Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

2 Likes

Δεν ξέρω γιατί ζορίζεσαι με την απεργία που προκήρυξε η ΑΔΕΔΥ αλλά ok.

edit: Πάω να ξεθάψω το thread του Τζήμερου.

1 Like

Αν δεν ξέρεις, να στο πω αλλιώς: αν θες αυξήσεις μισθών και 2 επιπλέον γιατί είσαι και λαρτζ, να μπουκάρεις στο νομισματοκοπείο να τυπώσεις χρήμα. Μπροστά σ’ αυτό το αίτημα, το “ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΑΕΙ Ο ΠΟΛΑΚΗΣ!” είναι οργασμός λογικής.

1 Like

Αύξηση στον αριθμό των Μ.Μ δεν θέλαμε; Ε να

7 Likes

Αυτά δεν είναι Μ.Μ.Μ αυτά είναι Μ.Γ.Δ.

5 Likes

Μερικές φορές διεκδικείς περισσότερα για να πετύχεις λιγότερα ή για να κρατήσεις κάποια κεκτημένα που απειλούνται.

Φυσικά και δεν περιμένουν στην ΑΔΕΔΥ να επανέλθουν αυτή τη στιγμή τα δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα.

Εννοείται βέβαια ότι λεφτά πάντα υπάρχουν για τους ημέτερους. Από πεταμένα λεφτά σε μεγάλους περιπάτους, μάσκες-τεντόπανα στα σχολεία, λεφτά στα κανάλια μέχρι τους υπέρογκους μισθούς και τα προνόμια βουλευτών και μετακλητών και πάει λέγοντας.

Και φυσικά τώρα οι μετακλητοί επί ΝΔ είναι ακόμα περισσότεροι. Για αυτούς πάντα υπάρχουν λεφτά. Θαυμάστε τον Κούλη που προεκλογικά μιλούσε για μικρό και ευέλικτο κράτος. Στους μετακλητούς δεν έχουμε όμως πρόβλημα να είμαστε large.

Επίσης δήλωση του Θανάση Χειμωνά τον Ιούλιο που μας πέρασε:

Θυμάστε τον χαμό με τις εκατοντάδες των μετακλητών του ΣΥΡΙΖΑ; Ε λοιπόν μέσα σε έναν χρόνο η Νέα Δημοκρατία έχει ΗΔΗ προσλάβει περισσότερους! Μαθαίνω μάλιστα πως έχει επανέλθει και το όμορφο σπορ της αργομισθίας. Με αλλά λόγια αυτή τη στιγμή υπάρχουν ψεκασμένοι δεξιοί μακονομαχοι που αμοιβονται με τα λεφτά ΜΑΣ για να κάθονται σπίτι. Συνεχίστε να βάζετε καρδούλες στον Τομ Χανκς εσείς.

Στην τελική εγώ δεν έχω πρόβλημα με κανέναν κλάδο που διεκδικεί. Ας κοιτάει ο καθένας τι μπορεί να διεκδικήσει για τον δικό του κλάδο και να μην κοιτάει να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

Ναι αλλά οι αγρότες έκλεισαν την εθνική, ναι αλλά απεργούν στο Μετρό και τώρα θα πρέπει να πληρώσω ταξί για να πάω στη δουλειά μου… Ναι ρε να πληρώσεις και μια μέρα ταξί να πας στη δουλειά σου, δεν έγινε κάτι.

Αυτό το νόημα έχει η απεργία. Να φέρει μια αναστάτωση (ας το πούμε έτσι) ώστε να υπάρξει πίεση προς την εκάστοτε κυβέρνηση.

Να απαγορεύσουμε αν είναι τις απεργίες, να μην διεκδικούμε και να αφήσουμε τις κυβερνήσεις να νομοθετούν όπως θέλουν αυτές. Άλλωστε νομοθετούν για το καλό μας, τι όχι;

2 Likes

Μα αυτό ακριβώς συμβαίνει και θα περάσει με νομοσχέδιο

4 Likes

Μην το ψάχνεις. Είναι σαν τα παλιά τα χρόνια, που έψαχναν να βρουν ποια γυναίκα αμάρτησε και οι Θεοί μας έριξαν την καταιγίδα. Δε μπορεί να αποκλείσει κανείς το ενδεχόμενο οι μετανάστες να το κόλλησαν εξαιτίας υπάρχοντος κύματος στη Μεσσηνία και απλά να εντοπίστηκε το κύμα σε αυτούς πρώτα γιατί προφανώς εκεί θα το βρίσκαμε πρώτα. Ειδικά όταν σαν χώρα επικοινωνείς στον κόσμο πως τα κρούσματα στην πρωτεύουσα σου τα υπολογίζεις από τα λύματα (πάλι καλά που δε διαβάζουν και το φλυτζάνι :sweat_smile:) και όχι από τα 10,000 τεστ (που τα σκορπάς κατά τα φαινόμενα κάνοντας τα σε λάθος δείγμα), δεν ξέρω πώς περίμεναν να βρουν εγκαίρως το επόμενο κύμα οπουδήποτε στην Ελλάδα.

Σε λίγο θα σας πούνε να φάτε περισσότερες φυτικές ίνες για να ξέρουν καλύτερα την κατάσταση στην Αττική

Αυτή η φωτο δεν εχει πρόστιμο? Πάντως όπως και να έχει ο μπογδανος πρέπει να καυλωσε με τόσους ημίγυμνους ματατζηδες γύρω του

1 Like

Ε αν δε βλέπεις ότι αυτό ακριβώς κοιτάει η ΑΔΕΔΥ και η κάθε ΑΔΕΔΥ όταν ζητάει αύξηση δαπανών τη δεδομένη χρονική στιγμή, οι οποίες θα καλυφθούν είτε με δανεισμό είτε με φορολογία μιας βάσης που σε λίγο δεν θα έχει να δώσει ούτε αυτό το λίγο που μπορεί τώρα, σου λέω, ετοιμάσου για μπούκα στο νομισματοκοπείο να βάλεις μπρος την εκτυπωτική γιατί μπαγιόκο από αλλού δεν θα βρεις. Αυτό που δεν καταλαβαίνουν είναι ότι οι κατσίκες πεθαίνουν όλες μαζί, σαν να τις χτύπησε ιός ένα πράγμα. Πόσο πιο λιανά θες να στο κάνω δηλαδή;

Όσοι φάγανε αμάσητο τον προεκλογικό σανό της ΝΔ, δικό τους πρόβλημα. Οι “ημέτεροι” στους οποίους αναφέρεσαι είναι οι ίδιοι, το μόνο που αλλάζει είναι ποιος διορίζει και μοιράζει λεφτά.

image

Just saying 4.

4 Likes

:face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting:

One vomit for each one, really impressive.

2 Likes

Kudos σε @plex27 για το απίθανο εύρημα.
Τελεται Μπουκουρας από τα καλύτερα πράγματα στο ελληνικό internet ε.

10 Likes

Έγινε είδηση στο πρώτο ψέμα ε, ότι προκάλεσε τον “αποτροπιασμό” του τουίττερ, καμία ντροπή.

Έξαλλη από εχθές με τις εξελίξεις και κυρίως με το εκτρωματικό φεκ του αρχηγού της αστυνομίας αν είναι ποτέ δυνατόν… Θα επανέλθω όταν ανακτήσω την ψυχραιμία μου για σχολιασμό - ή και όχι. ;p

4 Likes

Απολυτως αναμενομενο. Προκειμενου να παρουν τα φωτα της επικαιροτητας απο το καυλι που ερχεται με την πανδημια, θα προβοκαρουν οσο περισσοτερο μπορουν. Οποιος τσιμπησει, τσιμπησε.

2 Likes

Καλοταξιδοι κι αυτοι λοιπον, καμια ανοχη πλεον. Ψοφο.

2 Likes

Αφού πάνω απ’ όλα ενδιαφέρονται για τη δημόσια υγεία και την ασφάλεια του πολίτη… όχι;

2 Likes

Για τη δημοσια εικονα τους ενδιαφερονται.

3 Likes

Κακοτάξιδοι θα προτιμούσα εγώ

1 Like

Ένα από τα πολλά ωραία

Untitledη

7 Likes