Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Plus λίγα λόγια για την GPO που «έτρεξε» την έρευνα…

7 Likes

βλεποντας την εικονα με τα ποσοστα αβιαστα μου ηρθε στο μυαλο :sweat_smile:

3 Likes

158600455_10224532128760429_7638221101094455922_o

14 Likes

Γιατί ως γνωστόν, καμιά δουλειά δεν είναι ντροπής εκτός από του μπάτσου και του νταβατζη…

Πάντως αρχίζω και πιστεύω οτι για να φύγουν ο Μητσοτάκης και τα τσιρακια της χ.α. και να μην ξανάρθουν, πρέπει να γίνουν εκλογές άμεσα και να κερδίσουν πάλι. Να τους φάμε στη μάπα κι άλλο και μετά δε θα ξαναβγούν ποτέ.

Δυστυχώς στην επαρχία δεν βιώνουν τα ίδια με εδώ, είναι πιο στην κοσμαρα τους.

3 Likes

Βγαίνει ο Μιχελάκης στην εκπομπή στο Real και λέει πως πρέπει να γίνει Ε.Δ.Ε. …Και του πετάει ο Καλαμαράκης ηχητικά για τις Ε.Δ.Ε. από τον Συνήγορο του Πολίτη όπου περιγράφεται το γιατί δεν προχωράνε ποτέ και αμέσως λουφάζει…Ο πολιτικός που τώρα θυμήθηκε πως είναι και δημοσιογράφος !!!

1 Like

Εβλεπα παλι τα βιντεακια απο εχθες…μισος που μεγαλωνει και συντομα θα ξεσπασει…

11 Likes

Πού να δεις στο εξωτερικό.

3 Likes
3 Likes

Η χειροτερη κυβερνηση ολων των εποχων οσο παει γινεται ακομα χειρότερη…

2 Likes

Ρε αυτός είναι χειρότερος από το Μπογδάνο.

1 Like

dream team ειναι η άτιμη η νδ…

3 Likes

Αηδία…Όχι πρωτοφανείς εικόνες βέβαια και εννοειται οτι θα τις ξαναδούμε.
Αυτοί είναι οι ΜΑΤατζήδες μια ζωή, αμόρφωτα σαδιστικά καθάρματα.
Μπράβο στον κόσμο που αντέδρασε και έκανε την πορεία για τα δικαιώματά του.

10 Likes

Αυτή η καριόλα η Μάνδρου και τα μουνόπανα του ΣΚΑΙ, όταν είχε βγει ο Τζωρτζάκης λέγανε “δεν μπορούσαμε να πούμε το όνομα του γιατί υπάρχουν ποινικές ευθύνες και τι θα λέει η θεία μου στο χωριό που με βλέπει”. Γαμώ το σπιτάκι τους, πολύ ήρεμα τα λέω

8 Likes

Το κακό είναι πως στην επαρχία εύκολα καταπίνουν αμάσητο ότι τους σερβίρουν τα ΜΜΕ σχετικά με την αστυνομική βία. Στις περισσότερες επαρχιακές πόλεις άλλωστε σπάνια γίνονται επεισόδια. Σέρρες που ζω είναι μετρημένοι στα δάχτυλα οι έλεγχοι στις πλατείες και χωρίς ποτέ κανένα θέμα αφού σχετικά σπάνια κόβεται και πρόστιμο. Συνήθως απλά γίνονται συστάσεις χωρίς καν έλεγχο.

Στην Αθήνα πρέπει να έχουν μαζέψει στην αστυνομία κάθε καρυδιάς καρύδι. Τα μεγαλύτερα φασιστόμουτρα που θα μπορούσαν να έχουν βρει. Πέφτει ξύλο και όλοι βαπτίζονται κουκουλοφόροι. Δεν είμαι σίγουρος ακόμα πως θα δεχτούν τα χθεσινά οι εκτός Αθηνών. Δεν έχω ιδέα τι γίνεται ακόμα και στα κανάλια αφού TV δεν βλέπω καθόλου. Τουλάχιστον στα social media γίνεται κανονικός χαμός.

5 Likes

Καμαρώστε δημόσιο υπάλληλο !!!

Αυτή την παπάτζα που λένε τώρα ότι ο νεαρός επιχείρησε να αρπάξει το περίστροφο του αστυνομικού από πού προκύπτει; Εγώ σε όσα βίντεο έχω δει, δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο. Μάλλον είναι σαν την παπάτζα τον σκότωσαν για το ποδόσφαιρο.

Επίσης το πρόβλημα κάποιων δεξιών νοικοκυραίων είναι οι δηλώσεις του Τζανακόπουλου. Δηλαδή το πρόβλημα κάποιων δεν είναι η βία της αστυνομίας αλλά τι δήλωσε ο Τζανακόπουλος σήμερα στην τηλεόραση και τι έκανε ο Σύριζα όταν ήταν κυβέρνηση. Σε κάθε αποτυχία της κυβέρνησης, όπως το χιόνι πρόσφατα, κάθονται και ασχολούνται με το τι έκανε ο Σύριζα σε αντίστοιχη περίπτωση.

Αφού εσείς είσαστε άριστοι, τι ασχολείστε με το τι έκαναν οι προηγούμενοι;

3 Likes

Και ο αρχηγός…

1 Like

Μπροστά στην κλιμάκωση της κρατικής καταστολής που πλέον απειλεί την Δημοκρατία και αφήνει απροστάτευτους τους πολίτες από τους πραιτοριανούς των κκ. Μητσοτάκη-Χρυσοχοΐδη, το ΜέΡΑ25 καλεί το ΚΚΕ και τον ΣΥΡΙΖΑ σε κοινή δράση προστασίας της Δημοκρατίας και των πολιτών. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι, σε μια τόσο κρίσιμη καμπή, αδυνατούμε να συντονίσουμε τις δράσεις μας υπέρ της δημοκρατικής νομιμότητας

Μακάρι, αλλά μου φαντάζει too good to happen. Είναι γνωστή η αριστερά για τις ιστορικές ευκαιρίες που άφησε να πάνε χαμένες

10 Likes

Αμετανόητος και στην κοσμάρα του αυτός. Διάβασα το άρθρο και πάλι για την αστυνομία στα πανεπιστήμια έλεγε… και για τη βία μέσα στα πανεπιστημία μπλα μπλα μπλα… Έχει κουράσει ο τύπος.

1 Like