Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Γιορταζουνε τον Αη Δημητριο…

Καλα να παθουμε…

5 Likes

image

3 Likes

Ναι αλλα για τα κλαμπακια δεν λετε…

2 Likes

Προτείνει μονογαμία δηλαδή; Τώρα αυτός δεν κινδυνολογεί λίγο;

Βυθιζόμαστε μόνοι μας ρε φίλε!

Ταγίπ ΕΡΧΟΜΑCTE !!

(Αυτά παθαίνεις όταν δεν κινείσαι 2ΚΡ σε τριγωνικό ραντάρ)

6 Likes

Τι να πω. Και ο κορωνοϊός για τις γυναίκες δουλεύει ρε πούστη μου; Με το ζόρι να γίνουμε σχεσούληδες;

1259, τινάζουμε την μπάνκα στον αέρα.

1 Like

Είπε ο Χαρδαλιάς για ποιο λόγο το lockdown σε Σέρρες και Ιωάννινα γίνεται από 29/10 στις 6πμ κι όχι όσο πιο άμεσα γίνεται;

1 Like

Αύριο είναι αργία

2 Likes

Σέρρες πρέπει να έχουν κάποια πρωτιά σε συνωμοσιολόγους και αρνητές μάσκας, κορωνοιου. Τα σχόλια που βλέπω σε τοπικά ενημερωτικά site είναι τρομακτικά. Ποιο εύκολα θα πιστέψουν ταξιτζή που θα τους πει, έλα μωρέ τίποτα δεν είναι παρά επιστήμονα.

Έξω η φάση μέχρι χθες ήταν κάπως έτσι

6 Likes

Τρομακτική αύξηση στην Βόρεια Ελλάδα

αλλά ως εντελώς άσχετος και προφανώς μη ειδικός επί του θέματος , δεν βρίσκω κάτι τόσο τραγικό στα 295 κρούσματα στην Αττική σκεπτόμενος ότι είμαστε ένας νομός 5 + εκατομμυρίων

Μετράνε και άλλοι παράγοντες ( ηλικίες , πόσοι χρειάζονται νοσηλεία και πόσοι διασωλήνωση ) αλλά δεν ξέρω , μου φαίνονται πιο νορμαλ και νομίζω σταθερά τα ποσοστά σε σχέση με Θεσσαλονικη - Σέρρες

2 Likes

Για τον ίδιο λόγο που την Πέμπτη είπαν ότι η μάσκα γίνεται υποχρεωτική από Σάββατο πρωί και η απαγόρευση κυκλοφορίας ισχύει από Σάββατο βράδυ. Μάλλον είναι προειδοποιητικές βολές μήπως φοβηθεί ο κορονοϊός και υποχωρήσει. Αν δούνε και δεν υποχωρήσει, τότε τα εφαρμόζουν. Χρόνο του δίνουν.

4 Likes

Γιατί έχει πολλές κρατήσεις στα Ζαγοροχώρια μήπως?

Μήπως έχει πάει ο Κούλης πενθημεράκι;

4 Likes

Έχει κι εξοχικό στο Μαράθι.

4 Likes

Διαβάστε να πέσετε κάτω από τα γέλια. Σέρρες: Το South Park της Ευρώπης.

2 Likes

Γνωστή και πονεμένη ιστορία στις τράπεζες αυτή. Δύο η ώρα κλείνουν οι τράπεζες και κατεβάζουν ρολά τα μηχανήματα. Να θες να χρησιμοποιείσεις το μηχάνημα, να είμαστε 15 άτομα στην ουρά και ένας γέρος να χρησιμοποιεί το μηχάνημα για να πληρώσει 20 λογαριασμούς από έναν κάθε φορά. Και φυσικά δεν κάναμε δουλειά εκείνη τη μέρα και έπρεπε να ξαναπάμε στην τράπεζα. Τραγική η όλη φάση, θα έπρεπε να υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος για κάθε άτομο. Δεν μπορεί ένα άτομο (συνήθως γέρος και άσχετος) να κρεμάει όλους τους υπόλοιπους.

1 Like

Το έπος είναι που πήγε να το βοηθήσει κάποιος και του λέει όχι θα με κολλήσεις κορονοιο ενώ κανείς δεν φορούσε μάσκα.

2 Likes

Να δείχνετε κατανόηση σε άτομα τρίτης ηλικίας που προσπαθούν να μάθουν. Τι ηλικιακές διακρίσεις είναι αυτές… Υπάρχουν και άλλα ατμ για όποιον βαριέται να περιμένει (καταλαβαίνω ότι όλοι βιάζονται αλλά shit happens).

1 Like

Ρε συ δεν λέω για το ΑΤΜ. Για το άλλο το μηχάνημα λέω που δυστυχώς κάθε τράπεζα έχει μόνο ένα (εντός της τράπεζας).

Ανεξάρτητα από ηλικίες θα πρέπει να υπάρχει ορισμένος χρόνος θεωρώ για κάθε άτομο. Δηλαδή κι ένας νεότερος μπορεί να έρθει να πληρώσει 20 λογαριασμούς και να κάνει κατάληψη στο μηχάνημα. Με τους υπόλοιπους που περιμένουν τζάμπα τι θα γίνει; Να σκεφτόμαστε κι αυτούς.

Εγώ δεν θα αισθανόμουν καλά να στήνω στην ουρά όλους τους υπόλοιπους. Στην ουρά τότε είχαν αγανακτήσει. Πριν κανά μήνα ήταν το περιστατικό.

Σεβόμαστε την τρίτη ηλικία εννοείται, άλλωστε κι εμείς θα είμαστε τρίτη ηλικία κάποτε.

2 Likes