Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Καλά όλα αυτά αλλά υπάρχει σχετικό thread :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Είναι ψάρι ρε :joy:

1 Like

Κρέας είναι και το ψάρι.

Στο χωριό μου είναι αρκετά σύνηθες να βάζουν μουστάρδα και τζατζίκι. Είναι φοβερός συνδυασμός, αλλά καλό είναι να ξέρεις εκ των προτέρων τι να περιμένεις. Η κόκκινη χειροποίητη σάλτσα μου αρέσει πολύ, πλέον ελάχιστα σουβλατζίδικα έχουν όμως.

4 Likes

Εγώ το σουβλάκι το τρώω κρέας πατάτα κέτσαπ

2 Likes

Ε καλά, ξέρεις πως λειτουργούμε εδώ, ψάρι = φρούτο :joy:

1 Like

Και κοτοπουλο = οριακα κρεας

2 Likes

Σε σκεφτηκα…

1 Like

Πατατες στο σουβλακι ειναι λαθος κ υπερβολη.
Kαλα η κετσαπ ασχολιαστη :stuck_out_tongue:

2 Likes

Υπάρχει κανείς που σκέφτεται να κάνει την 4η δόση ή είμαι η μόνη πανελλαδικά; :joy:

Εδώ δεν έχουμε κάνει την 3η δόση :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πατάτες σε σουβλάκι κατανοώ γτ να φαίνεται too much αλλά τις θέλω οπωσδήποτε. Κέτσαπ πουθενά, έχω δει ανθρώπους να βάζουν σε μακαρόνια και ανακατεύτηκα :stuck_out_tongue:

4 Likes

Είναι αναγκαίο κακό αν θες να ταξιδέψεις εκτός, αναρωτιέμαι αν αξίζει.

Είναι ωραία στο σουβλάκι η κέτσαπ ρε, για πολλά χρόνια το έτρωγα σκέτο κρέας πατάτα, μια φορά είδα έναν φίλο μου πριν 10+ χρόνια να βάζει, το δοκίμασα, και ίσως είναι ο λόγος που είμαστε ακόμα φίλοι :stuck_out_tongue:

Σως, τζατζίκι κλπ απλά ποτέ, μαρούλι, ντομάτα, κρεμμύδι αν είναι τρώω σαλάτα ξέρω γω (αν και δεν τρώω την απλή ντομάτα), θα δοκίμαζα καμιά bbq σως, αλλά θα μου θυμίζει μπεργκεράκι, για το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε hangover (εγώ το τρώω στα Fridays), που πάνω απ’το μπιφτέκι βάζουν τηγανητό αυγό και όταν σπάει ο κρόκος

Τζατζίκι πάντα και παντού και με κάθε ευκαιρία. Ντομάτα σε σουβλάκι ποτέ, είναι πάντα μα πάντα άθλιες. Εγώ είμαι απλός, κρέας, τζατζίκι (ή σως αν είναι κοτόπουλο), πατάτες, κρεμμύδι. Τώρα που αποφάσισα να προσέξω την διατροφή, αν θελήσω σαβούρα, έχει μόνο “υγιεινό” σουβλάκι για να ξεγελάσω την λιγούρα μου, τουτέστιν καλαμάκι κοτόπουλο, κρεμμύδι, μαρούλι, τζατζίκι. Γύρος, χοιρινά, σως, πατάτες κομμένα.

1 Like

Που σας βρήκαμε μωρέ…

Χοιρινό με ντομάτα κρεμμύδι τζατζίκι.
Κοτόπουλο με ντομάτα κρεμμύδι σως μουστάρδας.

Υπάρχει λόγος που αυτά τα δύο είναι ο κλασικός τρόπος σερβιρίσματος.

Μαρούλι σε σουβλάκι… Καλύτερα να το πιάσω και να το ρίξω στον καδο.

Κέτσαπ σε σουβλάκι… Ανεύρυσμα.

Πατάτα σε σουβλάκι αποδεκτή αλλά αχρειαστη. Το κρεμμύδι μπορεί να αφαιρεθεί. Η ντομάτα και η σως είναι υποχρεωτικά, είμαι αδιαπραγματευτος.

Κέτσαπ σε μακαρόνια, αηδια.

Ξέρω άνθρωπο, σόρρυ, εννοούσα σχιζοφρενή, που βάζει κέτσαπ στην πίτσα.

5 Likes

Και εγω ετσι ακριβως : χοιρινο ντοματα κρεμμυδι τζατζικι κ καυτερο πιπερι.

Στη πιτσα παιζω με hot sauce, ειτε τη δικια μου ειτε καμια ψαγμενη (παραγγελνω απο τας Αμερικας @QuintomScenario φερε μας να γλιτωνουμε μεταφορικα :stuck_out_tongue: )

Δικια μου με καστομ λειμπελ :

Αγαπημενες που παιζουν παντα στο σπιτι :

Summary

4 Likes

Στο σουβλάκι εγώ γέμιση σχεδόν πάντα η ίδια πατατα-ντοματα-κρεμμυδι-τζατζικι (ενίοτε και με την προσθήκη μουστάρδας) οποίο και να είναι το κρέας

Μερακλής ο @eviL , κι εγώ καυτερές σάλτσες πάντα και παντού σε όλα τα φαγητά, tabasco, sriracha, dijon ακομα και wasabi, και από μπαχαρικά μπούκοβο, τσίλι ή καυτερές πιπεριές φρέσκιες ή τουρσί, κάθε φαγητό έχει το καυτερό που του ταιριάζει περισσότερο.

1 Like

Tabasco στην φασολάδα=πόλεμος.

2 Likes

Αιμορροΐδες δεν έχει κανένας σας μωρέ?

8 Likes