Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Η ελληνικη Χριστοπαναγια πραγματικα ειναι αξιοπεριεργη βρισια. Δηλαδη ο αλλος φαντασιωνεται να κανει ερωτα με φανταστικους χαρακτηρες που (ισως και να ζησαν) πριν 2000 χρονια.

Ασε που δεν ειναι και ξεκαθαρο αν προκειται για απειλη (δηλαδη τωρα που με τσαντισες θα τους #$@#@4 και τους δυο) ή εξομολογηση (τους @#!@#σα τοσο καιρο, αλλα τωρα που με εφερες στο αμην, ηρθε η ωρα να το πω σε ολους)

Βγηκαμε λιγο οφ τοπικ

1 Like

α μιας και ειναι ετσι αναλαφρο πλεον, οταν ημουν φοιτητης αγγλια πριν 23 χρονια, οταν του ειπα στα νευρα μου your christ,δεν με καταλαβε. οταν του ειπα μετα take my three,μια χαρα με καταλαβε.

κατα τα αλλα με μασκα στο κουρειο και να παραμονευουν να κοψουν προστιμο απεξω. στην εκκλησια ολα καλα.

2 Likes

Στην εκκλησία υπάρχει ένα αόρατο αντιμικροβιακό φίλτρο από το άγιο πνεύμα… Τι δεν καταλαβαίνεις; :crazy_face:

1 Like

πώς και δεν έχουν βγάλει οι εκκλησίες ευλογημένες άγιες μάσκες να τις πουλάνε 10€ τη μία;

6 Likes

Έλα ντε, εδώ έχουν βγάλει άγια στυλό για να γράψεις καλά στις πανελλήνιες!

stylo_tis_panagias.2e16d0ba.fill-600x450-c100

Βέβαια εδώ τα στυλό ήταν δωρεάν χωρίς χρέωση αλλά έχουν φαντασία έτσι κι αλλιώς!

1 Like

Δεν έχει σταματήσει να διακοπάρει !! Αλλά όταν έχεις στρωμένη οικογενειακή επιχείρηση…

Αντίπαρος με Τομ Χανκς, Επίδαυρος, και τώρα Χανιά… ΔΙΑΚΟΠΑΡΕΣ!

Ζωαρα κάνει ο κατσικοποδαρος

Στην Επίδαυρο κοντά είχε φωτιές χτες, ελπίζω να μην κάνει κάνα σεισμό στα Χανιά από αύριο

1 Like

Εγω τον καταλαβαινω ειναι παρα πολυ μεγαλο το αγχος που εχει για τις τυχες του Ελληνικου λαου , οποτε χρειαζεται τοσες διακοπες…Σκεφτομαι οτι και σε 15- 20 χρονια και πολλα λεω , κανας συγγενης του παλι θα διακοπαρει ως πρωθυπουργος και λυτρωτης…

2 Likes

Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω συνέχεια σχόλια του τύπου ότι ο κορωνοιός είναι απάτη κτλ., το IQ μου έχει ήδη πέσει δέκα μονάδες και δεν έχω πολλά περιθώρια πτώσης.

10 Likes

3 ειδήσεις που διάβασα σήμερα και επιβεβαιώνουν την ανωτερότητα του Ελληνικού μπολιτισμού

6 Likes

Αναρρίγησα από εθνική υπερηφάνεια πάλι… :stuck_out_tongue:

3 Likes

Η απαντηση σε αυτο ειναι “ΕΣΥ βρε μαλακα που παρκαρεις στην ραμπα”
(επισης 1-0)

7 Likes

Θα την δούμε την “απάτη” από εδώ και πέρα και εδώ, στα μέρη μας…να δούμε τους έξυπνους τι θα λένε τότε.
110 σήμερα και εννοειται οτι τα κρούσματα είναι πολύ περισσότερα απ’οτι βγάζουν.

3 Likes

Βέβαια από τα 110 τα 60 (αν δεν κάνω λάθος) είναι σε συγκεκριμένους χώρους, ένα στο γάμο στη Θεσ/νικη και το άλλο στο εργοστάσιο στην Καβάλα.
Και πάλι πολλά είναι βέβαια και η πορεία προς το παρόν μόνο ανοδική θα είναι δυστυχώς.

1 Like

Καλά ο νταλικιέρης που διέσχισε κάθετα την εθνική οδό μέσα στη νύχτα κιόλας επειδή ήθελε να βγει απέναντι είναι απλά εγκληματίας. Κάτι τέτοιοι θέλουν άμεσα αφαίρεση διπλώματος (το λιγότερο).

Ή και λιγότερα από αυτά που δίνουν, πχ τα 110. Τα 2 κρούσματα που βγήκαν σαν νέο και είχαν σχέση με Δρομοκαΐτειο, ήταν τελικά αρνητικά. Ακούστηκε κάπου η διόρθωση αυτή; Όχι, γιατί αν κυκλοφορήσει ότι στα τεστ γίνονται και λάθη, θα βγάλουν όλοι τις μάσκες με 35 βαθμούς συν. Λάθη, όπως λάθος τρόπος λήψης δείγματος.

Γλεντι θα γινει με τον κορονοϊο. Με την κακη εννοια.

Υπ’όψιν πως το gazzetta είναι πλήρως συστημικό, μου έκοβε σχόλια ( ναι γιαούρτια στη μούρη μου ) σε άρθρο για την αστυνομική βία. Δε θα πω τι έγραφα ( κυρίως γιατί δε θυμάμαι και βαριέμαι να ψάχνω το σχολιο που απάντησα για να θυμηθώ, αλλά ήταν πολιτικό σχόλιο ) αλλά δεν ήταν κάτι που κοβόταν αν δεν έχει πέσει σύρμα να κοπεί.

Επίσης Θεσσαλονικιό σάιτ με πομπώδη ποστς του κυρ γκαζζετα κατά καιρούς περί δυσκολίας πρώτων χρόνων, μόνοι μας και ολοι σας φάση, αλλά εταιρεία με έδρα τη Μάλτα απ’την πρώτη μέρα.

Hard pass, μόνο Sombrero από ελληνόφωνα σάιτ αθλητικού περιεχομένου

1 Like

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας προκαλεί εντύπωση που ο Μητσοτάκης κάνει διακοπές όταν ο κάθε πρωθυπουργός πριν απο αυτον έκανε το ιδιο.

1 Like

Έχω μια βδομάδα που γύρισα στην Αθήνα και άκουσα αρκετά τέτοιου είδους σχόλια απ’τον ευρύτερο οικογενειακό κύκλο. Οι απαντήσεις που τους δίνω είναι κατα σειρά:

-Θυμάσαι στα 40-50-60 χρόνια που ζεις να έχει γίνει κάτι παρόμοιο?
-Όχι.
-Άρα κάτι υπάρχει εδώ πέρα.
-Ναι αλλά όχι όπως το παρουσιάζουν, η κοινή γρίπη σκοτώνει περισσότερους, θέλουν να μας ελέγξουν κλπ.
-Ρε κακομοίρηδες, τόσα χρόνια σας κάνουν ότι θέλουν με όποιον τρόπο θέλουν, τι ώφελος έχουν να μας κλείσουν όλους μέσα?

Και έτσι σταματάει η κουβέντα, μόλις πετύχω κάποιον που θα προχωρήσει την κουβέντα πέρι τσιπ, Bill Gates και τα συναφή θα σας πω τι θα γίνει. Ευτυχώς είναι νοήμοντες άνθρωποι και το καταλαβαίνουν εκείνη τη στιγμή, αλλά είναι και ψιλοχαζοί άνθρωποι που την επόμενη μέρα θα ξαναπέσουν στο βούρκο.

6 Likes