Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

το ολο προβλημα ξεκιναει απο τοτε που γνωριστηκαν και εκαναν δεσμο. 27 αυτος και 14 αυτη. δεν θα θιξω το θεμα της παιδεραστιας, οσο στο οτι ηθελε καποια να μπορει να την ελεγχει. μεγαλωνοντας το κοριτσι και αφου γεννησε, και οντας σε επιλοχειο καταθληψη εχασε τον ελεγχο αυτος και εβγαλε τον πραγματικο του εαυτο. τωρα ειναι αργα δυστηχως και το πιο μεγαλο κριμα ειναι αυτο το παιδακι.
ευχομαι η ελληνικη δικαιοσυνη να δωσει την πιο βαρια ποινη σε αυτην την υποθεση, και να “καλοπερασει” εκει που θα παει.

3 Likes

Η ομολογία νομίζω είναι καθοριστική για την καταδίκη. Η συγκεκριμένη στο πάνω βίντεο είπε τα άπειρα παραμύθια, αλλά δεν ομολόγησε ποτέ. Μαντέψτε τι έγινε στην δίκη. Το κανάλι του τύπου είναι συγκλονιστικό με σκηνές από ανακρίσεις και ψυχολογικές αναλύσεις.

5 Likes

Χα! Με ένα νόμο και ένα άρθρο; Δε μας χεζει και ο Αλεξ λέω εγώ; Που είχε στα χέρια του μια ευκαιρία που δεν είχε δοθεί ποτε ξανά σε αριστερό πολιτικό και αυτός τι έκανε; Μάζεψε όλους τους ψεκες (τύπου λαφαζανη, κωνσταντοπουλου) από αριστερά, όλους τους φλεξι πασοκους από το βάθος και τους άλλους ψεκες, τους ορίτζιναλ από το φαρ ραιτ και έφτιαξε μια κυβέρνηση τσίρκο. ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ κουλη ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΤΟΥ!!!

5 Likes

Κλουζώ…

15 Likes

Με πέθανες πρωί πρωί :joy:

2 Likes

Έχω δει το βίντεο παλιοτερα.
Αδιανόητο το ότι η συγκεκριμένη αθωώθηκε…αδιανόητο πραγματικά.

Παιδιά, εγώ θα συμφωνήσω ότι είναι μια πραγματική τραγωδία, δεν θα μείνω καθόλου στο πόσο σοκαριστικό είναι αυτό που έγινε - το λέω από πριν για να μην παρεξηγηθώ…

Εκεί που θέλω να μείνω, είναι ότι ακόμη κι αν επιβεβαιώνεται μία υπόθεση (ότι το έκανε ο σύζυγος), δεν επαρκεί ο λόγος πάνω στον οποίο στηρίχθηκε η υπόθεση αυτή (ότι δεν έδειχνε αρκετά συντετριμμένος). Ψυχολογικές αναλύσεις για το πώς πρέπει ο κάθε άνθρωπος να εκφράζει τον πόνο του εμένα με προβληματίζουν. Κι ας γράφει στο κείμενό του ο Δημοκίδης ‘‘Disclaimers!’’ ότι τίποτα από αυτά που λέει δεν είναι επιστημονικά και ότι ο καθένας εκφράζεται διαφορετικά, αυτό που εμπράκτως κάνει είναι να δίνει τροφή στην φωτιά που λέει ότι για όλα υπάρχει μια κανονικότητα, ακόμη και στο θρήνο, κι όποιος παρεκκλίνει είναι είτε ένοχος (για τη δολοφονία), είτε ψυχικά άρρωστος/ανώριμος.

Μην παρερμηνεύουμε, δηλαδή, μία ανατροπή της προσδοκίας μας ως αποδεικτικό καταδικαστικό στοιχείο… Δεν ξέρω αν η κοπέλα είχε όντως επιλόχειο όπως αναφέρθηκε παραπάνω, αλλά να σκεφτούμε ότι και η επιλόχειος ακόμη θεωρείται από πολλούς απόδειξη ότι μία γυναίκα δεν θα είναι καλή μητέρα, επειδή πρόκειται για ανατροπή στις προσδοκίες του πώς πρέπει να αισθάνεται μία μητέρα.

10 Likes
1 Like

Το ότι δεν έδειχνε συντετριμμένος για μένα είναι ασήμαντο μπροστά στις τρύπες που είχε η ιστορία του. Και καλά πνίξανε την γυναίκα του που αντέδρασε και φώναξε ενώ αυτόν τον δέσανε και τον φίμωσαν γιατί “τον πιάσανε στον ύπνο”. Δεν του πήρανε το κινητό φεύγοντας οι άλλοι… πήρε και καλά την αστυνομία μετά το σκηνικό. Δεν βρήκανε κανένα σημάδι παραβίασης σε παράθυρα και πόρτες, δεν βρήκαν αποτυπώματα… έμπαζε από παντού.

Σε καμία περίπτωση δεν σκέφτηκα ούτε για λίγο ότι τα έκανε όλα μόνος του… σίγουρα είχα σκεφτεί ότι αυτοί που μπήκαν ήταν βαλτοί από αυτόν… μλκ μέχρι και τον σκύλο έπνιξε και κρέμασε στα κάγκελα ο π0υτ@ν@ς γιος

Δεν είναι καθόλου τυχαίο που πάρα πολλοί σκέφτηκαν ότι αυτός το έκανε. Εγώ απορώ πως μερικοί στα μμε το παρουσιάζουν σαν σχεδόν τέλειο έγκλημα και σαν μεγάλο κατόρθωμα της αστυνομίας, που οκ το δέχομαι από τις υποψίες μέχρι τις αποδείξεις και την ομολογία υπάρχει μεγάλη απόσταση… αλλά πιστεύω ότι η συγκεκριμένη υπόθεση ανήκει στην κατηγορία των “εύκολων” για την αστυνομία

Ο τύπος είναι κατακάθι και ηλίθιος ταυτόχρονα. Κατέστρεψε μια οικογένεια (την δική του), καταδίκασε το παιδί του να μεγαλώσει διαφορετικά και χειρότερα από αυτό που θα μπορούσε και δεν είχε την τσίπα να αποφύγει έστω να αγκαλιάσει την μάνα της γυναίκας του. Περνάει και από ψυχολογικά τεστ στην αεροπορική που δουλεύει μη χέσω…

5 Likes

Το ξέπλυμα ξεκίνησε ή αυτή τη φορά παραπάει για την ανώτερη φυλή των λευκών Ελλήνων;

10 Likes

Απ’ οτι φαίνεται ο τύπος ανήκει σε αυτούς τους λίγους που δεν ενστερνίζονται τις αξίες της ελληνικής φυλής όπως μας είχε πει η Ζαΐρη…

3 Likes

Τον απειλούσε με διαζύγιο τον φουκαρά και αναγκάστηκε να την σκοτώσει για να γλυτώσει

3 Likes

Οκ, συμπαθητική αρχή, μπορούν και καλύτερα όσο θα πλησιάζει η κορύφωση αντιστροφής του κλίματος.

Εντωμεταξύ τι φάση τα δεδομένα από κινητά & activity trackers; Οι νέοι πληροφοριοδότες, κανονικά.

2 Likes

« Είναι βλάκας, γιατί εκείνη τη στιγμή που σκότωσε τη γυναίκα του μέσα στον θυμό του, δείχνει ότι τα’ χασε και τρελάθηκε, αν έπαιρνε τηλέφωνο την αστυνομία δεν θα πήγαινε ούτε τέσσερα χρόνια φυλακή. Τώρα θα σαπίσει στην φυλακή. Γιατί θα πήγαινε εν βρασμώ ψυχής σε οικογενειακό καυγά. Θα πήγαινε 5-6 χρόνια φυλακή; Είναι νέο παιδί ». Τάδε έφη Μπαλάσκας…

Τι να πεις;;;;;

11 Likes

6 Likes

Πως καμιά γυναίκα δεν πρόκειται να καλέσει την αστυνομία από δω και μετά σε περιστατικά βίας. Ήταν που ήταν δύσπιστες, τώρα ήρθε κι έδεσε. Τι ατζέντα έχουν τα καριολίκια άραγε; Εκδίκηση του metoo κινήματος; Δεν τους θεωρώ βλάκες. Υπάρχει πρόγραμμα εδώ και μάλιστα μελετημένο.

7 Likes

image

:sunglasses:

5 Likes

3 Likes

Με προβληματιζει το πού/πώς βρισκετε αυτους τους λογαριασμους. Κατα τ’ αλλα, πού ξερνάω για να μην λερώσω;

7 Likes