Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Αφου δε μας εφεραν sputnik με βοτκα μεσα ολα τα αλλα εμβολια μου κάνουν το ιδιο.

4 Likes

Μα ολα τα εμβολια εχουν αντιστοιχες παρενεργειες, οχι μονο το ΑΖ, τι σκατα πινει ο κοσμος, το εχω ακουσει και απο αλλους αυτο. Ο πατερας μου με Φαιζερ πχ μια χαρα πυρετο εκανε.

3 Likes

Επίσης ανακλήθηκε η πρόταση για το ΚΕΘΕΑ. Δύο αρκετά καλά νέα σήμερα.

4 Likes

Εννοειται κανει και το Pfizer. Εδω κανει μεχρι και της γριππης.

2 Likes

Μπορει να λεω μαλακιες, αλλα αν δεν κανω λαθος οποιος περναει πιο “βαρια” τις παρενεργειες στην πρωτη δοση, τοτε ειναι καλυτερα για αυτον στην 2η δοση. Εγω τελικα με οσους πυρετους κτλ νιωσατε ολοι εδω μεσα (και εξω απο δω) να λεω τυχερος που δεν ενιωσα σχεδον τιποτα παρα μια ελαχιστη κουραση για 3-4 ωρες ε?

Να λες ότι έκανες το Moderna, που έχει τις λιγότερες παρενέργειες :stuck_out_tongue:

1 Like

Moderna, Pfizer και αηδίες…

20210507124323_858220

4 Likes

Οχι ακριβως, νομιζω κι αυτο επηρεαζει το 80% του πληθυσμου, κι ας ειναι πιο “ηπια”

Ε, ακριβώς λοιπόν ρε :smiley:

Ξεκινάει κάπως έτσι:

Μετά:

Και χτες βράδυ:

Αν έχεις βλέψεις για ψηλά ε? Ή αν εσύ και το σόι σου κανει κουμάντο…

2 Likes

Νομίζω η Σία απλώς εκφράζει μια πλατιά - και λογική - γνώμη για το μη άνοιγμα των παιδικών σταθμών. Μπορεί να το κάνει για να κερδίσει τις θετικές εντυπώσεις, αλλά δεν νομίζω ότι μετά από δική της απαίτηση ανοίγουν. Μην δίνουμε ισχύ εκεί που δεν υπάρχει.

4 Likes

Δηλαδή η Σία νοιάστηκε για τους παιδικούς θες να μου πεις? Οκ είναι φραγκοφονιαδες αλλά με τόσους υπηρέτες ανάγκη δεν είχε

1 Like

Δεν είπα ότι την έπιασε σκορδοκαϊλα, ούτε ότι δεν την έπιασε. Δεν ξέρω. Μπορεί να την ενόχλησε. Μπορεί να ήθελε να κεφαλαιοποιήσει δημοτικότητα και για αυτό να έγραψε κάτι που είχαν στο μυαλό τους πολλοί με όψιμη αντιπολίτευση, για να πουλήσει και ‘‘έγκριτη δημοσιογραφία’’, σε μια εποχή που η εγκυρότητα της ίδιας και του σταθμού της πέφτει κατακόρυφα.

Πάντως δεν νομίζω ότι πέτυχε να ανοίξουν οι παιδικοί σταθμοί με αυτό το ποστ.

Μήπως έχει να κάνει και με τη διαφορά σε mRNA εμβόλια (Pfizer/BionTech, Moderna) με τα πιο παραδοσιακά που εισάγουν στέλεχος του ιού;

1 Like

Εχει να κανει και με αυτο, ναι.

2 Likes

Ναι δεν το πέτυχε. Αλλά να το εκμεταλλευτεί σίγουρα το προσπαθεί.
Γενικά ναι, αφού άνοιξαν τα πάντα δεν υπήρχε λόγος να μείνουν κλειστοί οι παιδικοί.

Άσχετο αλλά με τα παιδιά σπίτι, με τηλεκπαίδευση, δουλειά και τον εγκλεισμό τόσους μήνες, τα παιδιά τρελάθηκαν. Εμένα που είναι και μικρά τώρα νομίζουν ότι έτσι θα είναι και το σχολείο γενικα λολ. Του λέω του μεγάλου (νήπιο) θα πάει τη Δευτέρα και λέει όχι ας μείνουμε σπίτι στον υπολογιστή!

4 Likes

38,1 σημερα και ειναι λες και εχει πεσει νταλικα πανω μου.
Πρεζα γλυκια!

6 Likes

Κρίμα που δε μάθαμε τι έγινε στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ :sleepy:

@Sevek υπομονή, θα περάσει μέχρι το βράδυ. Μια χαρά ποστάρεις πάντως, δε σε φοβάμαι :stuck_out_tongue:

Οχι μωρε νταξει, δεν ειναι και τραγικο, αλλα χτυπαει καλα!

39 εδώ. Με πονοκέφαλο.

Ούτε που θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανα τέτοιο πυρετό…

2 Likes