Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

ειναι και ο ιδιος μεσα στο ελικοπτερο, δεν θα εκανε κακο στο εαυτουλη του και μην ξεχναμε ‘δεν θα ηθελε η κορη του να χασει τον πατερα της’

4 Likes

Ορισμος προφανως.

Ξιδι και σκατα στα μουτρα καθε νοικοκυραιου που θιγεται για καποια “παγκοσμια υποληψη των αντρων”

9 Likes

Αυτοι που χαλιουνται με τον ορο ειναι ιδια συνωμοταξια με οσους λενε All lives matter, kai “γιατι δεν κανουμε straight pride?”, ειναι εν’ολιγοις αυτοι που αρνουνται οτι ο ρατσισμος, η πατριαρχια και η ομοφοβια εινια συστημηκα προβληματα με ριζωμενες αντιληψεις αλλα “ελα μωρε βρεθηκε εκει ενας τρελος που σκοτωσε τον Φλοιντ και κανατε χαμο, για την Μαρφιν δεν λετε ομως”. Ετσι με την ιδια λογικη “ειναι ανθρωποκτονια, μα γιατι χρειαζομαστε καινουριο ορο” και ηδη εχει ξεκινησει το πλυντηριο με τον τυπο που ηταν ψυχασθενης μωρε, η ακομα χειροτερα με την καριολα που τον τρελανε.

13 Likes

Επίσης μέχρι να ομολογήσει ο “33χρονος πιλότος” τα μμε του κώλου μας είχαν ζαλίσει τα φρύδια για την παραμυθένια ζωή του ζευγαριού με το παιδάκι τους κλπ κλπ και πόσο κρίμα ήταν που την διέκοψαν κάτι περίεργοι που μπήκαν μέσα στο σπίτι τους και μιλούσαν και σπαστά ελληνικά βεβαίως βεβαίως…

Τώρα που ομολόγησε ο “33χρονος όμορφος πιλότος” και ο “δεν του φαινόταν καθόλου” και ο “πέφτω από τα σύννεφα”… μαθαίνουμε για το τι έγραφε στο ημερολόγιό της η Καρολάιν σελίδα προς σελίδα και τις τρομερές απειλές που δεχόταν αυτό το καλό παιδί από αυτή τη μέγαιρα.

άσχετο (μπορεί και σχετικό) αλλά κούμπωσε πολύ ωραία αυτό το θεματάκι μετά το εργασιακό

18 Likes

Μπορούμε μόνο να μην βάζουμε λέξεις απλά για να τις βάλουμε αυτά, ευχαριστώ, γεια σας

Αν εννοεις τη ζωη της γυναικας του, την οποια τελικα πηρε ο ιδιος, και τη ζωη του παιδιου του, δεν εχουν καποια σχεση με αυτο που ειπα.

1 Like

Για το σχιζοφρενής μάλλον λέει και δεν έχει άδικο αλλά αυτή είναι άλλη μεγαααλη κουβέντα :stuck_out_tongue:

Καταλάβαμε τι θέλει να πει ο Παντελής. Αν θέλουμε πολιτική ορθότητα, στην πρόταση έβαλε και το εφόσον, που σημαίνει συνθήκη, άρα στέκει μια χαρά

2 Likes

Ε ρε παιδια δεν ξερω αν ειναι σχιζοφρενης η’ οχι. Λεω, ΑΝ τελικα ειναι, θα επρεπε να εχει φανει πριν του δωσουν το πηδαλιο ελικοπτερου με αλλους ανθρωπους μεσα.

2 Likes

Κι εγώ δεν μιλάω για πολιτική ορθότητα και ΑΝ ΕΙΝΑΙ ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, λέω ότι η σχιζοφρένεια δεν είναι το μικρόβιο του δολοφόνου, κι είναι προσβλητικό και για τα άτομα που παλεύουν για την ψυχική τους υγεία και την άρση του στίγματος, και για τα θύματα της πατριαρχίας, όπως η Κάρολαιν να ταυτίζουμε δύο πολύ διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους

5 Likes

Αυτό είναι αλήθεια. Η σχιζοφρένεια είναι μια σοβαρη ψυχική διαταραχή ή όποια απ’οτι γνωρίζω μπορεί να συμβεί στον καθένα. Σε κάποιους είναι πιο πιθανό λόγω κληρονομικοτητας κτλ.
Από εκεί και πέρα ένας άνθρωπος με σχιζοφρένεια προφανώς και δε σημαίνει ότι θα φτάσει σε τόσο ακραίες καταστάσεις σε καμία περίπτωση, αυτό είναι δεδομένο.

Η γνώμη μου είναι ότι ο συγκεκριμένος δεν είναι καθόλου σχιζοφρενής. Δεν έχει κάποια ψυχική ασθένεια. Ο τρόπος που λειτούργησε και πριν και κυρίως μετά το φονικό δείχνουν ένα άτομο που είχε απόλυτη επίγνωση του τι έκανε και γιατί το έκανε.

4 Likes

Το “προβλημα” ειναι οτι και σε αυτο το ποστ χρησιμοποιεις αθελα σου τον ορο “σχιζοφρενης” σαν εναλλακτικο του ορου ψυχοπαθης, αυτο πειραξε τον Μανο και δεν εχει σχεση με πολιτικες ορθοτητες και λοιπους μπαμπουλες.

Οχι οτι σε κατηγορω για κατι, κουβεντα κανουμε, απλα καλο ειναι σε θεματα normalization ψυχικης υγειας να ειμαστε πιο προσεκτικοι γενικα, ποσες φορες δεν λεμε “πωπω φιλε εχω OCD με αυτο” η “πωπω ειμαι χαλια εχω καταθλιψη σημερα” η “κανει σαν αυτιστικος”. Ξαναλεω δεν λεω οτι εκανες κανα εγκλημα απλα καλο ειναι να τα αλλαζουμε αυτα.

4 Likes

Στα ομορφα νεα της ημερας

Ενταξει μωρε αποπλανησε και παντρευτηκε μια 14χρονη την οποια μετα δολοφονησε και κρεμασε τον σκυλο του για να φανει πιστευτο αφου τοποθετησε το παιδι του διπλα στο πτωμα της μητερας του, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι και καλο πατερας, οπως ειπε ο Λοβερδος.

4 Likes

Δεν ημουν καν ο πρωτος που τον χρησιμοποιησε παιδια. Καταλαβαινω τι πειραξε τον @ManosOrff, δεν το εκανα με καποια προθεση παντως. Αλλο πραγμα η σχιζοφρενεια, αλλο η ψυχοπαθεια. Αν με ρωτατε, κι εγω πιστευω οτι το σκουπιδι για το οποιο συζηταμε δεν εχει τιποτα απο αυτα.

8 Likes

Ναι, έχεις δίκιο ότι δεν ήσουν ο πρώτος που το χρησιμοποίησε, έτυχε να ήταν δικό σου το σχόλιο που επέλεξα να quotάρω. Δεν το προσωποποιώ σε εσένα :wink: Όπως εξάλλου δεν είναι και η πρώτη φορά που σχολιάζω το άτοπο της σύνδεσης της ψυχικής ασθένειας με εγκληματικές/φασιστικές/ηλίθες-απλώς πράξεις…

Και η σχιζοφρένεια είναι ψυχοπάθεια, τυπικά μιλώντας, όπως λέμε ότι το μήλο είναι φρούτο. Η δολοφονία της Κάρολαϊν δεν ερμηνεύεται ούτε από την μία λέξη, πάντως ούτε από την άλλη. Ερμηνεύεται απλά και καθαρά από την ‘‘πατριαρχία’’.

9 Likes

Ξεκαθαρα.

4 Likes

Ας γράφουν ότι θέλουν στον βούρκο των σοσιαλ μιντια. Ας προσπαθούν να τον ξεπλύνουν όσο θέλουν.

Εγώ θέλω φυλακή με ισόβια. Την πιο αυστηρή ποινή.
Και μετά ας βγουν όλοι αυτοί να κλαίνε και να λένε πόσο άδικο ήταν για το “παλικαρι”…

3 Likes

κλεμμένο…

“Η Μενδώνη ντύθηκε ψυγείο γιατί βαρέθηκε να ντύνεται πλυντήριο Λιγνάδη”

1 Like
3 Likes