Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Ο συγκεκριμένος είναι ο αρχιτέκτονας του “επιτελικού κράτους”, δεν είναι απλά ένας καθηγητής της Νομικής :wink:

2 Likes

Ισχύει. Αν αυτός δεν μπορεί να εκφράσει σωστά αυτό που σκέφτεται, τι να πουν κι άλλοι όπως ο (Γιάννης) Λοβέρδος ξερωγώ. Υποτίθεται ότι ήταν η παράταξη των άριστων που ήρθε να μας ξεβλαχέψει…

Πάντως μετά από τόσο κράξιμο, πιστεύω είναι θέμα χρόνου να βγάλει μια ανακοίνωση όπου θα ανακαλέσει/εκφράσει καλύτερα αυτό που ήθελε να πει, σωστά;

Edit για να μην κάνω διπλό post: Για την “ενίσχυση” της Aegean μιλήσαμε; Ελεύθερη αγορά ε;
“Ναι αλλά το έκαναν κι άλλες χώρες”. Ναι αλλά οι άλλες χώρες είτε ήταν ήδη μέτοχοι της εταιρίας (πχ Βέλγιο και Brussels Airlines) είτε μπαίνουν με προνόμια στη μετοχική σύνθεση και στο ΔΣ της εταιρίας (πχ Γερμανία και Lufthansa). Γνωρίζει κανείς αν θα μπει το ελληνικό κράτος στο μετοχολόγιο της Aegean μετά από αυτήν την ενίσχυση; (οπότε κι έχει κάποια λογική η κρατική, αυτή, ενίσχυση;)

Ή αλλιώς ο άνθρωπος hoax της ΝΔ. Εδώ σε νέα ρεζιλίκια! Δημοσιεύει φωτο από τις ένοπλες δυνάμεις της Σερβίας …ως ελληνική!

Σωστή η επισήμανσή σου για τα 120 εκατομμύρια επιχορήγηση του κράτους στην Aegean. Ήθελα κι εγώ να το πω. Τι δεν αυτορυθμίζεται μόνη της η αγορά όπως λένε οι νεοφιλελέ;

2 Likes

Δεν το γνωρίζω αλλά μπορώ εύκολα να το μαντέψω!

3 Likes

θα λάβει δικαιώματα προαίρεσης, τα γνωστά κατά το παρελθόν από τη χρήση τους στις τράπεζες warrants, και ακολούθως αύξηση μετοχικού κεφαλαίου υπέρ των παλαιών μετόχων.

:woman_shrugging:

1 Like

κανονικα ετσι επρεπε να ειναι. γιατι βγαινουν και το συγκρινουν τα παπαγαλακια με την lufthansa, οπου εκει ομως το κρατος εχει το 25% στα δικα του χερια. αλλα ειπαμε οτι πουμε μισο ωστε να κανουμε εντυπωση.
για δηλωσεις γεροπετριτη δεν εχω λογια. το κανουν καλυτερο μερα με την μερα οσο μιλανε και λενε τις παπαριες τους. ο κοσμος να τα βλεπει αυτα, γιατι η λογοκρισια των μμε στην τηλεοραση ειδικα ειναι σε αλλο επιπεδο πλεον.

1 Like

Έπαιξες κι έχασες, ξέχασες το “αλλοίωσαν το νόημα”, το οποίο όλοι το καταλάβαμε απλά λέμε ότι είναι στούρνοι.

Η Aegean που της ψήφισε νόμο η ΝΔ το οποίο παραβαίνει άμεσα το Ευρωπαικό δίκαιο και οποιαδήποτε λογική, και δε σε άφηναν να πάρεις τα λεφτά σου πίσω με τις ακυρώσεις και σου έδιναν αναγκαστικά voucher μην ξεχνιόμαστε, γι’ αυτή την Aegean λέμε

3 Likes

Να πω κι εγω που ελιωσα το The Boys μια βδομαδα τωρα και με εχει επηρεασει η αβιαστη βια στην σειρα? Του εριχνα τσιμεντολιθο στη μουρη να σπασουν ολα τα δοντια και η μυτη, μετα τον επιανα απο τα ποδια και τον πετουσα μεσα απο 4 τζαμαριες μια μετα την αλλη, τον εριχνα σε τεραστια δεξαμενη με καυτο λαδι και πριν πεθανει απο τα εγκαυματα του εριχνα οινοπνευμα απο πανω ως κατω.

Εχω θεματα λετε?

Εκλαψα ε

Εξαιρετικο ε.

Διαφωνω αν αυτα ειναι τα δεδομενα.

Ναι εχω αρχισει τελικα να πιστευω οτι ειναι απλως ηλιθιοι τελικα. Αμοιβαδες.

Με τρομαζει το οτι βλεπω δηλωσεις εφαμιλλες του Τραμπ στην Ελλαδα ε.

2 Likes

Thank you

Νορμάλ τα βρίσκω εγώ

3 Likes

Εγω πρότεινα κάτι καλύτερο για το μπογδανο βεβαια(τον έχω μεγαλύτερο αχτι). Κρέμασμα ανάποδα χάραγμα με νυστέρι στο μέτωπο και τον αφήνεις να στραγγίζει όσο βέβαια του μιλάς για βιγκαν λεσβιες

3 Likes

Η αδιαφορία και η μετάπτωση σε καθεστώς του να μην ασχολείται κανείς μαζί τους είναι η καλύτερη τιμωρία για αυτές τις ανύπαρκτες κατά τ’ άλλα attention whores.

7 Likes

Η καλύτερη τιμωρία για αυτούς (και για το συνάφι που τους υποστηρίζει) είναι στις επόμενες εκλογές να μην είναι κυβέρνηση η ΝΔ. Είναι απλά τα πράγματα. Εκεί θα τους τσούξει.

Ρεαλιστικά μόνο ένα κόμμα θα μπορούσε να τους εκθρονίσει το οποίο όμως αυτή τη στιγμή βρίσκεται αρκετά πίσω και μοιάζει ακίνδυνο. Τουλάχιστον με βάση τις δημοσκοπήσεις που μας πλασάρουν.

Μην πέφτουμε στην παγίδα του “όλοι ίδιοι είναι”.

3 Likes

Είναι γνωστό ότι το μόνο χτύπημα που αξίζει τον κόπο να γίνει σε παράσιτα είναι απερκατ με βαριοπούλα που χρησιμοποιούσαν οι εργάτες που έστρωναν τις σιδηροδρομικές γραμμές στο Αμέρικα κατά τον 19ο αιώνα.

2 Likes

Το οτι καποιος δεν ειναι τοσο σκατας οσο καποιος αλλος, δεν κανει τον πρωτο καλο. Η εναλλακτικη της ΝΔ δηλαδη ειναι ο Πολακης και ο Νικος Παππας, ενταξει, κοιμομαστε ησυχοι :joy:.

7 Likes

Με το απαραίτητο disclaimer, όπως χρειάζεται πάντα για αυτές τις συζητήσεις ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΗΦΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΥΡΙΖΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΟΧΙ ΩΣ ΣΥΡΙΖΑ η πρότασή σου αυτή είναι λάθος. Δεν υπάρχει βαθμονόμηση, ώστε οι πολιτικοί ή τα κόμματα να παίρνουν συγκρίσιμες βαθμολογίες ή/και κριτικές, παρά μόνο στη σύγκριση μεταξύ των. Δεν μπορείς να πεις ότι κάποιος κυβερνάει καλά, γιατί είναι δυναμικά φαινόμενα αλλά μπορείς μόνο να πεις ότι κάποιος κυβερνάει καλύτερα από κάποιον άλλον, συγκρίνοντας επιδόσεις. Δηλαδή το 2 είναι μεγαλύτερο του 1 είτε μιλάμε για 2/2 vs 1/2 είτε για 2/1000 vs 1/1000. Ε από τη ΝΔ είναι προτιμότερος ο ΣΥΡΙΖΑ.

2 Likes

Δεν ειπα αν ειναι προτιμοτερος η’ οχι και δε θα μπω σε αυτη την κουβεντα, ειπα πώς μου φαινεται ως εναλλακτικη. Δεν ειναι αυτο που εγω προσωπικα θελω ουτε ως διακυβερνηση, ουτε ως λειτουργικοτητα, ουτε ακομα και ως αισθητικη. Προφανως ουτε η ΝΔ ειναι.

Για πες μας, γαμιεται ο ΕΦΚΑ :stuck_out_tongue:; Σου ηρθανε τα ραβασακια; Να ξερεις, εμενα δε μου εχουν κανει σωστη εκκαθαριση ουτε για το 2017 ακομα και σε εναν μηνα θα εχουμε 2021 :grin:.

2 Likes

Ακόμη στην ενημερότητα είμαι, αλλά δε βγαίνουν στα τηλέφωνα, ένα ταξίδι είναι η ζωή

1 Like

Χαχαχα
Στις επομενες δυο τρεις ανετα

Αυτό λέω και εγώ…και αναρωτιέμαι πραγματικά γιατί εδώ μέσα έχουμε κάθε μέρα αναφορές για τον ποιητή αρχικαραγκιόζη και τον Τζήμερο που για κάποιο λόγο θυμηθήκαμε ξαφνικά. Τον Τζήμερο ρε…άλλη έγνοια δεν είχαμε να ασχολούμαστε με έναν ανύπαρκτο.

Για τον μπουμπούκο πες πάει στο διαόλο, όσο γελοίο άτομο και να είναι, έχει υψηλή θέση στην κυβέρνηση οποτε θα κρίνεται συχνά για αυτά που λέει και κάνει αλλά για τους άλλους ειλικρινά προσπαθώ να βγάλω νόημα εδώ και καιρό εδώ μέσα.

Τεσπα, περιμένω αύριο τις νέες δηλώσεις Μπογδάνου, μην ξεχαστείτε μερικοί…

2 Likes