Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα αντίληψης. Κανένα. Με τα αθλητικά δεν ασχολούμαι γενικά. Απλά ενημερώνομαι. Πχ σήμερα έπαιξα διπλό τον βαζελο στο βόλεϊ κ πήγα ταμείο. Υποστηρίζω Ολυμπιακό κι ενίοτε ΑΕΚ λόγω οικογένειας. Οι βεντούζες κλπ έχουν άμεση σχέση με τις περσινές καφρίλες των ΠΑΟΚτζηδων του φόρουμ. Καζούρα να κάνουμε, εύκολα. Αλλά ευχές για κακό στη ζωή κάποιου, ε όχι δα. Και δεν θα πέρναγε αναπάντητο, έστω κι έτσι. Χωρίς αντίστοιχες κατάρες. Το timing περίμενα.

Back to Moses now…

2 Likes

Πάσο, δεν ήξερα ότι υπήρχε σχετικό beef :stuck_out_tongue:

2 Likes

Χειρότερο beef και από αυτό του MAD CLIP με τον TUS :stuck_out_tongue:

Money And Drugs Cannot Live In Poverty

Ναι αλλά ο Γιωργάκης καταψήφισε! Ρε τι δούλεμα τρώμε ρε!

Πάει για διάλυση το ΚΙΝΑΛ νομίζω.

Δε νομίζω να λείψει σε κανέναν

1 Like

Θα λείψει στον κούλη

Ασχολίαστο:

Το ούτε τα προσχήματα είναι πολύ λίγο για να περιγράψει αυτό που γίνεται.

2 Likes

Και πολύ καλά μας κάνουν. Ποιον ακριβώς νοιάζουν τα προσχήματα? Βρίσκουν και κάνουν. Είμαστε λαός ΓΤΠ αλλά δυστυχώς δεν είμαστε οι μοναδικοί. Σε τι κόσμο έχουμε φέρει τα παιδιά μας Νίκο τσιαμτσικα?

Τους φορτώνουν με κακουργήματα για να σπείρουν το φόβο και στους υπόλοιπους ώστε να μη διαδηλώνουν.

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν είναι τρολιά ή όχι. Στο twitter παρουσιάζεται ως αληθινό πάντως.

Όντως έγινε , την είδα τη συζήτηση , όπου και προέκυψε για μία ακόμη φορά πόσό μαλάκας είναι ο μπογδάνος, αν και θεωρώ την ελληνική γλώσσα “φτωχή” για να βρώ χαρακτηρισμό για το συγκεκριμένο άτομο. ο δανίκας αν και προσπάθησε με νύχια και με δόντια να μην του πάει κόντρα και φάση “ολα καλά” όλοι “είμαστε φίλοι”, του είπε μεταξύ άλλων ότι είναι “κινηματογραφικά αμόρφωτος”.Οπως και να έχει, δεν πρέπει κανείς να χάνει ούτε λεπτό με το τί λέει αυτός ο φλωρός (μπογδάνος) με τα αναρίθμητα συμπλέγματα που τον καθορίζουν…κριμα για αυτούς που θεωρούν ότι αξίζει τη ψήφο τους. Τέλος .

2 Likes

Βασικά, όσο ασχολείται ο κόσμος με τον Μπογδάνο τόσο πιο πολύ κερδίζει ο Μπογδάνος. Υπάρχουν 3000 υποψήφιοι βουλευτές, ο Μπογδάνος μπήκε τελευταίος στη Βουλή και στον πολύ κόσμο δημιουργείται η εντύπωση πως ο Μπογδάνος είναι κάποιος που μετράει. Ακόμη χειρότερα πραγματικά επιχειρήματα εναντίον του δεν υπάρχουν: δε μπορείς να πείσεις έναν βλάκα που τον ψηφίζει πως ο Μπογδάνος είναι βλάκας. Αυτή είναι μάχη που θα χάσεις. Επίσης, δεν είναι σοβαρό πρόβλημα αν ένας βλάκας πιστεύει πως το Netflix είναι κομμουνιστική προπαγάνδα. Πρόβλημα είναι που ο κόσμος θα ψηφίσει κάποιον που έκανε focus στο αν είναι κομμουνιστική προπαγάνδα ή στον αντι-Μπογδάνο που θα λέει πως δεν είναι κομμουνιστική προπαγάνδα

Χέστηκε η φοράδα στο αλόνι αν το Netflix έχει πολιτική ατζέντα. Λες και θα πάμε στο Palo Alto να του χτίσουμε τις πόρτες ή να τους στείλουμε τη Λουκά να τους αγιάζει.

Σόρυ αλλά δε νομίζω ότι πάει έτσι, τα ίδια ακουγόντουσαν και για τη χα, “μην ασχολείστε”, “αν δεν ακούγεται το όνομά τους θα ξεχαστούν” κλπκλπ και όλοι είδαμε πόσο καλά πήγε αυτό.

ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχουν φωνές που να λένε πόσο σκουπίδι είναι ο μπογδάνος. Και αν σε καμιά βόλτα του συμβεί κάτι και αναγκαστεί να βάλει και λίγο μπεταντίν, ε οκ, εγώ δε θα το αποδοκιμάσω.

Το θέμα είναι πως η πολιτική ζωή έχει μετατραπεί πλέον σε ένα τεράστιο reality show. Το Μπογδανος vs Δανικας έγινε σε αυτή την λογική και επειδή ο κόσμος γουστάρει τέτοιες χαζομάρες. Ο Δανικας είναι γνωστός κάφρος άλλωστε. Κάφρος vs Ηλίθιος, αυτό ήθελαν να δούνε.

Ο Michael Moore πριν τις εκλογές του 2016 στην Αμερική είχε εκφράσει τους φόβους πως ο Τραμπ θα βγει πρόεδρος επειδή πάρα πολλοί νέοι βλέπουν την ψήφο σε έναν τέτοιο τύπο ως το απόλυτο τρολάρισμα. Είχε δίκιο. Το θέμα είναι σε τι βαθμό ασχολείται κανείς με τέτοιους τύπους πριν αυτοί πάρουν κάποια θέση εξουσίας. Μετά δεν γίνεται να τους αγνοήσεις

1 Like

Αν πραγματικά θέλετε να σας γυρίσουν τα άντερα με τον Μπογδάνο, (δεν) θα σας προέτρεπα να ακούσετε την καθημερινή ραδιοφωνική του εκπομπή, να δείτε τι απόψεις προωθεί. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν έχει παρέμβει κάποιο ΕΣΡ για όσα ξεστομίζονται. Και αυτό το υποκείμενο είναι και βουλευτής ταυτόχρονα.

Το αστείο είναι πως στα καπάκια είναι η εκπομπή της Ελληνοφρένειας, οπότε παίζει και ανταλλαγή πυρών.

Για μένα, είναι ο κύριος εισηγητής του alt-right λόγου, ειλικρινά πρέπει να είναι ένας πιο γλοιώδης, Έλληνας Ben Shapiro, απλώς με εμφανώς πιο έκδηλη φασιστική ρητορική. Άκρως επικίνδυνος που έχει αναλάβει, συνειδητά την κατήχηση μερίδας της εκλογικής βάσης της ΝΔ.

3 Likes

Ισχύει πως εγώ τουλάχιστον τα ίδια έλεγα για την Χ.Α. αλλά ισχύει και πως δε με άκουσε κανείς. Μέχρι και με το γιατί ο Κασιδιάρης δεν φοράει κράνος στην μηχανή ασχολούταν πολύς κόσμος ή για την τυχαία βλακεία που κάποιοι γονείς σε κάποιο σχολείο της Ελλάδας έλεγαν υπέρ της Χ.Α… Δε νομίζω πως έχει δει ποτέ κανείς πόσο καλά πήγε αυτό που προτείνω.

Επίσης και μόνο που συγκρίνεις Χ.Α. με Μπογδάνο δείχνει πόση παραπάνω αξία του προσδίδεις. Απλά λες σε όσους απογοητεύτηκαν από την Χ.Α., να ψηφίσουν Μπογδάνο. Think about it.

Μα κάποιοι θα ασχοληθούν, κάποιοι θα ανεβάζουν συνεχώς τύπους σαν αυτόν.

Πριν λίγα λεπτά πέτυχα αυτό το ποστ στο facebook.

Αυτός ο τύπος είναι σήμερα υπουργός και μάλιστα για δεύτερη φορά τα τελευταία χρόνια. Δυστυχώς κάποιοι θα ασχοληθούν μαζί τους, είτε η tv επειδή βρήκε ένα σούργελο και θέλει να ανεβάσει τα νούμερα, είτε ένα κοινό που διψάει για πατριωτικές κορώνες. Από ένα σημείο και μετά όμως σε όλο αυτό χρειάζεται και μια αντίδραση, δεν γίνεται να συνεχίσεις να τους αγνοείς όσο αυτοί βρίσκουν όλο και μεγαλύτερο κοινό.

2 Likes

wat

Εγώ λέω αυτό που γράφει ο Dead, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να τους αγνοείς γιατί βρίσκουν μεγαλύτερο κοινό. Η απάντηση είναι η αντίδραση, όχι το “κλείνω μάτια αυτιά στόμα και περιμένω να περάσει”. (γνώμη μου προφανώς)