Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

αυτα ειναι .αρσεις θανατου με διπλη μασκα ξερω γω.χαχαχα ρε πατε καλααα

2 Likes

Εχουν μοιρασει πουθενα δωρεαν λοβοτομες τα τελευταια χρονια και πεταγονται ολοι οι πυροβολημενοι?

1 Like

Γνωρίζεστε (με τον σχολιαστή, όχι με τον καλλιτέχνη); :grinning:

3 Likes
1 Like

Είμαι εγώ. Προφανέστατα.

2 Likes

Γενικά σε αυτή τη χώρα η λοβοτομή κάνει θραύση.

Τα έχουμε ξαναπεί, δεν υπάρχει η παραμικρή, μα η παραμικρή σωτηρία.

2 Likes

Θα πιστευα οτι ειναι τρολλια, αν δεν ηξερα ποσο ματαιοδοξος ειναι (και) ο συγκεκριμενος. Ισως ο πολιτικος με τις περισσοτερες λανθασμενες αποφασεις στη Μεταπολιτευση, θελει να μελετησουμε την παρακαταθηκη του :joy:.

2 Likes

Οι ανθρωποι ειναι επιστημονες. Δεν παραγραφουν την ιστορια απλα την αλλαζουν.

2 Likes

Δυστυχώς δικαιώνεται ο @morgoth που είχε μιλήσει για δύο νεοφιλελέ κόμματα (ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ) με διαφορές μόνο σε κάποια δευτερεύοντα θέματα. Τι ΞΕΦΤΙΛΙΚΙ ήταν πάλι αυτό με τον Κεδίκογλου; Δεν ξεχνάμε τι έκανε αυτός ο τύπος όταν ήταν στην κυβέρνηση Σαμαρά.

Κανονίστε ηλίθιοι γιατί θα το ρίξουμε Ανταρσύα στις επόμενες εκλογές. Απόλυτο δίκιο έχει η ΕφΣυν.

1 Like

Κι αργήσατε :smirk:

3 Likes

Μα αυτος ακριβως ειναι ο λογος που το συστημα παντα ισορροπει σε αυτου του τυπου τον δικομματισμο. Εχις δυο κομματα οπου στα σημαντικα που επηρεαζουν τις οικονομικες ελιτ (οι οποιες ανεβοκατεβαζουν τις κυβερνησεις, ελπιζω να μην εχουμε αυταπατες) κατα βαση ειναι ιδια πανω κατω, ενα πραγματικα ριζοσπαστικο κομμα που θα τις ενοχλουσε δεν θα φτουραγε ουτε για αστειο. Ετσι το συστημα μπορει να σου δινει αυτην την επιφαση Δημοκρατιας και να κοιμασαι ησυχος οτι εσυ αποφασιζεις, αυτο πχ ειναι ακομα πιο εντονο στις ΗΠΑ, εδω τουλαχιστον μπορεις να πεις οτι ο ΣΥΡΙΖΑ εχει καποιες ψιλοδιαφορες, κυριως σε καποια κοινωνικα θεματα και ισως στην οικονομια δινει λιγο παραπανω βαρυτητα σε κοινωνικη πολιτικη, αλλα σε μακροσκοπικο επιπεδο αν θες να γινεις κομμα εξουσιας πρεπει να κανεις συγκεκριμενα πραγματα.

5 Likes

κοιτα εδω ενα διποδο ρε…οτι γουσταρει ο καθενας θα κανει και δεν θα σου δωσει λογαριασμο…

1 Like

Ούτε καν είχα πάρει χαμπάρι την υπόθεση (ούτε καν να απορείς με τέτοια μέσα).

https://tvxs.gr/news/eyropi-eop/parisi-o-genikos-eisaggeleas-proteinei-apallagi-toy-mr-bitcoin-dilosi-konstantopoylo

Παντού πάμε καλά.

1 Like

Η Λατινοπούλου είναι η Έλλη Παπαγγελή που ασχολήθηκε ακόμη πιο πολύ με την πολιτική. Είναι η τύπισσα που σχολίαζε ότι ο Κασιδιάρης δεν μπορεί να είναι κακός, επειδή είναι γκόμενος. Είναι η τύπισσα που θεωρεί γυναικεία χειραφέτηση να επιλέγει ποιον θα υπηρετεί. Είναι ένα άτομο εν ολίγοις, με ιδέες για τα σκουπίδια.

9 Likes

Το αποτελεσμα ειναι οτι ολη η χωρα ασχολειται με το συγκεκριμενο σκουπιδι για αλλη μια φορα, οποτε πετυχε τον στοχο της. Πολυ συντομα θα την καμαρωνουμε Βουλευτρια διπλα σε αναλογα σκουπιδια τυπου Κυρανακη που επισης εφτιαξαν την καριερα τους 100% μεσω του να προσελκυουν hate απο κακους αριστερους στα σοσιαλ.

2 Likes

Εγω θα έλεγα ένα σκουπίδι με ιδέες για τα σκουπίδια

1 Like

8 Likes

“θα”;

2 Likes
2 Likes

Σταμάτησα να ακούω Active Member γύρω στο '14 μετά το αμφίβολης ποιότητας Cosmos Alivas… Έκτοτε ό,τι έχω ακούσει μου ακούγεται πιο πατάτα το ένα από το άλλο… Αδιάφοροι στίχοι, το έχει δει και Καζαντζάκης ο Μιχάλης, και γράφει ό,τι λέξη κατεβάσει το μυαλό του, το έχει δει λίγο ‘‘ο μπαμπάς σας’’, έλεγε και τις μαλακίες που έλεγε τότε στην συνέντευξη για τον Παύλο Φύσσα, το πήρε σβάρνα και με τις συνωμοσίες τώρα με τον ιό, οι στίχοι του ρέπουν διαρκώς προς τον σεξισμό…

Ακούω μέχρι το ‘‘Στων Βουβών την Εσχατιά’’ και ‘‘Αρσενάλι’’, κι αυτά λειψά, και τα υπόλοιπα να 'χαμε να λέγαμε

1 Like