Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

ο γνωστός?

2 Likes

Χαχα πιάνω την ειρωνεία να αιωρείται αλλά ας πούμε ότι είναι στους 5-6 πιο γνωστούς τράπερς στην Ελλάδα.

Τον έχει καλέσει ο Αρναούτογλου στο 2night show και έχει πάει και στις Μύγες (η εκπομπή που κάνει ο Φάνης Λαμπρόπουλος με το Ράπτη). Αν σκεφτείς ότι στις εκπομπές αυτές έχει πάει ένας Μητσοτάκης κι ένας Άδωνις καταλαβαίνεις το επίπεδο :stuck_out_tongue:

Α τα είχε κι ένα διάστημα με την Ελευθερία Ελευθερίου. Την Ελληνοκύπρια τραγουδίστρια που μας είχε εκπροσωπήσει στη Eurovision πριν μερικά χρόνια. Κοντούλα αλλά θεάρα η Ελευθερία.

1 Like

^^ Πες το έτσι να καταλάβω…

2 Likes

Η στιγμη που πας να κοροιδεψεις τον Kerry King και παιζεις καλυτερο σολο απο αυτον

kudos se @osfp7 που μου εμαθε το καναλι

1 Like

Πτωση μετα απο πατημα σε χωματα στην ακρη της στροφης στον Αγωνα της Χαλκιδας, η ταχυτητα που επιασε το Γκαρμιν πριν την πτωση ηταν 60!

Το αστειο φτηνο ποδηλατικο κρανος μου εσωσε την ζωη, ακομα θυμαμαι το χτυπημα στο εδαφος, σημερα το σβερκο μου ειναι ακομα πιασμενο απο την δυναμη του χτυπηματος, το κρανος δε εχει βαθουλωσει και φυσικα σπασει. Κατα τα αλλα ζωνατνος, περιεργως χωρις τιποτα σπασμενο, με περιπου το μισο μου δερμα να λειπει αλλα δεν παραπονιεμαι.

Κρανος μαλακες, παντα κρανος.

24 Likes

Είχα πέσει περυσι με 40 χλμ/ώρα από κωλολακουβα που με τύφλωσε ο ήλιος και δεν είδα στην κατάβαση της Πεντέλης (Πυργαρι) και πόνεσε αρκετά (ευτυχώς εκτός από δέρμα, μελανιές και λίγο αίμα δεν είχα πάθει κάτι), το 60 θα πρέπει να ήταν πολύ ζορικο μαν, ευτυχώς που γλίτωσες τα χειρότερα.

Κράνος πάντα και παντού. Περαστικά και καλή επάνοδο στις βόλτες !

2 Likes

Γενικα οταν κατεβαινω δεν κατεβαινω σαν νορμαλ ανθρωπος και ειναι μαλακια μου αυτο, αλλα προχτες πραγματικα δεν ξερω πως εγινε. Δεν ημουν σε καλη μερα οποτε ειχα αποφασισει να το παω χαλαρα και να τερματισω, βλεποντας το σημειο εχει πολυ αποτομες (και αναποδες) κλισεις, πραγματτικα δεν ειχα ιδεα οτι πηγαινα τοσο γρηγορα. Επισης εμενα δεν ηταν ηλιος, αλλα με απεσπασε στιγμιαια ενα παιδια που πηγαινε πιο αργα γιατι περιμενε τους αλλους απο την ομαδα του, δεν εφταιγε για κατι, αλλα ισως να μου απεσπσε την προσοχη για 0.5 δευτερολεπτα και αυτο να ηταν αρκετο ωστε να μπω πιο ανοικτα και να πατησω τα χωματα στην ακρη του δρομου

Θενκς για τις ευχες, εννοειται πρωτη αγορα πριν ξανακαβαλησω κρανος, μονο που το βλεπω το παλιο τρεμω.

1 Like

Τι λεμε τωρα; περαστικα; αμαν ρε προσεχε; πως ειν το ποδηλατο;

Οπως κ να χει ολα καλα αφου δεν έπαθες κάτι το σοβαρό.

2 Likes

Το ποδήλατο ευτυχώς δεν φαίνεται να έχει κάτι, έκανα αλλά 40 χλμ μετά (με ανάβαση Ριτσώνας κιόλας) και δεν φάνηκε να έχει κάτι, όταν το πίσω στον μάστορα μου θα δείξει αλλά μάλλον οκ είναι.

1 Like

O θρυλος επεστρεψε, οποιος εχει αντιρρηση να περασει για μονταρισμα μια βολτα απ’ την Ηλεια

8 Likes

Καλός ο Νικόλας, αλλά παρωχημένος.

Τώρα η φάση είναι trap, έτσι δεν είναι @bostonflesh; Αφιερωμένο το “άρθρο”.

2 Likes

Απο οτι βλεπω συνεχιζει να ειναι το ιδιο βλαμμενο ατομο…

1 Like

Καλα προφανως και αυτα που λεει ο (καποτε μικρος) Νικολας ειναι τραγικα, αλλα ας πουμε σε αντιθεση με κατι “σοβαρους” τραπερς, ειναι σχετικα προφανες πως η cult-ιλα της φασης χτυπαει κοκκινο, ελπιζω και για τον ιδιο.

Δεν ξερω δηλαδη αν υπαρχει καποιος που μπορει να το παρει σοβαρα ολο αυτο, και στα 12 να το εβλεπα και παλι αστειο-γελοιο θα μου φαινοταν, το συζηταμε βεβαια.

1 Like

Είχε γίνει ΔΑΠίτης ο Μικρός Νικόλας κάποια περίοδο :smile:

2 Likes

Και οι δυο καραγκιοζηδες ειναι αλλα τουλάχιστον ο light τα λεει ωραια σαλλλλονικιωτικα

Τυχαιο;

1 Like

Kinder!!

1 Like

Ωραίο το άρθρο που ανέβασες, ξεχώρισα αυτό:

«Αυτή η μουσική διαφθείρει τους νέους», «προωθεί τη βία», «είναι επικίνδυνη» – επιστρέφουν τα ίδια ακριβώς επιχειρήματα που στην Αμερική των 80s έγιναν εργαλείο στα χέρια της λευκής ελίτ που αντιμαχόταν τη ραπ μουσική και όσους την εκπροσωπούσαν (δηλαδή, τη μαύρη κοινότητα, που έπρεπε να κατασταλεί).

Να πω ότι μου αρέσει πολύ το ελληνικό ραπ. Ξεκίνησα από παλιά με ZN κυρίως και Βαβυλώνα. Στην πορεία και Άλφα Γάμα κτλ. Βέβαια πάντα ήμουνα ροκάς, το ραπ ερχόταν δεύτερο. Ήμουνα της underground φάσης. Στο πλευρό του Μηδενιστή που έκραζε τον εμπορικό Βουρλιώτη.

Περνάνε τα χρόνια και κάποια στιγμή σκάει το DAB. Το ακούω σε ένα μπιτσόμπαρο το καλοκαίρι και λέω ουάου. Ένα ραπ τραγούδι που ξεχώριζε σαν τη μύγα μες το γάλα ανάμεσα στα υπόλοιπα μονότονα χαζο-μπιτάκια που έπαιζαν στο μπιτσόμπαρο. Το ψάχνω το κομμάτι και βλέπω Ύπο με Snik. Εντάξει τον Υποχθόνιο τον ήξερα χρόνια λόγω των ΖΝ. Ήδη ο Ύπο είχε ξεκινήσει στροφή στον mainstream ραπ ήχο. Τώρα για τον Snik, λέω εντάξει κάποιος καινούριος είναι αυτός.

Λοιπόν ψάχνομαι λίγο με τον Snik και τρώω ένα μικρό κόλλημα όταν άκουσα το Tony Montana. Επίσης μου άρεσε η συνεργασία στο Όλα Αλλάζουν με τη Ζόζεφιν (παλιότερο τραγούδι αυτό). Σιγά-σιγά εμφανίστηκαν και άλλοι στη φάση (ο Mad Clip έγινε γνωστός λόγω ενός feat με τον Τάκι Τσαν από τους ΖΝ).

Τεσπα, γενικά δεν ακούω τραπ. Μου αρέσουν μόνο κάποια πολύ συγκεκριμένα τραγούδια. Απλά είναι λίγο αστεία η φάση με τους μπούμερς που έμαθαν την τραπ τα τελευταία 2 χρόνια και τους έχει πιάσει πανικός “τι ακούνε τα παιδιά μας”. Λες και ζούσαμε σε μια αγγελική κοινωνία και ξαφνικά εμφανίστηκε η τραπ πριν 5 χρόνια και η κοινωνία έκανε στροφή 180 μοίρες και πήγε κατά διάολου.

Πωπω με έπιασε μια νοσταλγία τώρα με το παλιό αληθινό ραπ, πάμε λίγο.

3 Likes

Τιμιότατο post, όταν ακούς τη φράση “πως ακούνε αυτές τις μαλακίες” αντί για “δε μ’αρέσει αυτό που ακούω”, μπορείς να είσαι σίγουρος πως αυτός που το λέει είναι κοντά στην τρίτη ηλικία :stuck_out_tongue:

3 Likes

Ας πω τον πονο μου πριν κοιμηθω ξανα στις 3 τα ξημερωματα.

Πριν 6 μερες πηγα να φαω μερικα φιστικια απο σακουλακι γνωστης εγχωριας αλυσιδας εδω που ειμαι.

Ενιωσα εναν δυνατο πονο και ακουσα ενα τεραστιο κρακ. Βλεπω οτι εχω δαγκωσει κυριολεκτικα ενα μικρο κλαδι απο ΞΥΛΟ το οποιο βρεθηκε καπως στο σακουλακι. Εντρομος ειδα οτι εχει σπασει στα δυο με κυριολεκτικα σχισμη σε ολο το δοντι ενα απο τα κατω δεξια δοντια, τα πιο βασικα με τα οποια μασαει κανεις. Τραπεζιτης φανταζομαι? Δεν ειμαι καλος με αυτα.

Πηγα οδοντιατρο την επομενη μερα, μου ειπε οτι προφανως δεν σωζεται το δοντι, εβγαλε το σπασμενο κομματι, και την Παρασκευη εκανε εξαγωγη στο υπολοιπο δοντι.

Απιστευτος πονος 4 μερες τωρα, ζω στην πραγματικοτητα με αναλγητικα χαπια, η ψυχολογια στο ναδιρ γιατι γενικα τα προβληματα με δοντια εχουν αρχισει και γινονται ανησυχητικα πολλα, και ποιος ξερει ποσα χρηματα θα χρειαστουν για αυτο τωρα. Θα αναγκαστω να παω σε 10 μερες να ξεκινησουμε την διαδικασια γεφυρας. Και ολα αυτα, χωρις να υπολογισω την εξαγωγη που πρεπει να γινει στο δοντι που παρουσιασε αποστημα τον Αυγουστο στην Ελλαδα και με εστειλε σε 40 πυρετο για μια ολοκληρη νυχτα.

Κουραστηκα παρα πολυ. Και εχω 5 μερες σερι τωρα πονοκεφαλο λογω της φασης :pensive:

5 Likes