Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Τι στο μπούτσο έχει πάει τόσο στραβά με μας ως ανθρώπινο είδος; Πόσο πίσω πρέπει να πάμε με χρονομηχανή να βρούμε το zero point και να το αλλάξουμε;

Να μαζευτούμε οι εργένηδες να παντρευτούμε Αγγλοφιλιπινέζες να πάθουνε εγκεφαλικό & καρδιακό μαζί. Και να τους καλέσουμε στο γάμο. Στην εκκλησία μόνο, όχι στο τραπέζωμα.

4 Likes

Στο Δημαρχείο :stuck_out_tongue:

3 Likes

δυστυχως σας εχω χειροτερο, ξεραστε ελευθερα

2 Likes

Σύμφωνο συμβίωσης, να κερδίσουμε και εμείς οι ταλαίπωροι βιοπαλαιστές το κατιτίς μας, ε.

2 Likes
5 Likes

Καθολου πισω, μονο μπροστα. Σε 20 χιλιαδες χρονια θα ειμαστε αρκετα καλυτεροι ως ειδος πιστευω. Και παλι ελαττωματικοι βεβαια, αλλα ναι. Μην ξεχναμε οτι ισως ειναι η πρωτη αποπειρα της φυσης για τοσο advanced cosciousness και sentience, δε θα το πετυχει με την πρωτη φορα. Σκεψου τους ανθρωπους ως το science project ενος παιδιου 4 χρονων που θελει να φτιαξει ΑΙ και φτιαχνει ενα ρομποτ που πεφτει κατω με τον αερα.

2 Likes

Κοίτα να δεις που ο φονιάς μου είναι πιο συμπαθητικός από τις αμοιβάδες που τον ξεπλένουν στα σόσιαλ.

“το παλικάρι ήταν θύμα ενδοοικογενειακής βίας, καθώς η Καρολάιν τον χτυπούσε εξαιτίας της επιλόχειας κατάθλιψης που περνούσε”

“κατέστρεψε τη ζωή του για μια γυναίκα με σοβαρά ζητήματα”

2 Likes

Δεν ξέρω τι σιχαμενα γράφουν στα σοσιαλ αλλά η σχέση τους ήταν όντως αρκετά άρρωστη σύμφωνα βέβαια με τα όσα βγαίνουν προς τα έξω

Αλλά είναι μια εντελώς άσχετη συζήτηση ( μαλλον όχι άσχετη , σχετίζεται αλλά δεν φτανουν όλοι όσοι είναι σε τοξική σχέση σε αδιανόητες πράξεις ) που αξίζει και σε γενικότερο πλαίσιο και ουδεμία σχέση έχει με το πόσο άρρωστος ψυχικά είναι το σκουπίδι και δεν θέλω να την κάνω γιατί πανευκολα πλεον θα πείτε και μένα ξεπλενη του διποδου

1 Like

Και τι εγινε? Ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια ειναι. Τι να κανουμε, η ζωη δεν ειναι παντα ομορφη. Αυτο δεν σημαινει οτι επρεπε το σιχαμα να την σκοτωσει, και θα επρεπε να αντιμετωπιστει με 100% αυστηροτητα χωρις κανενα μα κανενα ελαφρυντικο επειδη η σχεση τους ηταν αρρωστη.

Δε νομιζω οτι θα σε πει κανενας ξεπλενη αν δεν εισια ξεπλενης.

Μπορει ο δολοφονος να ειναι sociopath και να μην εχει καμια ενσυναισθηση για ανθρωπους ή να σχετιζεται με καποιου ειδους σχιζοφρενεια, δεν το αποκλειω κιολας για να κατσει να οργανωσει και να σκηνοθετησει ολο αυτο που εκανε. Αυτο δεν αποτελει ουτε κατα 0.00001% δικαιολογια για μενα για τον τυπο. Ειναι ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΣ, ειναι στυγνος δολοφονος, σκατοψυχος, σιχαμενος και του αξιζει ισοβια 400 φορες. Το μονο που με στεναχωρει ειναι που δεν ζει στο Τεξας, να φαει μια ηλεκτρικη καρεκλα ολη δικη του.

4 Likes

αυτο ηθελα να γραψω τωρα, οτι αυτο που μου την εχει δωσει ειναι οτι παρουσιαζουν τον θυτη ως θυμα!
σε καμια περιπτωση μα καμια ομως οτι και εαν σου κανει ο αλλος, εαν σε ενοχλει σηκωνεσαι και φευγεις. δεν τον σκοτωνεις! Ολα αυτα ειναι η υπερασπιστικη γραμμη του δικηγορου του.
Ο ανθρωπος αυτος ειναι επικινδυνος, αδιστακτος και αμετανοητος.

6 Likes

Άντε πάλι . Είπα ποτέ κάτι τέτοιο ;;; Κανένα ελαφρυντικό για κανένα λόγο

Πολύ πιθανόν και αυτό

Κανείς δεν μίλησε για δικαιολογία

Παρολα αυτά δεν είναι κακό να αναφερθεί ότι επρόκειτο για μια τοξική σχέση . Τα υγιή ζευγάρια δεν φέρονται έτσι ο ένας στον άλλο , φεύγουν από τις τοξικες σχέσεις και δεν συνεχίζουν τον φαύλο κύκλο τις αρρώστιας. Υπάρχει το ενδεχόμενο ο πιο ψυχικά άρρωστος να σπάσει ακόμα και να βγάλει συμπεριφορές που υποβόσκουν και δεν εχουν εκδηλωθεί ακόμα

Και για να σωθεί η επόμενη Καρολάιν και Λυδία και ο επόμενος Μπάμπης να μην είναι φονιάς , δεν θα ήταν κακό να συζητιούνται , πόσο μάλλον να τα παραβλέπουμε

Αφου σε αυτό το σκεπτικό μου βρήκατε να απαντήσετε έτσι πάω να συνεχίσω την υπέροχη συζήτηση μου με την κοινωνιολογο κοπέλα μου γιατί εδώ αλλά λέμε αλλά εννοούμε αλλά καταλαβαίνουμε , παρεξηγούνται όλα και δεν συνεννοούμαστε

Καλή συνέχεια, δεν σας ενοχλώ άλλο

5 Likes

Συμβουλή…μην διαβάσετε τα σχόλια…

Άρρωστοι τύποι που εξισώνουν το θύμα με τον θύτη.

Η κοπέλα είχε επιλόχεια κατάθλιψη.

3 Likes

Κρατα τα αλογα σου, δεν μιλησα για σενα πουθενα νομιζω και αν ειπες κατι τετοιο ή οχι :stuck_out_tongue:

Ειναι κακο, γιατι εσυ μπορει να μην εισαι ξεπλενης, ενα σωρο αλλος κοσμος ομως ψαχνει για πατηματα. Ξερεις τι ξεπλυματα εχω δει απο το πρωι? Απο κοσμο που ενοχληθηκε που δεν ειναι Πακιστανος ο φονιας, απο κοσμο που ειναι φουλ σεξιστης και πρεπει να υπερασπιστει τον αντρα, απο κοσμο που απλα πρεπει να βρει δικαιολογια για το μουνοσκυλο, απο κοσμο που γενικα θα υποστηριξει το οτιδηποτε προκειμενου να δεχθει την αληθεια.

Στα παπαρια μας, ψοφο κακο στο σιχαμα. Αν ειναι ο αλλος φονιας, δε θα αλλαξει συμπεριφορα επειδη ξεπλυθηκε ο προηγουμενος φονιας. Ισα ισα καλο ειναι να αντιμετωπιζουμε με αυστηροτητα αυτες τις καταστασεις, για να μην βρει πατημα κανενας αλλος στο μελλον. Και να υπαρχει και προδικασμενο για καθε σιχαμα? Οχι, ευχαριστω.

Ο μονος που παρεξηγει και δεν μπορει να κανει κουβεντα εισαι εσυ.

αγαπητε, επειδη το ειπα και εγω…δεν ειναι (ηταν) η πρωτη ουτε η τελευταια με επιλοχεια καταθλιψη. αυτο ομως δεν σημαινει οτι φτανει σε ορια να την σκοτωσεις. αυτο που πρεπει να κανεις ειναι βοηθησεις με τον δικο σου τροπο την γυναικα σου. Υπομονη και αγαπη, αυτο ειναι το κλειδι. να μην πω για ολα τα αλληλο που μου ερχονται στον νου.

edit : μπορει στο τελος τελος να μην ειχε πραγματικα τιποτα το κοριτσι και πολυ απλα να μεγαλωσε και να καταλαβε με τι ανθρωπο ειχε να κανει και αυτο ολο να εχει ξεκινησει απο αυτον, οτι αυτη εχει καποιο “προβλημα” για να την εχει του χεριου του.

4 Likes

Συμφωνώ απόλυτα…δεν έχω κάτι να προσθέσω και απορώ γιατί μου κάνεις αυτή την διευκρίνιση.
Μάλλον δεν κατάλαβες το ποστ μου…

2 Likes

οχι το καταλαβα! :slight_smile:
απλα λιγο πιο πανω ειχα πει και εγω για επιλοχειο καταθλιψη, ηθελα να γινω λιγο πιο συγκεκριμενος.

2 Likes

“ότι έκανα ήταν για να μη χάσει και τον πατέρα της η κόρη μου”

ρε σεις αυτός είναι ψυχούλα…

:nauseated_face: :face_vomiting:

Ποιος θα το περιμενε οτι γαμος που ξεκινησε απο σχεση 27χρονου με 14χρονη θα κατεληγε ασχημα, shocked_picachu.jpg

6 Likes

Να υπενθυμισουμε οτι ο τυπος πετουσε ελικοπτερα. Οτι δηλαδη ειχε και αλλες ζωες στα χερια του και οτι εφ’ οσον ειναι σχιζοφρενης, θα επρεπε αυτο να ειχε διαγνωστει. Το συστημα μπαζει.

Εννοειται. Αυτο δεν το λεει σχεδον κανεις. Τι 14 χρονων ρε κωλοαρχιδι;

Ακριβως. 20 χρονων η Καρολαιν, ειχε και παιδι. Που 20 χρονων εισαι ο ιδιος παιδι, τελος παντων. Κριμα η κοπελα, πολυ κριμα.

EDIT: επισης, ειναι καραμπινατη γυναικοκτονια. Ξυδι με το κανατι σε οσους δηθεν ενοχλουνται με τον ορο.

6 Likes

Καθόλου ψυχικά άρρωστος. Τέτοια περιμένουν κάποι@ για να ανοίξουν τον φασιστικό οχετό τους.

8 Likes