Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Μάθε στο μικρό να λέει ότι είναι κάτω από 4 αλλά αναπτυγμένος:)
Η αλήθεια είναι ότι και γω δεν έχω καταλάβει πως θα γίνεται. Αλλά δε μπορείς να βγάζεις όσες σχολικές κάρτες θέλεις? Μπορεί άμα γουστάρεις να του κάνεις κάθε μέρα τεστ. Εμένα πάντως που μόλις έκλεισε τα 4 δεν κουβαλάω κάτι μαζί.

:joy:

Ναι, δεν νομίζω ότι υπάρχει όριο στις πόσες σχολικές κάρτες βγάζεις. Είναι OCD το θέμα μου :rofl:

edit

Ο κ.[insert random government humanoid], δεσμεύτηκε δε ότι άμεσα θα δοθεί λύση, ώστε η σχολική κάρτα των μαθητών που βεβαιώνει ότι έχουν υποβληθεί σε self test, να μπορεί να χρησιμοποιείται και σε κάθε άλλη δραστηριότητα των παιδιών, καθώς αυτή τη στιγμή πολλοί καταστηματάρχες δεν την κάνουν δεκτή. Υπενθυμίζεται ότι κάθε εβδομάδα, όταν οι μαθητές κάνουν τα self test για το σχολείο, το αποτέλεσμα καταχωρείται στην πλατφόρμα edupass.gov.gr και «εκδίδεται» η σχολική κάρτα. Βάσει των όσων ισχύουν, τα ανεμβολίαστα παιδιά έως 18 ετών μπορούν να μπαίνουν σε εστιατόρια, καφέ και μαγαζιά με self test.

Όσο τυπικοί και αν θέλουμε να είμαστε (που προσωπικά είμαι), είναι τόσο γελοίο αυτό το θέμα, του να μπορεί να πάει σχολείο με 3ήμερο τεστ, αλλά σε μαγαζί όχι, που ξέρεις ποιά είναι η απάντηση.
Δεν πρόκειται, επειδή είναι ηλίθιοι να κάνω τεστ για να μπεί σε μαγαζί, ενώ στο σχολείο πάει κανονικά.
Απλά το δηλώνεις.
Και στο λέει αυτό κάποιος ο οποίος επειδή τα self test που έδινε το υπουργείο, τον έβγαζαν πάντα θετικό (όπου είχαμε μπεί σε διαδικασία να του κάνουμε την μια φορά: άλλο αγοραστό self test στα καπάκια που το έβγαλε αρνητικό, μετά self test του υπουργείου, θετικός, την επομενη μέρα RCR,αρνητικός και την άλλη φορά rapid - πάλι αρνητικός), αποφασίσαμε να βρούμε self test (που πάνω λένε rapid βέβαια) τα οποία δείχνουν σωστή εικόνα και που μέχρι πριν 1 βδομάδα του κάναμε αγοραστά τα τεστ. Τώρα αλλάξανε αυτά που δίνουνε και επιτέλους βγάζουν λογικό αποτέλεσμα.
Οπότε λοιπόν, αφού είσαι τυπικός με του σχολείου, δηλωνεις απλά και τελειώνεις. Σιγά μην κάτσω να βάλω 85 μπατονέτες την βδομάδα στο παιδί, επειδή είναι ηλίθιοι.

6 Likes

Ίσως αν μπορούσα να έχω όποιο super power επιθυμώ, αυτό να ήταν να είχα για πάντα καθαρά δόντια και να μην χρειαζόταν καθαρισμός στον οδοντίατρο κάθε χρόνο.

3 Likes

δεν ξερω, εγω θα προτιμουσα τηλεμεταφορα και shapeshifting

1 Like
1 Like

Blueberry donut με επίστρωση :lemon: στο Maryville, TN

Ίσως το καλύτερο donut που έχω φάει ποτέ.

6 Likes

Πριν διαβάσω περιγραφή το πρώτο που σκέφτηκα ήταν «να ένα μισοφαγωμενο χωριάτικο λουκάνικο με παγωμένο λίπος για γλάσο» :crazy_face::metal:t2:

11 Likes

Ρε συ όντως…σαν κολοκυθοκεφτές μοιάζει!
Παρεμπιπτόντως, καμία ιδέα/πρόταση για σοβαρό donut στην Αθήνα έχουμε; Έχουμε φλομώσει στα κατεψυγμένα των Nanou.

Άρρωστο, αλλά θα μπορούσε να είναι και χειρότερα.

Πάρε κρέμα με φράουλα:

2 Likes

Μλκ 5 κιλα θα παρεις στο ροουνττριπ!

3 Likes

Οταν ελεγα για φωτογραφιες δεν εννοουσα αυτο ακριβως

4 Likes

Νισάφι με το Ριλοουντ :nerd_face:

1 Like

Είναι μικρά αυτά τα ντόνατ , και τα μοιράζομαι με το κορίτσι, όλα καλά

1 Like

Έχω ένα γαμωLaptop (windows) και ένα γαμωiPhone. Πως στον ζμπούτσο μπορώ να κάνω add στο spotify (premium) local mp3 που έχω στο γαμωLaptop και να τα ακούω KAI από το spotify στο γαμωiPhone (το έχω φτάσει μέχρι το spotify του γαμωLaptop);

Αυτό βρήκα…

For: Premium

  1. Import your local files with the “Desktop” steps.

  2. Add the files to a playlist.

  3. Log in on your mobile or tablet using the same WiFi as your desktop.

  4. Go to Settings - Local Files and switch on Enable sync from desktop
    Note : You need to allow Spotify to find devices in the prompt that shows.

  5. Download the playlist with your local files.

Δεν γνώριζα αυτήν την δυνατότητα…θενκς! :grin:

1 Like

11 Likes

Το παρακολουθεί η μαμά μου… μπείτε στο 16:07 και πείτε μου το τραγούδι, σας παρακαλώ, σπάω όλη μέρα το κεφάλι μου να το θυμηθώ. :black_heart:

The Doobie Brothers - Long Train Runnin’

1 Like

το είδα τυχαία πιο πάνω. αν θυμάμαι, για τον έρπη παίζει εμβόλιο.
βσκ καρκίνος και aids έχουν πολλές παραλλαγές. aids ουσιαστικά αν έχεις $, μπορείς σχεδόν να αφανίσεις τον ιο πλέον στο αίμα σου. για αρκετά είδη καρκίνο ετοιμάζονται custom θεραπιές. Ακριβές μεν, αλλά λες και οτι οι χημειοθεραπίες είναι τσάμπα.