Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Μου βγαίνουν κάποιες φορές άκυρα quotes χωρίς να τα πατάω. Ίσως φταίει που είμαι από κινητό.

Νομίζω το διόρθωσα

Ρε μεγάλε επειδή μένω ανατολικά ξέρεις πόσες φορές με έχουν σταματήσει Αρειανοι να με ρωτήσουν τι ομάδα ειμαι;που να φορουσα και τίποτα διακριτικό ομάδας.Εχω βαρεθεί να λέω ότι δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο.Για αυτό λέω για την προπαγάνδα και την υποκρισία σας.Ενω όλοι κάνουν τα ιδια εσείς τα βάζετε μόνο με μια συγκεκριμένη ομάδα.Κανενας δεν είπε ότι οι μεγαλοπαραγοντες είναι αγγελούδια.Το αντίθετο.Οταν θα σταματήσετε να γλύφετε τον πραγματικό αρχιμαφιοζο του Πειραια έλα μετα να μου πεις…

1 Like

Τι να απαντηθεί απολα αυτά σ ένα φορουμ; θα σου πω μόνο ένα. Όταν πριν έχουν σκοτώσει άνθρωπο κ την βγάζουν όλοι καθαροί-επειδή “δεν φαίνεται ανθρώπους που μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο”, αυτό αλήθεια ακούστηκε από τον δικαστή της δικής για τον Βούλγαρο προς έναν από τους κατηγορουμενους- το παραδειγμα που δίνεις πιο ειναι; σκότωσε ελεύθερα; κάτι τέτοιο. Ναι η συγκεκριμένη συμμορία έβγαινε για να μαχαιρώσει για να σαπίσει στο ξύλο. Έτυχε να ανδρωθηκαν μέσα στην γενική οικογένεια του παοκ. Τι να κάνουμε;

Φίλε @Storm επιτρέπεις να σου πω; όταν πρωτογραφτηκα στο φόρουμ πήρα μέρος σε κάτι οπαδικες συζητήσεις εδώ στο φόρουμ οχι με…όμορφα λογάκια. Μετά είπα στον εαυτό μου κατσε ρε φίλε μουσικό φορουμ είναι πόσο μαλακας είσαι κ το έκοψα.

Τωρα ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ-ΟΠΑΔΙΚΑ. Μιλάω για μια κατάσταση στην πόλη μου που πρέπει να τελειώνει αλλιώς θα θρηνησουμε κι άλλους πιτσιρικάδες. Μπορεί κ παοκτσακια ποιος ξερει;

Αν μιλούσαμε για ενα ραντεβού 40 ατόμων μ έναν νεκρό πίστεψε με δεν θα έγραφα τίποτα. Ελπίζω να με κατάλαβες.

4 Likes

Και οι Αρειανοί μέσα στα σκατά είναι

Και ο αρχιμαφιόζος του Πειραιά και των Βορείων προαστίων , όλοι τα ίδια σκατά είναι. Τη δουλειά τους κάνουν.

Και οι κυβερνήσεις είναι όλες “Yes Sir”

1 Like

Γιατί πρέπει να απαντήσω τα ιδια;είπαμε 100 φορές ΔΕΝ ήταν συμπλοκη… οι τύποι βγήκαν να σκοτώσουν…
Έχουμε θρηνησει αρκετά ΠΑΟΚτσακια ήδη…
Και εγω έχω στο mute τα αθλητικά για τον ίδιο λόγο.

2 Likes

Fixxxed. Ειναι σαν τον Αρχηγο.

Επισης, οι καμμενοι οπαδοι περιπου απο τυχη υποστηριζουν την ομαδα που υποστηριζουν. Θα μπορουσαν να υποστηριζαν σχεδον οποιαδηποτε ομαδα και να υπερασπιζονται τα “πιστευω” της.

3 Likes

Απο παλια υπηρχε αυτο απλα τωρα ειχαμε νεκρο

1 Like

Παντα υπηρχαν αυτα αλλα το πολυ να επαιζε κανας τραμπουκισμος η καμια φαπα (σε παιδακια συνηθως, φυσικα), να βγαινουν μαχαιρια σε ανθρωπο που δεν ειχε καν πανω του διακριτικα εγω δεν το εχω ξανακουσει.

Μωρε μια χαρα υπηρχαν μαχαιρια απο παλια…

Τα μαχαιρώματα μεταξύ γαύρων και βάζελων είναι άπειρα.

Απλά όλα ήταν στα πλαίσια βεντέτας. Πήγαιναν στοχευμένα. Δεν ήταν τυφλά, δηλαδή βγήκα βόλτα και όποιον φάω.

1 Like

Ρε σεις πολύ μακριά το πήγατε με την ανθρώπινη εξέλιξη, την βιολογία, τους ναζί κλπ κλπ χάθηκα… Η ουσία ειναι πως αριθμός ατόμων με μόνη πρόφαση την προτίμηση ομάδας βγήκαν στην ψύχρα και σκωτοσαν ένα παιδί που αραζε στην γειτονιά του απλά και μόνο λόγω οπαδικων. Γιατί το παλικάρι ουτε σε σύνδεσμο ήταν ούτε τίποτα δήλωνε πως υποστηρίζει τον Άρη και τίποτα παραπάνω .

Και το ακόμα πιο ανησυχητικό είναι πως ο συγκεκριμένος άνθρωπος που έχει συλληφθεί έχει αφεθεί ήδη 2 φορές ελεύθερος (η μία στον τελικό της ντροπής που ήταν από τα μεγαλύτερα οπαδικα μπαχαλα τα τελευταία 5 χρόνια). Αυτό όπως σωστά γράψανε και άλλοι είναι ότι προφανώς και έχει πλάτες και μάλιστα μεγάλες που τον βγαζουν συνέχεια έξω. Δεν είναι καθόλου απίθανο ένας υψηλόβαθμος υποκριτής που και καλά καταδίκασε την επίθεση να είναι πισω από όλα. Τώρα αν είναι ο Σαββίδης, κάποιος άλλος λεφτας η κάποιος της πολιτείας δεν μπορώ να το ξέρω και δεν θέλω να κατηγορώ κόσμο άδικα πάντως το θέμα είναι πολυσύνθετο και με το να κλείσουμε συνδέσμους ή να σταματήσουμε το πρωτάθλημα κλπ δεν θα προσφέρει δραστική λύση γιατί έχει ξεφύγει το πρόβλημα απ’ το οπαδικο προ πολλού

3 Likes

Άλλο αυτό :point_up_2:
Και άλλο αυτό…:point_down:

Με το πρώτο συμφωνώ. Αυτή θα έπρεπε να είναι η θεωρητική έννοια ύπαρξης ενός Fan Club.
Το δεύτερο ΔΕΝ ισχύει. Το λέω απόλυτα και ολοκληρωτικά. Το γεγονός ότι κάποιος δεν είναι μέχρι τώρα δολοφόνος, δεν του δίνει ούτε άλωθι ούτε ελαφρυντικό. Είναι εν δυνάμει και μελλοντικός εγκληματίας. Γιατί και αυτός να μην πράξει αδίκημα (λέμε τώρα, υποθετικά) δεν πρόκειται ποτέ να “δώσει” τον φίλο, τον δίπλα, τον γείτονα που είναι παρέα του και έχει σαπίσει ένα κάρο κόσμο στο ξύλο. Ακόμα και αυτό είναι κατάπτυστο.
Όλοι μα όλοι οι οργανωμένοι ξέρουν ότι κάποια στιγμή θα φάνε & θα δώσουν ξύλο, θα σπάσουν ή θα τους σπάσουν τα μηχανάκια τους και πάει λέγοντας. Όποιος έχει αντίρρηση, λυπάμαι αλλά είτε εθελοτυφλεί είτε δεν έχει ιδέα από συνδέσμους. Και επειδή η κατάσταση δεν είναι τωρινή αλλά έχει ξεφύγει εδώ και δεκαετίες… λουκέτο ΧΘΕΣ σε όλους!

4 Likes

Εκτός από το λουκέτο βέβαια, όλη αυτή η παραβατικότητα πρέπει να αντιμετωπιστεί. Οι σύνδεσμοι δεν είναι η αιτία που υπάρχει η παραβατικότητα, είναι απλώς χώροι όπου αυτή μπορεί να …ανθίσει. Οι αιτίες είναι άλλες και είναι και πάρα πολλές. Προφανώς και δεν υπάρχει διάθεση όχι να αντιμετωπιστούν όλα αυτά, αλλά ούτε καν να γίνει αυτοκριτική και διάγνωση των προβλημάτων.

Γενικώς, σαπίλα.

5 Likes

Φυσικα και δεν ισχυει αυτο στο λεω ξεκαθαρα δεν ειναι ολοι οι οργανωμενοι το ιδιο ουτε ειναι ολοι μαλακες παμε να σπασουμε στον ξυλο τον αλλον. Το λουκετο εγινε αν θυμασαι καποτε , πετυχε τιποτα? Μεχρι και Δ.Σ. υπηρχαν στους συνδεσμους , οπως και ονοματα για το που εχει νοικιασει ο καθενας . Αυτοι οι 50-100 θα βρεθουν και με κλειστο συνδεσμο και παλι θα κανουν το μπαχαλο τους

Εννοειται οτι δεν ισχυει, ξερω παιδια που ειναι η ηταν σε συνδεσμους (και ενεργα μελη, δεν πηγαιναν απλα μια φορα την εβδομαδα να παρουν εισητηρια) και το να παιξουν ξυλο (ποσο μαλλον μαχαιριες) για την ομαδα δεν θα τους περναγε ποτε απο το μυαλο.

Το οτι οι συνδεσμοι στο πλαισιο μεσα στο οποιο λειτουργουν και με την καλυψη που απολαμβανουν ειναι εκκολαπτηριο εγκληματικοτητας ειναι δεδομενο, δεν σημαινει οτι ολοι ειναι εν’δυναμει εγκληματιες, εκτος αν θεωρουμε συνενοχη το “κανω τα στραβα ματια” (στο οποιο δεν θα διαφωνησω ως ενα βαθμο).

Γινεται τώρα ντου της αστυνομίας σε όλους τους συνδέσμους της Θεσσαλονίκης ανεξαρτήτου ομαδας.
Οπότε όλα γκουντ.

Στα πράσα θα τους έπιασαν

6 Likes

Εντάξει οι Έλληνες, οι Ελληνίδες τι χαρακτηριστικά έχουν; :stuck_out_tongue:

1 Like

13 Likes

Κοίτα να δεις που θα αρχίσω να συμπαθώ το ΚΙΝΑΛ :stuck_out_tongue:

Λοβέρδο πονάς;