Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Σ’ ευχαριστώ! :heart:

1 Like

Ακουγα το under a funeral moon στο background την ωρα που ειδα το βιντεο, ψιλογαμησε :rofl:

Παρακαλώ να μην διασπάται η προσήλωσή σου (και δη για τέτοιους λόγους) όταν πραγματοποιείς τέτοιες ακροάσεις.

Ευχαριστώ.

1 Like

Χαχα και το ειδα να ερχεται @apostolisza8 οταν ειδα το icon σου και replying :stuck_out_tongue: Απιστευτη δισκαρα (και μεγαλη κομματαρα και το ομωνυμο που ετυχε να ακουγεται την ωρα που εκανα αυτη την αν-ανιερη πραξη) συμφωνω απολυτα!

1 Like

οτι καλυτερο

3 Likes

Δοκιμασε κανεις να αυτοαπογραφει; Μονο τι ωρες κατουρας που δε ρωταει!

1 Like

Tο εκανα… πολλες και κουραστικες ερωτησεις.

Η πλακα ειναι πως στην αρχη χαλαρος και ανυποψιαστος ξεκινησα τη διαδικασια απο το κινητο αλλα οταν συνειδητοποιησα πως το mobile version ειναι για τον πεοντα και οι ερωτησεις παρα πολλες πηγα και την τελειωσα στον υπολογιστη.

1 Like

Σας ήρθε ήδη ο φάκελος με τον κωδικό; Εμένα μόνο το ενημερωτικό email ότι θα… λάβω κάποια στιγμή.
Όλες οι ερωτήσεις είναι υποχρεωτικές;

Εμενα μου ηρθε το ΣΚ (Αθηνα μενω), και χτες ξηγηθηκα την αυτοαπογραφη. Οι ερωτησεις νομιζω ηταν σχεδον ολες υποχρεωτικες (ή μπορει και ολες, δεν θυμαμαι καλα)

Σιγα το δυσκολο ρε. Εγω αυτοαπογραφηκα ηδη, ο φακελος μου ειχε ερθει εδω και κανα δεκαημερο. Το email μου ηρθε σημερα :joy:.

Εγω θα περιμένω να αυτοαπογραφείτε όλοι εσείς κι αν δω ότι είναι ασφαλές, μπορεί να το κάνω και εγώ.

16 Likes

Ναι εντελως γτπ, με επρηξε αρκετα

1 Like

Το έκανα από pc… παιχνιδάκι

Τις τελευταίες μέρες έχουν βγει δημοσιεύματα που ο πρωθυπουργός θέλει να πουλήσει το λάδι απ’την Ολυμπία και να ανταλλάξει αρχαιολογικους θησαυρούς με τα μάρμαρα του Παρθενώνα, όπως επίσης η Αρχή Προστασίας Δεδομένων “έσκισε” την Κεραμεως για τη σύμβαση με τη Cisco.

Είναι 1000000000% σίγουρο ότι αυτά τα δεδομένα που θα δώσουμε για την απογραφή, θα τα εκμεταλλευτουν για λόγους που δεν έχουμε συμφωνήσει να τα μοιραστούμε. Οκ, δε θα πεθάνουμε αλλά δεν είναι και εντελώς ασφαλές

1 Like

Το αφήνω εδώ να υπάρχει :laughing:

Λιγοτερα στοιχεια νομιζω δινουμε σε αυτη την απογραφη σε σχεση με τις δυο προηγουμενες που θυμαμαι.

Ναι, αλλά τώρα τα δίνεις ηλεκτρονικά

Και πριν τα ψηφιοποιουσανε σιγουρα. Το 2011 ημουν τομεαρχης στην απογραφη και θυμαμαι τα εντυπα ειχαν συγκεμριμενη μορφη, με κουτακια κλπ, πιθανοτατα για να μπορουν να ψηφιοποιουνται ευκολα.

Δεν εχει να κανει με την μαλακισμενη Κεραμεως αυτο το πραγμα νομιζω, οι δικες της μαλακιες ειναι διαφορετικο θεμα.

5 Likes

:joy: :joy: ναι ρε μάλλον. Επίσης το να ψηφιοποιησεις ένα αρχείο βέβαια, είναι διαφορετικό απ’το να μπορείς να αντιστοιχήσεις τις απαντήσεις με ανθρώπους (αφού η αυθεντικοποιηση γίνεται μέσω του taxis, που και για να αυθεντικοποιηθεις στο taxis γίνεται μέσω των τραπεζών) όπως επίσης και υπάρχει δυνατότητα να συνδυάσεις αυτά τα δεδομένα με άλλα.

Εκτός αν πιστεύεις οτι υπάρχει κάπου μια βάση, που λέει id pantelis79 και στις κολώνες δίπλα τις απαντήσεις σου απ’την προηγούμενη απογραφή (εδώ ταιριάζει η φώτο με το φορτηγό με 3 τόνους έγγραφα που τα πήγαινε απ’τη μια ΔΟΥ στην άλλη πέρσι)

Δεν το είπα για την Κεραμεως, το νόημα ήταν πως δεν έχουν ηθικούς φραγμούς και γράφουν τα προσωπικά δεδομένα και τις νομοθεσίες στα παπάκια τους :stuck_out_tongue: Μετά νομίζει ο κόσμος ότι τον ακούει η google :stuck_out_tongue:

2 Likes