Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Η ημέρα έκλεισε όσο συγκλονιστικα άρχισε. Έφυγα πριν λίγο από το σημείο που έγινε η δολοφονία που είχε μαζεμένο κόσμο ν αναψω ένα κεράκι. Περπατώντας με σταματάει κύριος 50αρης βγάζει ένα κασκόλ του παοκ κ μ ζητάει να το πάω στο σημείο γιατί αυτός φοβαται.
Του είπα να μην το κάνει καλύτερα αφού είναι φρέσκο ακόμα κ τα πράγματα λίγο τεταμένα. Μ είπε ότι το καταλαβαίνει κ κρέμασε το κασκόλ εκεί που ήμασταν μ ένα σημείωμα που έγραφε
ΑΔΙΚΑ ΕΦΥΓΕ ΜΙΑ ΖΩΗ. ΣΙΧΑΘΗΚΑ. ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΓΗΠΕΔΟ.
Στεναχωρεθηκα ρε πουστημ γιατί ήταν πραγματικά σκασμενος κ ήθελε να το αφήσει σαν φόρο τιμής το κασκόλ. Ίσως έχει κ 19χρονο παιδί κ καταλαβαίνει.

Ελπίζω αυτές οι "φωνές " στο τέλος να επικρατήσουν.

18 Likes

Δύσκολη μέρα σήμερα με δουλειά και άλλα, μπάινω λίγο social τώρα βράδυ να δω τι έγινε σήμερα στην Ελλάδα, να πάρω την δόση μου, προετοιμασμένος για τίποτα βρίσίδια Πολάκη με Μητσοτάκη, καμιά δολοφονία γυναίκας, τι θέση έχει στο πρωτάθλημα covid Βαλκανίων κλπ

Και διαβάζω δολοφόνησαν ένα παιδί με δρεπάνι.

Αρκετή Ελλάδα για σήμερα. Ή και για πάντα δεν ξέρω, αυτή η μέρα πλησιάζει όλο και πιο κοντά.

12 Likes

Ελλάδα = διακοπές στη θάλασσα και φρέντο, μόνο
bonus τιτανομπαλίτσα…

5 Likes
4 Likes

Αυτό ακριβώς είναι. Οκ δεν θυμόμουν ακριβώς τι έγραφε αλλά δεν ήμουν σε κατάσταση.

Κατά τ άλλα είχε το κράτος μια ευκαιρία μετά από ένα τόσο τραγικό γεγονός να δώσει ένα μνμ εναντίον όλων αυτών των καταστάσεων αναβάλλοντας ακόμα κ για όλη την χρόνια το πρωτάθλημα αλλά είναι πολλά τα λεφτά κ γενικά σταρχιδιαμας.

Εδω το σημερινό ματς Άρης ΑΕΚ θα γίνει κανονικά σήμερα 5 ώρες μετά την κηδεία του παιδιού. Εκτός κ αν αναλάβουν την κατάσταση οι οπαδοί.

Κατάντια σε όλα τα επίπεδα.

5 Likes

Έδωσε ρε, ζήτησε ο Μητσοτάκης “προτεραιότητα στην εξιχνίαση”, λογικά θα έχει την τύχη της υπόθεσης του Καραϊβάζ κι αυτή η υπόθεση.

3 Likes

Όπου να ναι έρχεται σύλληψη πάντως. Ήδη μαθεύτηκε ονοματάκι εδω κ εκεί.

1 Like

καλό θα ήταν να μη συζητάμε για σύλληψη πάντως, αλλά για συλλήψεις. Τα κρανιοεγκεφαλικά τραύματα δεν του τα προκάλεσε ένας μόνο

3 Likes

Ναι οκ φυσικά θα γίνουν εγώ έμαθα ότι θα γίνει όπου να ναι μια

1 Like

Συνελήφθη λέει ο δράστης της δολοφονίας, 23χρονος αλλοδαπός.

Πολύ μούφα σύλληψη μου μυρίζει.

1 Like

Τον αναγνώρισε φίλος του Άλκη γράφουν.

Φέρεται ως ιδιοκτήτης ενός εκ των δύο αυτοκίνητων στα οποία επέβαιναν οι δράστες. 'Εχει πολύ ψωμί η υπόθεση. Προφανώς θα υπάρξουν και άλλες συλλήψεις, αν δεν προλάβουν να επιστρέψουν στην Αλβανία. Διαβάζω για αλβανούς με προσωρινή άδεια παραμονής.

Είμαι 1000% σίγουρος ότι προσπάθησαν να διαφύγουν.

Εκτός αν είναι μούφα όπως έγραψε πιο πάνω ο @Sevek

Είναι κι αυτή η ιστορία, μεταξύ άλλων τόσων & τόσων, με την ιστορική σύλληψη του “Ινδιάνου” πριν λίγους μήνες που όσο να ναι βγάζει μια εμπιστοσύνη στα αντανακλαστικά της ΕΛΑΣ.

1 Like

Τον 23χρονο Αλβανό αναγνώρισε ένας από τους φίλους του Άλκη. Οι αρχές θεωρούν ότι αυτός είναι ο άνθρωπος που επιτέθηκε με το μικρό αυτοσχέδιο δρεπάνι στον 19χρονο, κόβοντάς του την μηριαία αρτηρία. Ο 23χρονος δράστης είχε άδεια παραμονής και ήταν γνωστός στις αρχές καθώς το 2019 είχε εμπλακει και σε άλλη επίθεση και μάλιστα εκκρεμούσε σε βάρος του δίκη.

Συν τις τοξικολογικές που λιβάνιζαν τόσες μέρες για την 24χρονη. Που λέει τις πήραν μόνο ούρα μετά από 18 ώρες (!) και όχι αίμα (!!)

Γενικά έχουμε δεί τα αντανακλαστικά της αστυνομίας και της δικαιοσύνης στα πραγματικά εγκλήματα.

Εδώ λέει ότι δεν του κόψανε κάποια αρτηρία. Αν κοπεί η μηριαία, είπαμε ότι σε πολύ λίγα λεπτά πεθαίνεις πάντως.

Αλλοδαπός λέει ο πρώτος που συνέλαβαν και είδα σημαντική μερίδα σχολίων του τύπου “τετοια στυγερή δολοφονία δεν θα έκανε Έλληνας”

Καμία σωτηρία για ορισμένους.

9 Likes

Ε ναι φυσικα.

Μουφα δεν ξερω αν ειναι. Ειναι τρομερα βολικο παντως.

2 Likes

Η εθνικότητα δεν μου λέει κάτι. Εγώ θέλω ο/οι δολοφόνος/οι να συλληφθούν. Και φυσικά δεν είναι ένας αλλά τουλάχιστον 3. Θα γίνουν και άλλες συλλήψεις

Βρίσκω παρηγοριά στο γεγονός ότι φέρεται να έχει αναγνωριστεί από φίλους του Άλκη. Άρα μάλλον δεν είναι μούφα.