Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Για την μπατσοκρατια που υπάρχει τα χουμε πει όλοι μας.
Έχοντας μαζί τους μια κυβέρνηση που να τους ΔΊΝΕΙ το δικαίωμα να κάνουν αυτά που κάνουν.
Γελάω κάθε φορά που υπάρχει παρόμοιο επεισοδειο και κάνουν ΕΔΕ. Είναι για γέλια και για κλάματα μαζί αφού όλα θαβονται κανονικά.
Το επίσης τραγικό είναι ότι δεν υπάρχει καν αντιπολίτευση και μια φωνή μες στη βουλή να τους “διαολοστειλει”.
Και το αμέσως πιο τραγικό είναι ότι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου σαν κοινωνία.
Νομίζω ότι είμαστε σαν τους Εβραίους που ενώ ξέρανε τι θα γίνει με τις ζωές τους, περίμεναν μέχρι τελευταία στιγμή πριν τους θαλάμους αερίων, ότι θα έρθει ο από μηχανής θεός και θα τους σώσει.
Δε ξέρω… Πολύ απαγοητευση γενικά για τη κοινωνία και σαυτο πολλές φορές νιώθω ενοχές που δε μπορώ να κάνω κάτι και μενω απαθής σαν το παράδειγμα με τους εβραιους

4 Likes

12 Likes
1 Like

Με 2 κινητά στο κάθε χέρι θα πάω στην κηδεία του να γράφω :coffin: :iphone:

5 Likes

Μεγάλη δίψα για αίμα βλέπω πάντως …

1 Like

Σιγουρα λιγοτερη απο αυτην που ειχαν πριν 200 χρονια αυτοι που σουβλιζαν τουρκους δυναστες και πλεον θεωρουνται ηρωες.

4 Likes

Διαβάζω το βιβλίο του Goodfellow για Deep Learning αυτή την περίοδο, και δεν έχω βρει κάποιο νευρωνικο να έχει περισσότερα layers από αυτό το post.

2 Likes

Πώς και δεν τον κόψανε? Να περιμένουμε αύριο να μην έχει εκπομπή?

2 Likes

Τι φαση, πως εγινε αυτο στο Σκαι? Υπαρχει λιγο context, τι ειπωθηκε, προηγηθηκε κλπ

Παλιοπουστα.

3 Likes

Το gazzetta από χθες έχει αρχίσει να μοιράζει πόνο, πολύ πιο ξεκάθαρα και ανοιχτά. Ένα (1) ΜΜΕ χρειάζεται, η έκταση της σαπίλας είναι πολύ μεγάλη για να κρυφτεί αν κάποια βαριά ονόματα κάνουν την αρχή (το gazzetta έχει 500k+ followers και μαζεύει κάθε καρυδιάς κόσμο λόγω του ότι είναι αθλητικό κατά κύριο λόγο site). Δε με απασχολεί αν έχει συμφέροντα από πίσω, ούτε αν τους ρίξανε στην Πέτσα, με το tpp και το tvχσ μόνο δε γίνεται δουλειά.

2 Likes

Εσυ αν ανέχεσαι να πληρώνεις τον καθε στερημενο κωλομπατσο για σε βαράει πρόβλημα σου. Εγώ δεν το ανέχομαι και ναι διψάω οχι τόσο πολύ για μένα αλλά για το παιδί που μεγαλώνω. Χορτάσαμε τόσα χρόνια από κυρ παντεληδες

3 Likes

Γίνονται πραγματακια κ στην Πανόρμου σήμερα.

σήμερα το συζητούσα με έναν φίλο, το News 247 επίσης είχε κάποια ανοιχτά αιχμηρά κείμενα…

@Primordial_hordes νομίζω το ‘‘δίψα για αίμα’’ πήγαινε στους ματάδες

Και από τις δυο πλευρές σύμφωνα με το φίλο

2 Likes

ναι, θυμήθηκα προηγούμενο σχόλιο

Τι δείχνει; Δεν παίζει το βίντεο.

Και άλλες φορές έχει το συγκεκριμένο. Τα περισσότερα άρθρα άποψης που έχει, είναι αντιπολιτευτικά. Δεν τα βρίσκω όλα υψηλού επιπέδου, αλλά αρκετά είναι.

Αυτά είναι επιλογές και ευθύνες της ηγεσίας της Αστυνομίας και της χώρας. Και το ποιούς προσλαμβάνει, και το πώς συμπεριφέρονται αυτοί.

εικόνα

3 Likes

το ανέφερα γιατί το 247 δεν είναι δα και κανένα αντισυστημικό ή Συριζαίικο. Είχε τσεπώσει και 70Κ με την λίστα Πέτσα