Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Τυφλωθηκα λιγο με το “εξηγηται”

7 Likes

Ναι το παρατήρησα κι εγώ! Αντί να βάλει “ει” έβαλε “η”

Πρέπει να έχουμε τη χειρότερη υπουργό Παιδείας από εποχή Κοντογιαννοπούλου ή Αρσένη. Δεν μπορεί. Σε λίγο θα ξυπνήσω και θα είμαι στο προαύλιο του γυμνασίου μου ακούγοντας out of space…

Μετά τη Διαμαντοπούλου, η χειρότερη Υπουργός Παιδείας ever.

Όαση ήταν αυτή μπροστά τους. Ρε συ είχαμε 4 μήνες κατάληψη τότε με κοντογιαννοπουλο

1 Like

Εμείς κάπου 3 θυμάμαι :smile:

1 Like

Αρσενης… να ενα ονομα που ειχα ξεχασει ευτυχως, και δυστυχως μου το θυμησατε ξανα.

1 Like

Κάπου κει Παντελή. Τραγικός ήταν ο Κοντογιαννόπουλος. Τώρα για τον Αρσένη, όταν σου βγάζουν σύνθημα κάτσε καλά Γεράσιμε…

Χάλι μαύρο η Διαμαντοπούλου. Μόνο ότι την γουστάρουν και τη μνημονεύουν κάτι νεοφιλελέ τύποι σαν τον Αμυρά (Ποτάμι και τώρα ΝΔ) καταλαβαίνει ο καθένας.

Παρεμπιπτόντως αυτός ο Κοντογιαννόπουλος που λέτε πότε ήταν; Δεν τον θυμάμαι. Μα καλά πόσο χρονών είστε; :stuck_out_tongue:

2 Likes

1990, απο τις πιο μεγαλες καταληψεις τοτε.

3 Likes

Γεράσιμε θυμίσου
Την παίδική ζωή σου
Που φώναζές κι εσύ…

2 Likes

ευτυχως το βαλε καποιος. ιδου τι ηθελε τοτε ο κοντογιαννοπουλος:

νταξει 2020 φτασαμε, καπου τα ιδια θελουν παλι και θα το θεωρουν και αυτονοητο.

3 Likes

Δεν μπορώ να καταλάβω, οι καθηγητές πως δέχονται τέτοιες αποφάσεις από το υπουργείο. Θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει απεργία ήδη.

1 Like

Μέχρι και η ΔΑΚΕ τα μάσησε και δεν κάλυψε την Κεραμέως. Η οποία, έχω πεισθεί πλέον πως ακόμη και αν μαχαιρώσει παιδί, που λέει ο λόγος, σε προαύλιο σχολείου, δεν πρόκειται να παραιτηθεί.

1 Like

Καλέ ξεχάσατε κιόλας την Μαριέττα Γιαννάκου τις καταλήψεις άκου;;;;
Ουυυυ πόσους μήνες καταλήψεων είχαμε τότε…

1 Like

Αφιερωμενο στην Κεραμεως και πολλους αλλους που την εχουν δει εξουσια ( :zipper_mouth_face: )

Και οι δύο πάντως λατρεύουν το επόμενο γνωμικό του Μάο: «αν νιώσεις ποτέ ότι έχεις στα σκέλια σου τέσσερις όρχεις,να ξέρεις ότι δεν είσαι υπεράνθρωπος, απλά σε πηδάνε»…

1 Like

Επίσης και κάτι άλλο…ελπίζω να μην φτάσουμε πάλι σε καταστάσεις εποχής Τεμπονέρα, καθώς φαίνεται ότι υπάρχει συσσωρευμένη ένταση στον τομέα της εκπαίδευσης (και δικαίως).
Btw, δεν γνώριζα ότι ο δολοφόνος του Τεμπονέρα κυκλοφορεί εδώ και χρόνια ελεύθερος και είναι μάλιστα προϊστάμενος τράπεζας. Σαν να μην έγινε τίποτα ποτέ μωρέ. Δολοφονείς άνθρωπο…ε και; Πάρε εκεί λίγα χρονάκια για να κλείσουν για λίγο τα στόματα και μετά είσαι free to go.

4 Likes

Κεραμέως μακράν ότι χειρότερο έχει περάσει από το υπουργείο.Ένα συντηρητικό απολειφάδι με είδωλο την δασκάλα της Ματίλντα στην ομώνυμη ταινία.

2 Likes

Άραγε γιατί δε θέλει να κάνει διάλογο με εκπρόσωπου του συντονιστικού; Πέθανα με τη δικαιολογία “έχω περιορισμένο χρόνο, έχω δουλειές να κάνω” :joy: :joy: Αυτός δεν είναι κάθε 2-3 ώρες σε κανάλια/ραδιόφωνο;

3 Likes

Ε αυτές είναι οι δουλειές που έχει να κάνει.

3 Likes