Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Οι μαλλιάδες και ο matt bellamy είναι γκομενάκια?

NAI!!!

Τι καλά!!!

Θέλω κι εγω:(

Μη μου στενοχωριέσαι. Ξέρω εγώ κατι μαλλιάδες θα στους γνωρίσω

Με πολλές τρίχες στη μασχάλη??:smiley:

o frintom einai gkey? i thelei na einai mallias? i thellei na einai o matthew bellamy?


o re mana mou.

A! ναι! και αυτο:

ο φριντομ θα γίνει γκέυ άμα γράφεις με greeklish:P

Χθες έκανε πρεμιέρα στο δελτίο ειδήσεων του σταρ η ελεονόρα μελέτη.

ισως να το κανω επιτηδες γιατι μου κρυβεις την παρουσια σου.:lightsabre:

τρομερη καριερα, απο πρωιναικο του ΑΝΤ1 σε δελτιο ειδησεων του σταρ…
και εις ανωτερα!!!

(τουλαχιστον εχει ωραια βυζια)

Τουλάχιστον της έφτιαξαν ωραία βυζιά. :wink:

τλχ θα θελατε να τα πιανετε!

Ρε δε βγάζω άκρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη…

Για πολλα γελια δηλαδη.

Ωραίο hangover και σήμερα…Ηail to Παναγιώτης… (και ναι εφυγε ο λόξυγγας…:lol:)

ε σε νικησα. εμένα δεν με έπιασε καθόλου λόξυγγας. :p:p:lol::lol::lol:
Αλλά το πρωί είχα ένα κεφάλι, λες και κάνανε πρόβα οι motorhead. άστα.

H τελευταία μπύρα ηταν μπομπάρα πάντως…:lol:

Χαχα με μπύρες μεθάτε ρε φλώροι :p:p

αναλόγως την ποσότητα

Αυτοεκπληρούμενη Προφητεία στην Ψυχολογία, λέγεται όταν κάποιος επιβεβαιώνει με τις ενέργειες του μια άποψη που έχει για κάτι, σχεδόν προκαλώντας την ο ίδιος όμως.

Για παράδειγμα όταν κάποιος έχει μια “Χ” γνώμη για κάποιον ή για μια κατάσταση 1) τείνει να δίνει σημασία σε εκείνα τα χαρακτηριστικά της συμπεριφοράς του άλλου που απλά επιβεβαιώνουν αυτή τη γνώμη που έχει (αγνοώντας οτιδήποτε αντιφάσκει, μια που έτσι το όλο του γνωστικό σύστημα - ή άποψη του κοινώς - θα ερχόταν σε σύγχυση) 2) τείνει να ερμηνεύει τις κινήσεις του άλλου “φιλτράροντας” τες, τους αποδίδει δηλαδή μια σημασία που έρχεται σε συμφωνία με την αρχική του γνώμη 3) τείνει να προκαλεί ο ίδιος στο τέλος την συμπεριφορά απο τον άλλο που πιστεύει πως τον χαρακτηρίζει. Και με αυτόν τον τρόπο επιβεβαιώνεται.

Αν βέβαια δεν κατορθώσει να προκαλέσει τη συμπεριφορά που θέλει (γιατί δε μπορούμε να ελέγξουμε τις αντιδράσεις των άλλων), μπορεί απλά να συμπεριφερθεί ο ίδιος με τρόπο τέτοιο που θα επιβεβαιώσει τις αρχικές του προβλέψεις. Αν για παράδειγμα κάποιος πιστεύει πως είναι “άχρηστος” στον επαγγελματικό τομέα (π.χ.), συχνά συμπεριφέρεται με τέτοιο τρόπο που απλά επιβεβαιώνει αυτό που πιστεύει ο ίδιος για τον εαυτό του - και και προκαλεί τους άλλους να συμπεριφερθούν με ανάλογο τρόπο απέναντι του, και οι άλλοι μετατρέπονται έτσι σε “καθρέπτες” της άποψης που έχει ο ίδιος.

Οι άνθρωποι είμαστε όντα που μας αρέσει να βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα και να κατασκευάζουμε εύκολα κοσμοθεωρίες για όσα μας περιβάλλουν. Και αφού το κάνουμε αυτό, τείνουμε να γινόμαστε μη δεκτικοί σε οτιδήποτε αναιρεί αυτές τις αντιλήψεις, γιατί έτσι θα πρεπε να αναθεωρήσουμε ξανά απ’ την αρχή ένα σωρό πράγματα και πληροφορίες - κάτι κουραστικό και χρονοβόρο.

Just a couple of stuff i wanted to share… :stuck_out_tongue: