Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

4 Likes

Μιλάμε για οργανωμένο έγκλημα πλέον, εδω στο Μαρκόπουλο έπιασαν έναν τύπο ο οποίος έβαλε 2 φωτιές σε έναν ελαιώνα πίσω από το νεκροταφείο, πακιστανικής καταγωγής, ο οποίος λέει ότι είναι Άγγλος. Το παρήγορο είναι ότι και τον έπιασαν και έσβησαν τις φωτιές έγκαιρα.

Επειδή διαβάζω πολλές μαλακιες ότι αυτά είναι μουφες, ήμουν μπροστά όταν έσβησαν τις φωτιές.

7 Likes

Κόπηκε το μεροκάματο μάλλον

3 Likes

Μαλλον πηδαει απο το καραβι

20 Likes

Ο άνθρωπος λέει πως καιγόταν το σπίτι του και όταν πήρε τηλ για να ζητήσει πυροσβεστικό, τον ρώταγαν αν έχει πολιτικό μέσο

11 Likes

Αυτο θα ποσταρα και εγω μολις τωρα ( ολο το video ) … Ποσο τρισαθλια αηδια… Οπου φυγει φυγει και απορω με το κουραγιο πολλων που καθονται ακομα και τα ανεχωνται ολα αυτα…

4 Likes

Εγώ πριν 3 βδομάδες πήγα τον παππού και τη γιαγιά στον Αι Γιάννη το Ρώσο στην Εύβοια που θέλανε ( εννοείται με πληρωμένη ερώτηση γιαγιάς “γιατί Βούδας είσαι?”, όταν της είπα ότι δεν μπαίνω μέσα). Το μόνο που με κράτησε απ’την ταλαιπωρία του να προσέχεις δύο 80+ ανθρώπους ήταν η καταπράσινη διαδρομή με το αμάξι.

Δεν ξέρω αν κάηκαν και εκεί, αλλά είναι πραγματικά πολύ στενάχωρο ρε πουστη αυτό που γίνεται, δεν το χωράει ο νους. Οι κουμπάροι των γονιών μου τους κάηκαν οι ελιές και το τροχόσπιτο στη Λακωνία και πιθανότατα θα χάσουν και το σπίτι στους Ωρεους, απλά θλίψη

3 Likes

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι όλο αυτό είναι σχέδιο αποσταθεροποιησης της χωρας. Κ να το υπερασπιστεί λίγο. Θενξ

4 Likes

Ναι, υπάρχει:

5 Likes

Η γνωστή μυξαέλα

1 Like

13 Likes

Καηκαν οι λιγοστες ελιες που ειχα αποκλειστικα δικες μου (υπαρχουν καμποσες ακομη, μισες-μισες με την αδερφη μου) στη φωτια της Φωκιδας. Με οσα βιωσαμε και ειδαμε να συμβαινουν αυτες τις μερες, θεωρω οτι θα μπορουσα να να βαλω μονος μου φωτια για να κανω τις 3-4 ριζες που τη γλιτωσαν. Αφου δεν επαθε κανεις τπτ στο χωριο κι εμεινε ορθιο το σπιτι, λεμε παλι καλα. Σε 1-2 χρονια βεβαια θα σκεφτομαι οτι δεν εχω πια τις ελιες, αλλα δεν πειραζει. Υγεια.

11 Likes

ανεβηκε σε αλλο φορουμ, δεν ξερω αν ειναι πραγματικη.

Οποιος εχει παει απο εκει και ξερει για ποιες περιοχες μιλαμε καταλαβαινει. Εχει σφιχτει το στομαχι μου γαμω το κερατο…

2 Likes

έκανε λόγο ο αντιδήμαρχος Μαντουδίου, Γιώργος Σταμούλος. Όπως είπε στον ΑΝΤ1 το πρωί της Δευτέρας, «στον Δήμο Μαντουδίου έχουν καεί 450.000 στρέμματα», από τα συνολικά 550.000 στρέμματα στα οποία εκτείνεται ο Δήμος. Σε ότι αφορά τις καταστροφές σε σπίτια είπε ότι «στον Δήμο Μαντουδίου, η φωτιά μπήκε μέσα σε όλους τους οικισμούς, εκτός από το Μαντούδι και το Προκόπι. Τα καμένα σπίτια είναι 1.000 μόνο στον Δήμο μας

Δυστυχώς πρεπει να έχει μείνει ελάχιστη από τη διαδρομή… μαζί με τα καμμένα σπίτια μιλαμε για τραγωδια. Κυριολεκτικά

5 Likes

Εγώ περιμένω ακόμα να δω τι θα γίνει με το χωριό του πατέρα μου στην Γορτυνία Αρκαδίας. Η φωτιά είναι κοντά, εχει ήδη κάψει πανέμορφα μέρη που τα ξέρω,
Ευτυχώς υπάρχει ο Λάδωνας ποταμός σαν φυσικό εμπόδιο.

Αν γίνει κάτι και πάει η φωτιά στο χωριό ή έστω κάψει γύρω γύρω το πράσινο θα αρρωστήσω άσχημα…από μικρό παιδί μέχρι και τώρα έχω τόσες αναμνήσεις, αγαπώ αυτό τον τόπο όσο κανέναν άλλον.

Όσο αφορά το ποστ του kbil για τους Ρουμάνους Πυροσβέστες, ειναι αρκετό απο μόνο του για να δείξει την κατάντια μας και το πόσο της πλάκας είμαστε σαν κράτος, σαν χώρα.

12 Likes

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά κάποιος καπνίζει πούρα και κάνει ζωάρα και διακοπάρες στη Νάξο.

5 Likes

Ξερετε τι δουλεια θα εχει μετα που θα πρεπει να κατσει να βρει ποιοι λεγανε Μητσοτακη γαμιεσαι για να κανονισει τις μηνυσεις;

3 Likes

Μπα του πήρε τη δουλειά ο δημοσιογράφος Μπάμπης Παπαπαναγιώτου ο οποίος απείλησε προχτές ότι έρχονται κυρώσεις για αυτούς που έχουν γράψει “Μητσοτάκη γαμιέσαι” στο γνωστό hashtag.

ΥΓ: για να είμαστε δίκαιοι, ίσως δεν είναι τωρινό το βίντεο με Μπογδάνο.

4 Likes