Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Δε θα άλλαζε κάτι, αλλά η σπουδή να φυγαδεύσουν - εξαφανίσουν τον οδηγό αμέσως μετά το τροχαίο εκεί παραπέμπει.

Τον εχω δει live σε φεστιβαλ της ΚΝΕ ή σε καποια εκδηλωση του ΚΚΕ, δεν θυμαμαι τι ακριβως ηταν, (καλεσμενος απο ξαδερφο, δεν ημουν ποτε σε καμια παραταξη, μην παρεξηγηθω) τα παλια καλα χρονια που ημουν εφηβος και η αριστερα ηταν ακομα κι αυτη καλυτερη απο οτι ειναι τωρα

Απο τις πιο συγκινητικες συναυλιες που εχω δει, ο τυπος απλα εβγαζε συναισθημα με καθε του κυτταρο.

Τις δεξιες εως ακροδεξιες πεποιθησεις σου (δεν εχω καταλαβει ακομα) δυστυχως τις εχουμε καταλαβει απο αρκετες σποντες που εχεις πεταξει, αλλα το να εισαι τοσο ασχετος με ορολογια που να μην ξερεις οτι οι λεξεις “Φασισμος” και “αριστερα” ειναι ενα οξυμωρο σχημα και το ενα αποκλειει το αλλο, δεν το περιμενα. Ή μαλλον λαθος, τελικα δε μου κανει καμια εκπληξη, τωρα που σκεφτομαι λιγο την συνεισφορα σου σε αθλητικη επικαιροτητα.

Κατσε να πω κι εγω μια μαλακια να περασει η ωρα.

“Ο χειροτερος φασισμος ειναι αυτος των οπαδων της Θλιβερπουλ”

2 Likes

Btw εννοουσα οτι τον ειδα απο αποσταση αναπνοης. Ηταν σε μια εκδηλωση προς τιμην των 70ων του γενεθλιων στην Πατρα καπου το 1996-1997, ασχετα αν τοτε ηταν ηδη 71-72, επι ΠΑΣΟΚ οι εορτασμοι κρατουσαν χρονια :stuck_out_tongue:. Ειχε τραγουδησει η χορωδια του Πανεπιστημιου νομιζω και μετα τον ειχα πετυχει καθως εβγαινε απο την αιθιυσα και ειχαμε ανταλλαξει και μια χειραψια θυμαμαι. Ε, ενιωσα νανος :joy:, ο τυπος ηταν ΒΟΥΝΟ ως φυσικη παρουσια και ταυτοχρονα εξεπεμπε κι αυτη την αυρα που λεω. Πιστευω και το παρουσιαστικο του βοηθουσε (πανυψηλος και εποβλητικος), αλλα ειχε κατι υπερφυσικο πανω του.

1 Like

το ότι είναι οδηγός της Ντόρας ακόμα και με τη Ντόρα μέσα, πάλι ένοχος ο οδηγός είναι. Αυτός κρατάει το τιμόνι. εκτός κι αν οδηγούσε άλλος και κουκουλωνεται με αυτόν σαν θύμα

Μα βλακείες λες έτσι και αλλιώς.

Ρε πανε δες Εξετερ - Μιλγουολ να μας πεις για το υπεροχο θεαμα

Και γαμω…

1 Like

4 Likes

Επρεπε να είναι σοβαρό ποινικό αδίκημα

5 Likes

Νίκος Ανδρουλάκης for the win

ρε δεν το πίστευα, αλλά ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες του στο twitter είναι από ταβέρνες… ΠΑΣΟΚ, ωραία χρόνια!

5 Likes

Συμφωνώ κι επαυξάνω. Νομίζω τώρα θα δοθεί και χορήγηση εμβολίου και πιστοποιητικού μέσω ιδιωτών γιατρών οπότε το φακελάκι για ένα μουφα πιστοποιητικό θα πάει σύννεφο

2 Likes

Στα απλα εμβολια παντως, κυκλοφορουν μουφα βεβαιωσεις, εννοειται. Ας τους παιρνουν την αδεια των γιατρων, να δουμε αν θα το κανουν.

1 Like

Ναι σωστό, αλλά σιγά μην γινόταν αυτό στην Ελλάδα. Θα πέσει λάδωμα τρελό από τους ψεκες

Μαλιστα

1 Like

Εντάξει μια χαρά είμαστε

Καλα θα παει αυτο

5 Likes

Ξεκίνησε ο Μαγιορκινης να σχεδιάζει στο paint πάλι φαίνεται.

9 Likes

Δεν υπάρχει αυτό εν μέσω πανδημίας. Όλα τα παιδιά Γυμνασίου και κάτω θα είναι ανεμβολιαστα και σου λέει η άλλη μόνο με 50%+ 1 κρουσματα θα κλείνει το τμήμα.
Έλεος. Δηλαδή είναι σίγουροι ότι δεν κολλάνε τα παιδιά, ότι δεν νοσούν ή ότι δεν θα μείνει μελλοντικά κάποιο αναπνευστικό πρόβλημα?
Μονο οι ευπαθείς ομάδες κινδυνεύουν?
Αν είναι έτσι γιατί πιέζουν όλους να εμβολιαστούν?
Με κάτι τέτοιες μαλακιες της καντηλαναφτρας ρίχνεται νερό στο μυλο των αντιεμβολιαστων.
Δηλαδη σε τάξη με 25 παιδιά για να κλείσει θελει 13 κρούσματα? Αλλιώς είναι αδικαιολογητως απών ο μαθητής?
Δεν υπάρχει αυτό και το λένε με τέτοια ευκολία.
Εγω το παιδί μου στο πρώτο κρούσμα σπίτι όπως μπορώ και θα τρεμει το φύλλοκαρδι μου μην κολλήσει εμένα και μετά εγω το μεταδώσω αλλού.
Είναι αλλου ολοι αυτοί με 50 νεκρούς τη μέρα που θα έχουμε από εβδομάδα.
Προφανώς ο απώτερος σκοπός είναι να μη λείπει από την εργασία του ο γονιός αλλα τι έγινε ο κορονοιος?
Edit: Υποψη οτι είμαι και εγώ και η γυναίκα μου φουλ εμβολιασμενοι ετσι.

9 Likes