Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Μπογδάνος = εμετός.
Και με 2 τετραετιούλες βουλευτιλίκι, ισόβια σύνταξη, εις υγείαν των κορόιδων.
Ας τους έδιναν 2πλά χρόνια ξέρω γω, να βγουν πιο εύκολα σύνταξη - αλλά οι μισθοί και οι αποζημιώσεις/συντάξεις είναι σκανδαλώδεις.
Εξίσωση όλων των μισθών δημοσίου/ιδιωτικού σε ένα μεσοσταθμικό επίπεδο και καμία απόκλιση 2-3 φορές πάνω σε διευθυντές. Αυτό. Να δεις για πότε κάνεις εξυγίανση και εξορθολογισμό εξόδων.
Εδώ πιάσανε δικούς μας που τα περνάνε / κάνανε παρανομίες και παίρνουν 3-4 φορές παραπάνω. Και πάλι δεν τους φτάνουν…

Μπογδάνος ακούει Zeppelin ρε μαλάκες :sunglasses:

Παρεμπιπτόντως ούτε ο Χίος τον γουστάρει :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Η ντραμς θα έστελνε τον Bonham στον θάνατό του λέει, αχαχαχαχαχα! Δε μας είπε όμως τί πραγματεύεται το άσμα :sunglasses:

Ό, τι αηδιαστικότερο θα δείτε σήμερα, 12/7/2020.

Υ.Γ. Δεν είναι photoshop. Ο νάνος είναι ο διοικητής του νοσοκομείου Κέρκυρας και το ανέβασε στο FB του https://www.facebook.com/LeonidasRoubatis?fref=nf

Υ.Γ.2 Στην δουλειά μου, μία από τις πιο κραυγαλέες υποθέσεις αναξιοκρατίας σε δημόσιο διαγωνισμό που έχω δει ήταν φέτος στο Νοσοκομείο Κέρκυρας. Έχω καταθέσει την προσφυγή για λογαριασμό του πελάτη μου και εκκρεμεί η εκδίκασή της από το Διοικητικό Εφετείο. Όμως πραγματικά τραβούσα τα μαλλιά μου όταν μελετούσα το τι έκαναν για να δώσουν το έργο σε δικό τους. Φανταζόμουν ότι παιζόταν κάτι κομματικό, αλλά τώρα, βλέποντας το ξελιγωμένο βλέμμα του διοικητή στον Μητσοτάκη, τα καταλαβαίνω όλα.

11 Likes

109172092_10217294031774971_7847545377358216156_n

10 Likes

Γυμνοσάλιαγκες. Είδα και τα συγχαρητήρια στο προφίλ του, εμετός :face_vomiting:

Εν τω μεταξύ, κλαίω με το παρακάτω σχόλιο :joy:

9 Likes

Καλά δεν παραξενεύεται κανείς, είναι γνωστό το πρόβλημα της Κέρκυρας με τα σκουπίδια.

Σκουπίδια έχουμε πολλά στην Κέρκυρα. Διορισμένα σκουπίδια έχουμε σε όλη την Ελλάδα.

3 Likes

Λοιπόν το διοικητή του νοσοκομείου τον γνωρίζω προσωπικά καθότι τυγχάνει να υποστηρίζουμε την ίδια ομάδα. Έχουμε δει πολλά ματς μαζί και αυτό που έχω να δηλώσω είναι ότι ο τύπος είναι κλασσικό παράδειγμα ρατσιστή (Ναι δεν κάνω πλάκα). Κωλομαυρε, αγάπη Αλβανέ. Αυτό που δεν ήξερα είναι ότι οι διασυνδέσεις του ήταν τόσο μεγάλες…

ξέρασαν τα ξερατά μου

Καντε του ένα μπλοκ ρε παιδιά

Ναι δικε μου ετσι πρεπει να κανεις, σωστα ξηγιεσαι. Ωραιος ο παιχτης.

Εγω ειμαι 1.76 ε, ακου “Κουγιας” :frowning:

Πάρε μια καρδούλα και απο εμενα τοτε να μην νιώθεις μόνος.

1 Like

Συγνωμη Φασουλα.

Φάνης Χριστοδούλου μόνο ρε !!!

1 Like
4 Likes

Δυστυχώς αυτή είναι η Ελλάδα σε πολύ μεγάλο βαθμό. Προφανώς το παλικάρι τόσα χρόνια στελεχάρα …τον ανταμείψανε, κάτσε δεν έιναι λίγο : αφισοκολήσεις, συγκεντρώσεις, ψηφαλάκια…
Συμφωνώ πάντως ότι αυτό το βλεμμα δουλεπρέπειας και το πορταίτο τα πάνε όλα σε άλλο επίπεδο. ράγισε το ξεφτιλόμετρο

1 Like

Να τα λέμε κι αυτά!

3 Likes

ναι ενω πριν

4 Likes