Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

mmmmmkay

Χρησιμοποιεις επιχειρημα ρεπουμπλικανων οταν τους λενε οτι πρεπει να ειναι πιο αυστηροι οι νομοι για τα οπλα ε. Μονο απο αυτο κανε εναν συλλογισμο για το αν το μετανιωνεις ή οχι αυτο που εγραψες. Και απο κεραυνο πεθαινουν καποια ατομα καθε χρονο, ενω πεθαινουν αρκετοι ανθρωποι επειδη τους τσιμπανε δηλητηριωδη εντομα. Οχι, δεν λεω να ποινικοποιησουμε τις αραχνες, τα φιδια και τους κεραυνους. Μην γραφεις χαζομαρες ε :stuck_out_tongue: Δεν θα ποινικοποιησουμε το να εχεις εναν ιο, θα ποινικοποιησουμε ομως το να εχεις εναν ιο και να γιολαρεις σε παρταρες και συναυλιες διχως να κανεις αυτο που πρεπει ωστε να προστατεψεις την δημοσια υγεια. Αν εχεις AIDS και κανεις σεξ με καποιον ενω γνωριζεις οτι εχεις AIDS τι ακριβως νομιζεις οτι γινεται νομικα?

Ας μην συγκρινουμε την γριπη με τον Covid19 ομως please. Εντελως διαφορετικες περιπτωσεις, πολυ πιο επικινδυνο το δευτερο.

Συμφωνω σε αυτα. Γι αυτο και τα εγραψα ως πολυτελειες. Γιατι πραγματικα στα παλια μου τα παπουτσια το να παω σε συναυλια μεχρι να ειναι ασφαλες. Αλλωστε σιγα μην οργανωσουν περιοδειες οι καλλιτεχνες για καναν χρονο ακομα οπως και να χει. Ή εστω 7-8 μηνες μεχρι το καλοκαιρι. Και δε με ενδιαφερει κιολας. Δεν ειμαι πρεζακι να μην αντεξω λιγους μηνες ακομα χωρις συναυλιες και καλο θα ηταν να μην το βλεπει κανενας ως αναγκη. Οταν ανοιξουν, θα παμε ολοι και θα ειναι γαμω.

Εγω δε θα ξινιζα, γιατι πολυ απλα σιχαινομαι την ελευθερη αγορα, και δεν θα χρεωνα ποτε υπερογκα ποσα για το προιον μου μονο και μονο επειδη θα τα αγοραζε ο κοσμος.

Και μάλιστα για ποια ελεύθερη αγορά μιλάμε, και ποια αυτορύθμισή της; Στα σκούρα τρέχει η αγορά στο κράτος να τη χρηματοδοτήσει (με τα χρήματα του κορόιδου του πολίτη φυσικά).

1 Like

Να χαλάσω λίγο τη ροή της συζήτησης, γιατί τώρα πήρα χαμπάρι τι γίνεται με τον εθνικό κήπο και το λόφο Φιλοπάππου:

1 Like

Βλέπε Aegean.

1 Like

Ρώτησαν σήμερα το Μπογδάνο γιατί για τον Βαρουφάκη διατάχθηκε έλεγχος που πήγε στην Αίγινα εν μέσω lockdown και για τον Μητσοτάκη δεν έγινε τίποτα. Και απάντησε «άλλη θεσμική βαρύτητα έχει ο Μητσοτάκης και άλλη ένας αρχηγός τεταρτο-πέμπτου κόμματος».

Στη δημοκρατία του Μπογδάνου κάποιοι είναι πιο ίσοι. Δεν είμαστε όλοι το ίδιο ρε πλεμπαίοι.

3 Likes

αλλος καθυστερημενος…

2 Likes

αυτή, 1-0.

συνεχίστε ελεύθερα

1 Like

Μακαρι ολα τα μακαρι. Παμε δυνατα.

3 Likes

Ρε αφου σου λεω ειναι ταμάμ για τζημερο φαηλο . Δημοκρατία και ισονομια πάνω από όλα

2 Likes

ΤΙ. ΤΙ. ΤΙ. ΤΙ. ΤΙ. ΤΙ. ΤΙ. ΤΙ. :no_mouth:

Πρώτον δεν τους ανήκουν, σε κανένα δικαστήριο δεν πρόκειται ποτέ να αποδείξουν κυριότητα,
Δεύτερον ποιος παλαβός θέλει να τα αγοράσει?

Να τα αγοράσει, κανείς. Να τους τα χαρίσουν, πολλοί :joy:, αν και δε νομίζω ότι γίνεται κάτι τέτοιο (ποτέ μη λες ποτέ βέβαια με τους Λουδοβίκους που έχουμε μπλέξει :joy:).

3 Likes

Adam Smith ΑΕ ρε μλκες? :joy: :joy:

8 Likes

Κλαίω ρε φίλε, κλαίω!!! Είναι από τις ειδήσεις που δεν μπορούν να γίνουν πολύ viral γιατί το κωμικό στοιχείο της δεν είναι για τις μάζες, αλλά είναι κορυφή!!!

5 Likes

Αν δεν είναι τρολιά, απλά δεν έχω λόγια :zipper_mouth_face:

2 Likes

@Leviathan, εδώ θα βρείς μια χαρά “ιστορικό” για αυτό που συζητάγαμε για τα διαγνωστικά κέντρα.
Μια χαρά 30μύρια είχαν δώσει το Μάρτη, και τώρα τσινάνε.

με 1600 νεκρους (ολοι μεγαλοι αρα στη συνταξη) περιπου συνολικα το νοεμβριο ποσα γλιτωσανε τα τζιμανια μας? με προχερο υπολογισμο και μεσο ορο 300 ευρω συνταξη βγαινει μισο μυριο ε? βολευει φαινεται η κατασταση τον Μπλέτσα με το νεο προγραμα κορωνο-εξοικονομω της αλφα μπανκ

ατομικη ευθυνη…

3 Likes

Πάνω σε αυτά που συζητούσαμε χτες:

Με το καλό και στα Δημοτικά και στα Γυμνάσια και στα Λύκεια. Μακάρι να τηρηθεί.

14 Likes
5 Likes

Sorry, περνάω μόνο για να πω ότι από τότε που το διάβασα, στάνταρ θα το θυμηθώ ανά 2-3 ώρες μέσα στη μέρα και θα χαζογελάσω μόνος μου.

Μα Adam Smith ΑΕ ρε μλκες???

4 Likes