Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Τώρα που φύγε ο Μένιος ας μπει το BBC στη λίστα Πέτσα

1 Like

Θυμίζω ότι όποιος έχει κάνει πρώτη δόση AZ, μπορεί να μπει να αλλάξει την ημερομηνία της 2ης δόσης. Μπορεί ανάλογα τα ραντεβού και το κέντρο που θα επιλέξει να το πάει και 20-25 μέρες νωρίτερα

1 Like

Πόσο νωρίτερα επιτρέπεται να το κάνεις?

Εγω να σας πω την μαυρη αληθεια μου το ακυρωσα για να κανω pfizer. Λογω λιγο καλυτερης αποτελεσματικοτητας και γτ θα ξεμπερδεψω νωριτερα με την δευτερη δοση. Αρκει να μην μας κοροιδευουν με τις εξαγγελιες οτι θα ανοιξουν τελη Μαιου για μας τους μεσηλικες. Αν οχι, θα χω χασει τσαμπα ενα μηνα

1 Like

Μπορείς να βάλεις τη δεύτερη δόση από 8 μέχρι και 12 βδομάδες μετά την πρώτη. Στην αρχή μπορούσες από 11 μέχρι 12 βδομάδες, όμως όταν άνοιξε για τους 40-44 (δεν είμαι σίγουρος για τους 30-39), μπορούσες από την αρχή να βάλεις τη δεύτερη δόση στις 8 βδομάδες, αν ήθελες. Εγώ έτσι το έκανα.

Παραπάνω θα έχεις χάσει. Θα έχεις χάσει έναν μήνα αναμονής, αλλά μη φαντάζεσαι ότι θα βρεις εμβόλιο την επόμενη μέρα, όπως μπορούσες τώρα με το ΑΖ.

2 Likes

Παιζει ναι, αλλα με χει φαει μια μλκ να ψαχνομαι με ποσοστα αποτελεσματικοτητας και να ασχολουμαι με ψειρες. Απλα με τρωγε πολυ, κακως μαλλον, και γι αυτο το κανα. Αν παντως δεν μας δουλευουν, λογικα θα ξεμπερδεψω αρκετα νωριτερα απο τελη ιουλιου που ταν πριν

2 Likes

όλα σε ένα νοικοκυρεμένα

8 Likes

Επίσης το 70 και 95 τοις εκατό έναντι της μόλυνσης δεν λένε πολλά γιατί οι δοκιμές έχουν γίνει σε διαφορετικές χώρες και σε διαφορετικές φάσεις της πανδημίας, είχε ένα ωραίο βίντεο που το εξηγούσε δεν θυμάμαι από ποιο site. Όπως και να έχει το σημαντικό νούμερο είναι το δεύτερο, ότι ακόμα και να μολυνθεις δηλαδή θα το περάσεις το πολύ σαν κρύωμα και δεν θα χρειαστείς νοσοκομείο.

5 Likes

:ok_hand:

1 Like

Τα εξηγεί απλοϊκά αλλά ωραια

5 Likes

Αυτό προέρχεται από την Κύπρο, το είχα δει πριν λίγες μέρες και έλεγα να το ποστάρω αλλά είχε πάει άλλου η κουβέντα και το άφησα.

Το καλύτερο εμβόλιο σε γενικές γραμμές είναι το πιο σύντομα διαθέσιμο και εννοείται πως με το που το κάνεις δεν ξεμπλεξες, θέλει προσοχή και μέτρα καθώς μπορεί να μεταδοθεί ο ιός κι από εμβολιασμένο.

Επίσης όσοι σκέφτονται να μην το κάνουν, θα πρέπει να ξέρουν πως αποτελούν μέρος του “πειράματος” ως μέλη του control group σε όλο τον πληθυσμό και όχι σε δείγματα. Τους ευχαριστούμε γι’αυτό, καθώς έτσι καταλαβαίνουμε καλύτερα τα εμβόλια και εμείς που θα τα κάνουμε θα έχουμε καλύτερη υποστήριξη.

4 Likes

όποιος έχει κατουρήσει στα Goody’s στην Εθνική Οδό Αθηνών-Πατρών ξέρει…

13 Likes

ελα τωρα αηδιες…ολογραμματα και παπαριες…απλα του εβαλαν τσιπακι στο πουλι…

3 Likes
1 Like

Ναι κι ασηκωτο. Όλοι ΚΚΕ ψηφίζουν.

1 Like

14 Likes

6 Likes

8 Likes

Πέφτει πολύ γλέντι στα ίντερνετς:

14 Likes

Μιλάμε για την ποιο γελοία κυβέρνηση όλων των εποχών άνετα.

10 Likes