Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Συλλυπητήρια αδερφέ.
Η απώλεια της μητέρας είναι μεγάλη όσο χρόνων και να εισαι
Νάσαι καλά να τη θυμασαι

1 Like

Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς…

Γράφοντας σε αυτό το φόρουμ πολλά χρόνια τώρα, με τις απόψεις, τις συμφωνίες, τις διαφωνίες, τους “τσακωμούς”, βλέπω αυτό το φόρουμ και όλους εσάς ως μια ευρύτερη παρέα, μια “οικογενεία”, όπου εκφράζουμε τις χαρές και τις λύπες.

27 Likes

Θερμά συλλυπητήρια. Καλό κουράγιο

1 Like

Συλλυπητήρια st_anger,

τον ίδιο κωλομηνα και την ίδια μέρα πριν από εφτά χρόνια, μίλησα για τελευταία φορά με τον πατέρα μου στο τηλέφωνο. Μετά από 13 μέρες στη ΜΕΘ έγινε και αυτός αστροσκονη.

Ο πόνος μένει πάντα χαραγμένος μέσα μας, τον κουβαλαμε μέσα μας, ζούμε με την απώλεια αλλά δεν τους ξεχνάμε ποτέ… μιλάτε με τους δικούς σας, πειτε τους ότι νιώθετε έστω και το πλέον ασήμαντο γιατί αύριο μπορεί να μην μπορείτε…

5 Likes

Συλλυπητήρια και καλή δύναμη @St_Anger

1 Like

Συλληπητήρια @St_Anger. Καλή δύναμη, να την θυμόσαστε με αγάπη και όσο πιο όμορφα γίνεται.

1 Like

Συλλυπητηρια

Συλλυπητήρια @St_Anger, έχω χάσει τα τελευταία χρόνια κάποιους πολύ στενούς μου φίλους με άσχημους τρόπους, ενώ πριν μερικά χρόνια ήμουν δίπλα στη κοπέλα μου -νυν σύζυγό μου- όταν έφυγε σε διάστημα μερικών μηνών και η δική της μητέρα, αλλά και πάλι ξέρω ότι δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο μυαλό σου ούτε να αφουγκραστώ σε βάθος αυτό που περνάς…
Αυτό που έχω αποκομίσει όμως και σου εύχομαι ολόψυχα, είναι να βρεις πηγές από τις οποίες θα αντλήσεις δύναμη για να προχωρήσεις! Η ολοκλήρωση που σου προσφέρει η οικογένειά σου είναι και για αυτές τις δύσκολες στιγμές, για να σε βοηθήσει να το διαχειριστείς και να κάνεις το επόμενο βήμα! Το ίδιο και οι φίλοι σου, το ίδιο ακόμα και είκοσι τριάντα άτομα σε ένα forum κτλ… Δυστυχώς μεγαλώνοντας, ερχόμαστε αντιμέτωποι όλοι αργά ή γρήγορα με πράγματα τα οποία δεν σκεφτήκαμε ποτέ σοβαρά ότι θα πρέπει να τα αντιμετωπίσουμε κάποια μέρα.

Ολόψυχα και πάλι συλλυπητήρια, να την θυμάστε με αγάπη και να τιμήσετε την μνήμη της ζώντας μια καλή ζωή!

5 Likes

Βλέποντάς το bio σου, αν ο χρόνος που είσαι στο forum ήταν άνθρωπος, τώρα θα είχε ενηλικιωθεί…!

Συλληπητήρια, να ζήσετε να τη θυμάστε, εμένα έφυγε ο παππούς μου πριν 1.5 μήνα και βλέπω πόσο δύσκολο είναι για τον πατέρα μου και τους θείους μου (καλά για τη γιαγιά δε το συζητάμε). Τουλάχιστον, όπως λες έχουν παιδιά και εγγόνια (ή δισέγγονα, εξαρτάται από ποιο pov το βλέπεις) που βοηθάει αφάνταστα

…Μάλιστα η αδερφή μου, περιμένει το τρίτο της, έτσι είναι η ζωή

5 Likes

Συλλυπητήρια φίλε μου.

2 Likes

Με έκανε να γελάσω το πρωι :slightly_smiling_face:

5 Likes

Δεύτερο χειρόγραφο γράμμα από Μάρτυρες του Ιεχωβά εντός της χρονιάς. Old school spamming.

1 Like

Μπορεί να ήταν Μορμόνοι ή Πεντηκοστιανοί. Πώς ξέρεις ότι ήταν Μάρτυρες;

Υπήρχε και ένθετο φυλλαδιάκι με έξτρα πληροφορίες!

2 Likes

Να χτυπανε κουδούνι, να τους βλέπεις και να απαντάς “Τι θέλετε γτχς”. Αξία ανεκτίμητη

3 Likes

Εμένα κάποτε μου είχαν αφήσει χειρόγραφο γράμμα στο οποίο με ανέφεραν ονομαστικώς. Προφανώς βλέπουν τα ονόματα στα κουδούνια πιστεύοντας ότι όλο και κάποιος θα βρεθεί να ψαρώσει.

Ήταν ονομαστικά και τα δύο και έγραφαν πως τα ονόματα τα βρήκαν στον κατάλογο του 11888.

Στα κουδούνια τα βρίσκουν, κι εμένα μου έχουν αφήσει με το όνομα του κουδουνιού.

Σήμερα νιώθω 100% το meme που πας γιατρό κάθεσαι 2 sec και πληρώνεις 50 ευρώ.

Πήγα δερματολόγο μου βρήκε έρπη στην πλάτη μέσα σε 5 λεπτά 30 ευρώ και άλλα 5 λεπτά φαρμακείο για 500 χάπια και αλοιφές αλλά 20.

Φανταστικό ξεκίνημα ημέρας :sweat_smile: