Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Είμαι από τους ελάχιστους γαυρους που εκτιμούσα και σεβόμουν τους Βαρδινογιαννηδες ακόμα και τον καιρό που μεσουρανουσε ο ποδοσφαιρικός Παναθηναϊκός.

Να σε ενημερώσω επισης ότι οι Βαρδινογιαννηδες είναι επιστήθιοι φίλοι με τον Μαρινακη εδώ και πολλές δεκαετίες από την εποχη του Μιλτιάδη. Μιλάμε για οικογένεια όχι αστεία.

Το πιστεύω πως εκτιμάς τους Βαρδινογιαννεους, φαντάζομαι και το αγαπημένο σου καρτούν είναι ο Ιζνογκουντ.

Σε πιο ενδιαφέροντα νέα

2 Likes

Άγγλων

με επιφύλαξη για το αν είναι ακριβή όσα αναδημοσιεύει ο Σπάρτακος

Επίσης, σκατά στους βαρδινογιάννηδες

5 Likes

Αυτό λογικά είναι το αγαπημένο καρτούν των παοκτζηδων. Εμένα δεν μου αρέσει. Κλασσικό γαλλικό καρτούν αλλά δεν μου άρεσε ποτέ. Εσένα από αυτό να υποθέσω σου άρεσε ο Ντιλαράτ;;; (κάπως έτσι λεγόταν νομίζω)

Διαβαζωντας ολα οσα γραφτηκαν δεν ξερω αν πρεπει να ξερασω , να στεναχωρηθω , να τσαντιστω και τοσα πολλα αλλα… Για αυτο που ειμαι 100 % σιγουρος ειναι το ποσο αυτη η σωτηρια επιλογη να φυγω απο αυτη τη χωρα με εχει ωφελησει… και θλιψη για το ποσο χαμηλα μπορει να πεσουν ακομα ολα… Χωρα τραγωδια…

ΥΓ : Καταργηση σε ολους τους συνδεσμους χτες…

5 Likes

Σε ζηλεύω που έχεις φύγει μαν. Απλά η λύση δεν είναι η διάλυση των συνδέσμων. Αντε και διαλύθηκαν. Και? Θα σταματήσουν να υπάρχουν στρατοί? Στην Αγγλία που δεν υπάρχουν λίγα γίνονται? Τα αίτια σίγουρα είναι βαθύτερα και έχουν να κάνουν με τη σηψη που έχει περιέλθει ο σημερινός κόσμος. Όσο κοιμόμαστε και μας γαμανε και δε σηκώνουμε κεφάλι τα ίδια και χειρότερα θα γίνονται.

7 Likes

Ναι δεν γινοται οπως στην Ελλαδα ομως. Ετσι και σε πιασουν μεσα στο γηπεδο εχει αποκλεισμο

Έχει σημασία το πως γίνονται? Το χτεσινό έγινε μέσα σε κανένα γήπεδο?

1 Like

Δεν θυμάμαι να έχει γίνει κάτι ακραίο μέσα σε ελληνικό γήπεδο, τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια (προ κορονοϊου). Όλα γίνονται μακριά σε ραντεβού ή σε πεσίματα. Βλέπε Παιανία.

Καταπληκτική λογική αυτή του “έλα μωρέ μην διαλύσετε τους συνδέσμους, γιατί και πάλι θα υπάρξουν χτυπήματα”

Είμαι 100% με όσα έγραψε ο @morgoth.

Για πέταμα όλοι οι καφροι.

Και τις ομάδες να διέλυαν δε θα με χαλαγε, όχι μόνο τους συνδέσμους

1 Like

Καταλαβαίνεις όπως πάντα αυτό που θες εσύ. Στ αρχιδια μου αν θα διαλυθούν η όχι. Αν νομίζεις (που δε νομιζεις) ότι με ένα μαγικό τρόπο θα σταματήσει η βία τι να πω? Η μήπως πέσατε όλοι από τα σύννεφα που συνέβη αυτό? Η μήπως κάθε μέρα που παίζουνε ξύλο κάποιοι για οποιοδήποτε μαλακισμενο λόγο είναι δύσκολο να σκοτωθεί κάποιος? Μαζί σου στο να διαλυθούν οι ομάδες.

1 Like

Δεν απαντούσα σε σένα …

1 Like

Είναι τρομακτικό άμα το σκεφτείς ότι κυκλοφορούν ανάμεσα μας, ζώα χωρίς συνείδηση που δέρνουν, βιαζουν και σκοτώνουν για πλάκα. Ποιοι Ταλιμπαν ρε μαλακες και ποιοι Πακιστανοί, είναι ο Γιωργάκης της κυρα Σουλας και ο Δημητράκης της κυρα Δεσποινας. Άρρωστη Ελληνική κοινωνία. Δε μας σώζει ούτε η πανδημία.

4 Likes

Από την επίσημη Θύρα 7 έγραψαν αυτό απ’ ότι πήρε κάπου το μάτι μου και το κράτησα.

Εντάξει, το είδα και εγώ. Δεν ήμουν εκεί ούτε μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Λίγο πριν αν διάβασες, αναφέρθηκα στα κίνητρα της επίθεσης.

Το πόσταρα από την άποψη ότι συνεχίζουν να δυναμιτίζουν το κλίμα.

2 Likes

Επειδή αυτό εδώ θα χαθεί ανάμεσα στις οπαδικές αντεγκλήσεις, το κανω λίγο bump και λέω ότι πρέπει να διαβαστεί από όλους.

Πάλι διαπλεκόμενες τράπεζες, πολιτικοί, “επιχειρηματίες” κι όλο αυτό δένει όμορφα αφού ο ένας ανοίγει τον δρόμο στον άλλο για τις λαμογιές.

5 Likes

Το ότι ακόμα ασχολείστε τόσο, παθιάζεστε, τσακώνεστε και δεν ξέρω γω τι άλλο με τον υπόκοσμο των μαφιόζων, πρεζέμπορων, στρατών κάφρων και εγκληματιών που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο, πραγματικά είναι να απορείς…

6 Likes

Παραπάνω είχα ανεβάσει και ένα λινκ (νομίζω από τους ίδιους δημοσιογράφους) που λέγανε για το πως οι Έλληνες πετρελαιαδες κράταγαν πίσω τον ενεργειακό μετασχηματισμό, δηλαδή δε γινόταν η διασύνδεση με τα νησιά κατά κύριο λόγο (όπου υπάρχουν μελέτες της ΔΕΗ από τη δεκαετία του 80, πως είναι τεχνοοικονομικα συμφέρουσες), ώστε να παίρνουν τα κρατικά συμβόλαια για να δίνουν το πετρέλαιο τους.

Αλλά νταξει, ο Βαρδινογιαννης μας πήγε 2 φορές στους 4, άρα αιώνια ευγνωμοσύνη.

edit: Εδώ το άρθρο, γενικά έχουν εμφανιστεί 2-3 ερευνητικές ομάδες/δημοσιογράφοι τον τελευταίο καιρό, που τα άρθρα τους είναι εξαιρετικά, οποίος διαβάσει έστω κι ένα κείμενο μπορεί να καταλάβει τη διαφορά επιπέδου

Επίσης να το συνεχίσω εδώ, με όλη αυτή τη συνεχόμενη διαπλοκή, δυστυχώς θα πληρώσουμε πανάκριβα την ενεργειακή μετάβαση, κυρίως γιατί το νέο μοντέλο ενέργειας δεν μπορεί να είναι κρατικό σχεδόν εξ ορισμού, και το κράτος δίνει σε δικούς του ιδιώτες τη διαχείριση.

4 Likes

Έλα εσύ δεν είχες προλάβει τους ημιτελικούς με Άγιαξ! :stuck_out_tongue:

Συνεχίζεται ο κύκλος της βίας,

1 Like