Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Δηλαδή αν εμεις που κάναμε την πρώτη δόση AZ μας τσιμπήσει κουνούπι που στο αίμα του θα έχει αυτό το εμβόλιο, μπορεί να πάρουμε την δεύτερη δόση πολύ νωρίτερα απ’ ότι πρέπει;
Συγγνώμη αλλά δεν μας έχουν ενημερώσει για αυτούς τους κινδύνους…

Κυκλοφορούν ανάμεσα μας, είναι πραγματικά τρομακτικό.

8 Likes

το " τρομακτικό " είναι το λιγότερο

τα διαβάζω και έχω ίδια έκφραση με Τσουκαλά
tumblr_a907f53daa65d152be90ce7f1331e5f9_0fd3e10e_500

4 Likes

Εδώ τίθενται ερωτήματα που είναι γροθιά στο στομάχι κι εσείς αστειεύεστε ρε νιαμού;

6 Likes

πάντως με το εμβόλιο το 5g πάει κομμάτια και μπορείς εύκολα να κατεβάσεις όσα καντήλια θες από όποια θρησκεία θες

9 Likes

Από τις δηλώσεις του σούπερμαν υπουργού όσον αφορά τη δεκαωρη εργασία
“Υποστήριξε μάλιστα ότι «είναι ένα φιλεργατικό μέτρο εξυπηρετεί την συμφιλίωση της εργασιακής με την προσωπική ζωή». Χαρακτηριστική ήταν η αναφορά του υπουργού σύμφωνα με την οποία «αν μια μητέρα θέλει να δουλεύει μερικές ώρες παραπάνω την εβδομάδα για να βλέπει τα παιδιά της την Παρασκευή κανένας υπουργός δεν μπορεί να της πει ότι θα δουλεύει ακατέβατα πέντε μέρες για να τηρήσουμε μερικά δόγματα».”
Ρε μαλακες πόσοι ευχόμαστε το ίδιο αυτή τη στιγμή? Αν όντως υπήρχε θεός δε θα ξυπνουσε αύριο το πρωί αυτό το μουνοσκυλο. Γενικά διαβάσατε τι έρχεται?

19 Likes

με το επομενο νομοσχεδιο οι αλυσιδες στα ποδια θα ειναι υποχρεωτικες…

3 Likes

Καλο covid τάκηδες…

1 Like

Με πεθανες :joy:

1 Like

2021-05-12

2 Likes

Αυτό δεν πήγε απλώς καλά. Πήγε αναπάντεχα και γαμω:

8 Likes

4 Likes

6 Likes

μλκ το ακουω τωρα, τον γλενταει κανονικα!!!

3 Likes

Δε γλέντησε τον Θεοχάρη, τη δημοσιογραφία στην Ελλάδα γλέντησε.

10 Likes

Το BBC κανει δημοσιογραφια, ειναι γνωστο. Κι ας εχουν κι εκεινοι κρουσματα αναλογα με τα δικα μας.

Αλλα και τον μλκ διελυσε. Σε καθε ερωτηση, η απαντηση του Παπαρη ειναι “Δεν ειναι ετσι, το αντιθετο”. Το μαυρο -> ασπρο, αλλα εχουν μαθει να μιλανε στα προβατα εδω στην Ελλαδα και παντα φυσικα με τους αυλικους τους να κανουν τεμεναδες, μην τυχον κοποιουν κι αλλο τις ελαχιστες δημοσιογραφικες παροχες που εχουν απομεινει.

Στο μεταξυ, γιατι ανοιξα τηλεοραση χθες; Επεσα πανω στη Μελετη που ειχε βαλει τον Κυρανακη στο πλυντηριο με ενα απορρυπαντικο που ειχε ροζ και πρασινους κοκκους, κατι τετοιο, με αρωμα λεβαντα. Με εκανε να τουιταρω ξανα μετα απο πολλους μηνες, δεν αντεξα. Ξερω, δεν εγινα επαναστατης, αλλα αμεσως εκλεισα την τιβι. Αυτο σιγουρα μετραει.

5 Likes

Όσες φορές έχω δει συνεντεύξεις από την Αγγλία (λίγες βέβαια…), γίνεται η ερώτηση, δίνεται η απάντηση και τέλος. Όσες φορές γίνεται αντερωτηση είναι όταν στο πλαίσιο της ερώτησης δεν απαντάται κάτι παρεμφερές ή κάτι εξωφρενικό. Σε μια ανάλογη συνέντευξη κάνει ο δημοσιογράφος, εγώ κάνω τις ερωτήσεις, εσύ απαντάς και το κοινό ακούει.

Στα της συνέντευξης είδα μέχρι τη μέση και εγώ θα εστιαζα στο κομμάτι που ρωτάει “economy over health?” κα απαντάει ο Θεοχάρης “balanced approach” κατεδαφίζοντας το η υγεία πρώτη προτεραιότητα που πουλάει η κυβέρνηση εδώ και ένα χρόνο.

Μιλάμε για την ίδια παρουσιάστρια που ξέπλενε τον κασιδιάρη στην αρχή της χα και έλεγε πόσο μπρουτάλ αρσενικό και πόσο διαφορετικός είναι. Καλύτερα να την κρατούσε ο σειρινάκης όταν πήγε στα γυρίσματα της τσόντας

2 Likes

Προφανως μιλαμε για αυτην, ναι. Αποδεχομαι οτι ολοι πρεπει να κανουμε μια δουλεια για να ζησουμε. Ωστοσο, πρεπει να θετουμε και ορια που δεν προσπερναμε στη δουλεια μας. Ποσο μαλλον στη “δημοσιογραφια” (οπου οι εκδοτες/καναλαρχες βαρουν το ντεφι αναμφιβολα, αρα δεν υπαρχει ανεξαρτητη δημοσιογραφια που να αποφερει τα προς το ζειν). Αυτη ομως τα εχει ξεπερασει, οχι μονο μια φορα.

Τωρα το εκανες ενδιαφερον. Σορι που δεν γνωριζω τπτ, αλλα ειμαι υπερμαχος της κοινωνιας της πληροφοριας :popcorn:

1 Like

Τπτ το πολύ ενδιαφέρον…
Απλά είχε παρεβρεθεί σε κάτι γυρίσματα και έλεγε τις εμπειρίες της από όλο αυτό. Πάνε και χρόνια βέβαια και δε θυμάμαι και πολύ καλά

2 Likes

Η αχρηστη πληροφορια της ημερας. Ευχαριστω. Αυτη παντως ειχε ασταθες μυαλο για πολλα πολλα χρονια. Τα τελευταια ηταν που σταθεροποιηθηκε mentally, απο οσο γνωριζω τουλαχιστον. Οποτε δεν με παραξενευει καμια συμπεριφορα και σιγουρα δεν ειμαι εγω αυτος που θα κρινει τις πραξεις ή την προσωπικοτητα της, ας κανει ο,τι θελει.

Τη δουλεια της ομως σιγουρα…

1 Like