το “pattern” ηταν πως ειναι ολοι ζυγοι αριθμοι (οπως και σχεδον ολων), μετα το πηγα σε δυναμεις του δυο, και μετα βρηκα εκει που αρχισε να “επαληθευει” και διαφορες τυχαιες τριαδες αριθμων οτι ειναι απλα σε αυξουσα σειρα. Σχεδον ξενερωσα που δεν μου ετυχε να με ρωτησει στον δρομο :stuck_out_tongue: γιατι η πρωτη τριαδα που σκεφτηκα ηταν 10, 32, 16 , και αρα θα ειχα “πιασει” με τη μια μια τριαδα που δε θα επαληθευε τον κανονα, οποτε θα ειχα απορριψει τα περι ζυγων και δυναμεων του 2.

Παντως πολυ ενδιαφερον ως bias το συγκεκριμενο, και πιθανολογω οτι μπορει να μην ισχυει σε ολα τα δειγματα ανθρωπων, και πως εξαρταται και απο περιοχη του κοσμου και απο κλαδο εργασιας και αλλους παραγοντες.

1 Like

Ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο τόπικ, αλλά γνωρίζει κανένα παιδί πόσο κυμαίνεται η τιμή για ξήλωμα ντουλάπας και κατασκευή νέας ντουλάπας-βιβλιοθήκης (2 σε 1);

Επίσης δεν πρέπει να είναι κατάλληλο topic αλλά έχει κάνει κανένα σας την αναβάθμιση σε Windows 11; Γνώμες κι εντυπώσεις; Αξίζει; Τα 10 στην αρχή τους laggαραν πολύ, και ενώ μπαίνω στον πειρασμό να τα κάνω όλα πόπα και να την κάνω την αναβάθμιση, φοβάμαι μην δεν αξίζει.

1 Like

εχει κανεις συνταγη για κουνελι στιφαδο;

4 Likes

Πόσο καιρό έχω να φάω κουνέλι στιφάδο! Καλά που μου το θύμισες, αύριο κιόλας πάω Βασιλόπουλο.

2 Likes
2 Likes

Αλλάζω πάνες και κάνω μπάνιο το μικρό και γκρινιάζει. Μάλλον αναρχοαπλυτος θα βγει κι αυτός δεν θα ψηφίζει ΠΑΣΟΚΑΡΑ (ούτε με γαπ)

9 Likes

Οταν ψηφισει ο μικρος θα εχει αναλαβει ηδη ο ΑΓΠ2 ρε.

5 Likes

Καταδικαζουμε την βρωμια απο οπου κι αν προερχεται

8 Likes

Ε καλά, δεν είναι τίποτα. Ο πρώτος μήνας αποχής είναι δύσκολος…