Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Το παίρνεις και παραπαpass
Συγνώμη

Υπάρχει το θεϊκό φυλλάδιο της αγροτικής που λέει: Έχεις πιεί ποτέ καφέ στο empire state building?

2 Likes

Για τους Γιαννιώτες φίλους, θα μπορούσε να βγει και ένα Pass Γιάννινα για το γήπεδο.

Σόρρυ, σκάω.

24 Likes

Προτείνω και passτα για τους γλυκατζήδες και passta για τους φίλους των ζυμαρικών.
Θησαυρός…

4 Likes

για δυνατους λυτες(το εχετε)

…γινηκαμε παλι :pen:

4 Likes

:joy:

9 Likes

Εχω απλα ισοπεδωθει με το αποσπασμα για Dream Theater :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:
Και φυσικα με αυτο που ξεκιναει με Cannibal Corpse… και συνεχιζει :smiling_face_with_tear: :sweat_smile:
@kbil @pantelis79 δειτε το πρωτο βιντεο οπωσδηποτε.

3 Likes

Για πείτε τη γνώμη σας ρε παιδιά όποιος ξέρει.
Έτσι όπως πάει η δουλειά με τη βενζίνη, θέλω να βάλω υγραέριο στο όχημά μου (ford focus 2006 - 240.000χλμ.).
Αξίζει ή βγάζουν προβλήματα και θα χάσω όσα εξοικονόμησα?
Επίσης κάποιος μου είπε ειδικά για τα Ford ότι έχουν θέμα και βγάζουν ζημιές μετά την εγκατάσταση.

εγω ελιωσα στο darkthrone σημειο…

Δυστυχώς το αμάξι σου (αν θυμάμαι καλά) δεν έχει υδραυλικές βαλβίδες οπότε ανά 30-40.000χλμ θα πρέπει οπωσδήποτε να τις ρυθμίζεις. Επίσης επειδή έχεις αρκετά χιλιόμετρα, θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι κάποια πράγματα λειτουργούν ήδη σωστά στο αμάξι γιατί αν κάτι από αυτά πάσχει, τότε το αέριο θα τα αποτελειώσει. Για παράδειγμα ρεύματα… πολλαπλασιαστές, μπουζί, δυναμό.
Να μην υπάρχει διαρροή στο παραφλου. Έλεγχος με πρεσαρισμα στο δοχείο προκειμένου να φανεί και η παραμικρή λεπτομέρεια η οποία μπορεί να μην φαίνεται με το μάτι. Αν δηλαδή συμπληρώνεις συχνά αλλά δεν βλέπεις κάτω από το αμάξι ίχνος, τότε θέλει ψάξιμο γιατί είτε εξατμίζεται είτε… άστο καλύτερα! Αν βάλεις αέριο και υπάρχει ήδη διαρροή, με τις συνδέσεις και τα ρακόρ σε πνεύμονες κλπ θα υπάρχει θέμα.
Σύστημα με μπεκ τύπου βενζίνης (π.χ Hana) και όχι τύπου ηλεκτροβαλβιδες. Και τέλος… όχι λαδιερες και extra ζουμια! Να γίνει ρύθμιση στον δρόμο ώστε να ψεκάζει ταυτόχρονα ένα ποσοστό βενζίνης. Προτείνω (γνώμη μου) σταθερό 90-10 πάντοτε και όχι ανάλογα το φορτίο γιατί στις ζέστες μπορεί να μην έχεις φορτίο στις στροφές αλλά με την θερμοκρασία να σου χτυπήσει φλάντζα.

Αν τηρήσεις αυτά ( ο εγκαταστάτης βασικά, όχι εσύ) και με ένα καλό τσεκαρισμα στα παραπάνω πριν την τοποθέτηση, τότε προχώρα άφοβα. Ναι μεν με τα χιλιόμετρα που έχεις δεν είναι απαγορευτικό να βάλεις γκάζι αλλά…υπό συνθήκες.

Τέλος το σημαντικότερο… πόσα χιλιόμετρα κάνεις τον χρόνο;;; Γιατί αν κάνεις λίγα (λιγότερα από 8-10000 το χρόνο) τότε θα αργήσεις να κάνεις απόσβεση και ίσως να το ξανασκεφτείς.

4 Likes

Ακούω 12-13 χρόνια μέταλ αλλά δεν έχω ακούσει το burzum-filosofem.
Έβαλα τώρα να ακούσω το δίσκο. Θέλει κάποιος να μού πει μια γνώμη έτσι για την πλάκα ;
Είμαι στο πρώτο τραγούδι και μού αρέσει

2 Likes

@razor7 μάθε τους μπαλίτσα.

3 Likes

Έλα ρε κι ερχόμουν να ταγκάρω τώρα razor7, με πρόλαβες!

1 Like

Περιμένουμε όλοι εναγωνίως;

1 Like

Ήσουν αναλυτικοτατος. Ευχαριστώ πολύ.
Κάνω γύρω στα 12000 χλμ αλλά με αέριο ίσως κάνω ακόμα παραπάνω.
Προβλέπω να αλλάξω και καπάκι στα δύο πρώτα χρόνια, από αυτά που ακούω άρα συνυπολογίζοντας και αυτό θέλω δύο χρόνια για να κάνω απόσβεση.
Γενικά το αμάξι είναι σε καλή κατάσταση αλλά ίσως εχει κάτι που δεν το έχει εμφανίσει.
Επίσης, κάποιος σχετικά καλός/αξιόπιστος εγκατάστατης αερίου στην Αθήνα? Ως πρόταση να ρωτήσω…

Προσεξε τι εντυπωσεις θα αναφερεις μετα εδω μεσα αν θες να τα παμε καλα :slightly_smiling_face:

Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου τοσα χρονια ποση μπαλιτσα να τους μαθω πια! :laughing:

4 Likes

Μαρεσε ο δίσκος ξεχώρισα το dunkelheit.

1 Like

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος, πώς γίνεται να υπάρχει πόλεμος στην Ουκρανία και οι αθλητές να συνεχίζουν κανονικά? Δεν υπάρχει γενική επιστράτευση?

Αν πρόκειται για διεθνείς διοργανώσεις (αθλητικές, γιουροβίζιον κλπ), τα πάντα επιτρέπονται για χάρη της προβολής… Αν, τώρα, πρόκειται για εργασιακά δικαιώματα, τότε:

2 Likes
8 Likes