Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Δεν εχει να κανει με καμια γνωση το συγκεκριμενο θεμα, εσυ τρως και πατσα και αρνι και μαγειριτσα και τους αλλαζεις τον αδοξαστο, οποτε αστο καλυτερο, δε θα δοκιμασω ποτε

Ο Παντελής είναι μύστης, γιατί ξέρει.

1 Like

Τι μπάλα παίζετε εσείς μωρέ με κροκόδειλους, φίδια και στρουθοκαμήλους :sweat_smile:

1 Like

Το χοιρινό κρέας (όχι το αγριογούρουνο) είναι μαλακία και βρωμάει.

Ιιιι βλασφημη, παρτο πισω!
Να φας ψαρονεφρι τηγανια απ’τα χερακια μου να παθεις πλακα ρε.
Γενικα θα μπορούσα να ζω μονο με ψαρονεφρι…μμμ ειδικα ψημένο στα καρβουνα ειναι ερωτας.

2 Likes

I see a man of culture.

Χαχαχα, η μαμά μου μαγειρεύει μπριζόλα στην κατσαρόλα (μπλιαχ) όταν την πιάνουν λιγούρες και μπαίνει στο δωμάτιο να με μπουκώσει, αλλά και στα κάρβουνα της προκοπής έχω να φάω χρόνια. Το ψαρονέφρι είναι πιο ασφαλής επιλογή και αν και είναι άπαχο κρέας, είναι καλή επιλογή ειδικότερα με κρέμα και μανιτάρια. Από κρέατα μόνο κοτόπουλο, μοσχάρι (όχι πάντα), αρνί/κατσίκι και αγριογούρουνο -αν πετύχω σε ταβέρνα- στιφάδο.

Όχι, κατεψυγμένο ήταν σε φιλέτο αν θυμάμαι σωστά. Τώρα αν έβγαινε από κονσέρβα δεν ξέρω

Αυτό λέω, δεν είμαι σίγουρος ότι είναι καρχαρίας. Έπος το βίντεο!

Απο αυτα που εφαγε ο φιλος, μονο ταρανδο και βουβαλι θα δοκιμαζα. Βασικα επειδη ειναι ζωα παρομοια με αυτα που εχουμε εμεις ως λαος στη διατροφη μας, αν μου αρεσαν και δεν ηταν και πολυ ακριβα ισως να συνεχιζα να τρωω που και που. Οοοολα τα υπολοιπα (χελωνα, σαλιγκαρια, βατραχο, φιδι), ουτε με σφαιρες. Αηδιαζω στη σκεψη και μονο.

Εγώ ρίχνω στο τραπέζι κάτι γκουρμέ κεφτεδάκια που είχα φάει από αρκούδα και από άλκη, αμφότερα μου άρεσαν. Γενικά ψιλοsafe πράγματα από εκεί και πέρα, όχι κάτι εξωτικό.

Με τα εντόσθια πως τα πάει το φόρουμ; Μόνο εγώ είμαι Χάνιμπαλ ή είμαστε πολλοί; Λίγο ως πολύ μου αρέσουν τα πάντα και νομίζω πως έχω δοκιμάσει τα πάντα.

6 Likes

Πολύ καλά τα εντόσθια, απλώς όχι όλα.

Μέχρι κοκορέτσι μαν

Α εξαιρετικά! Δεκαετίες ολόκληρες, όταν οι άλλοι έτρωγαν μαγειρίτσα εγώ έτρωγα μακαρονια με κιμά. Και κοκορέτσι νομίζω έχω δοκιμάσει 3 φορές, όλες τυφλα. Επίσης το αρνι βρωμάει. Κοντοσούβλι μέχρι να σβήσει ο ήλιος λέμε.

4 Likes

Τεραστια καρδια για ολα.

Γαμάνε, αλλά όχι μπουμπουριστά, αλλά κοκκινιστά.

2 Likes

Από τους δύο τρόπους μαγειρέματος, κι εγώ κοκκινιστά τα προτιμώ, αλλά όχι ότι δεν τρώω και τα άλλα. Πολύ καλύτερα κοκκινιστά όμως.

1 Like

Ναι σε όλα, αρκεί να είναι καθαρισμένα σωστά.
Συκωταριές, κοκορέτσια κλπ τα τρώω μέχρι εμφράγματος.

8 Likes

Γλωσσες, μυαλά, παπάρια.
Και κάπου εκεί φεύγει κάθε αξιοπρέπεια για την ζωή :rofl:

5 Likes

Υπερβολές. Αφού ψήνονται :stuck_out_tongue:. Άσε που αν δεν το κάνεις μόνος σου, απλώς δεν ξέρεις πώς έχουν καθαριστεί.

Γλώσσα γαμάει. Μυαλό, μακριά. Παπάρια όχι κάτι ιδιαίτερο.

1 Like