Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Έλα ηρέμησε μην ταράζεσαι.

ΠΑΟΚ.

Επίσης αν έχεις θέματα με τον Ολυμπιακό κ τους ολυμπιακούς πρόβλημα σου.

Να ξέρεις διάβασα μέχρι την παράγραφο που έκανα κουοτ. Μετά βαρέθηκα.

Έθεσες μια χαρά ερωτήματα μέχρι εκει. Μένει να τ απαντήσεις στον εαυτό σου.

Εγραψα τόσα πράγματα εγώ τα έχω απαντησει.

Εγώ πάντως μπερδεύτηκα που ο Ιαν λέει πως το ΠΑΟΚ είναι ακρωνύμιο και πρέπει να γράφεται με κεφαλαία, και στο quote που έκανε έλεγε αεκ, οσφπ και παο :stuck_out_tongue:

2 Likes

Καμια ελπιδα.

Νομίζω ότι σε ένα βαθμό έχετε μπλέξει το οπαδικό συναίσθημα, τους συνδέσμους σαν χώρους συνάθροισης, τους συνδέσμους σαν εκκολαπτήριο εγκληματιών και τους συνδέσμους σαν χώρο όπου κάποιοι νεαροί κυρίως ψάχνουν μία ομάδα (δεν εννοώ αθλητικό σύλλογο) για να “ανήκουν”.

Όλα τα παραπάνω και ακόμη περισσότερα από όσα γράψατε, ισχύουν ταυτόχρονα. Χούλιγκαν/συμμορίτες/μαφιόζοι υπάρχουν παντού. Εκτός αν ο Σαββίδης κι ο Μαρινάκης δραστηριοποιούνται σε Ολλανδία, Γερμανία, Αγγλία, Πολωνία, Ρωσία και φτιάχνουν στρατούς για να κατακτήσουν καμία χώρα ξερωγω.

Επίσης, νομίζουμε ότι θα αναλύσουμε ένα κοινωνικό φαινόμενο μέσα σε ένα φόρουμ, με αποτέλεσμα να παθιαζόμαστε λίγο περισσότερο απ’ όσο χρειάζεται. Ιζι μποϊς.

1 Like

Νταξει ρε, minor είναι να μη γράφεις τα ακρωνύμια με κεφαλαία

εδώ υπάρχουν μερικοί που γράφουν load και reload αντί για LOAD και RELOAD

7 Likes

Δεν ξέρω αν εκτρέφει ακροδεξιούς πυρήνες η δίνει χαρτζιλίκι στους συνδέσμους ο Σαββίδης πάντως ευθύνη έχει όπως και να χει. Και αν όχι ο Ιβάν ο τζούνιορ σίγουρα γιατί κάποια χρόνια τώρα δυναμιτιζει το κλήμα με τις οπαδικες μπούρδες που ανεβάζει στα σοσιαλ με αποκορύφωμα τα μαχαίρια που ανεβαζε μέτα από ένα ΠΑΟΚ-Αρης.

Μπορεί να νομιζε ότι είναι μάγκας και πουλάει τρέλα χωρίς να βλάπτει κανέναν αλλά κάποιοι άλλοι θα το πήγαιναν ένα βήμα παραπάνω. Ασοβαρος τελείως και επικίνδυνος. Πρόεδρος ομάδας είσαι όχι οπαδός κρατά ένα επίπεδο ρε βλάκα (ούτε τσίπα να αναφερθεί στο γεγονός δεν είχε αν και στα σοσιαλ είναι αρκετά ενεργός)

Υγ ξαναλέω όλοι το ίδιο είναι μην το πάτε οπαδικα τυχαίνει να το συγκεκριμένο περιστατικό να αφορά τον ΠΑΟΚ και για τον ΠΑΟΚ θα μιλήσουμε

Υγ2 https://www.google.com/amp/s/www.sportime.gr/extratime/koinonia/kougias-gia-dolofonia-alki-mou-kani-entiposi-pos-o-katigoroumenos-echi-toso-kalo-dikigoro/amp/

Κάτι είπε ακόμα ο Κούγιας ότι έχει πλεονέκτημα στην δική ο κατηγορούμενος αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Περιμένετε δικαιοσύνη εσείς τώρα θέμα χρόνου είναι να βγει ελεύθερος πάλι για 3η-4η φορά έχασα και το μέτρημα

Το χειροτερο ειναι οτι καποιος εγραψε τους ManowaR με μικρο r στο τελος, τον ψαχνουμε.

4 Likes

:scream:

Όχι σίγουρα δεν γίνεται κ επειδή ο φίλος ο Ίαν είναι στην σαλονικα αν βρισκόμασταν από κοντά θα μπορούσαμε να τα συζητούσαμε καλύτερα κ χωρίς αναφορές σε γραμματικες γνώσεις κ μαλακιες. Μπορώ άνετα κ εγώ να προσβάλω τον συνομιλητή μου αλλά επιλέγω να μην το κάνω.

τσο και λο, δεν τους χάλασε

8 Likes

Δεν μιλουσα για τυχόν προσωπικές κόντρες. Προφανώς. Απλώς έτυχε να γράψω σε εκείνο το σημείο :slight_smile: Σίγουρα από κοντά όλα συζητιούνται με άλλες συνθήκες.

Επανέρχομαι διότι νομίζω πως οφείλω να ζητήσω μία συγγνώμη από τον @Ixnay (είναι άλλωστε από τα πιο συμπαθή άτομα εδώ μέσα) που θίχτηκε σε ότι τον αφορούσε από το σχόλιο μου που όντως ήταν σε δηκτικό ύφος, όχι όμως και αδικαιολόγητο.

Αυτό γιατί επέμενε να εστιάζει στον ΠΑΟΚ και τον Σαββίδη ακόμη κι όταν παρήλθαν οι πρώτες φορτισμένες στιγμές, δίνοντας έτσι πρακτικά συνέχεια σε έναν φαύλο κύκλο, ενώ η ουσία είναι, όπως τόνισα, ότι τέτοια εγκληματικά στοιχεία με δολοφονικά ένστικτα σαν αυτούς που σκότωσαν τον άτυχο Άλκη, εντάσσονται στους κόλπους των οπαδών μιας οποιασδήποτε ομάδας με αρκετό κόσμο για να ικανοποιήσουν τα ένστικτα αυτά.
Και δεν είναι “τώρα ο ΠΑΟΚ”, τα παραδείγματα είναι πολλά και επίσης “τωρινά”. Προσωπικά όχι μόνο δεν θέλω να την γλιτώσει ο δολοφόνος (ή οι δολοφόνοι) επειδή το έκαναν με τον μανδύα του οπαδού του ΠΑΟΚ, αλλά απεναντίας προσδοκώ να τιμωρηθούν παραδειγματικά γιατί δεν γουστάρω να έχω οτιδήποτε κοινό, έστω και κατ’ επίφαση, με τέτοιους τύπους. (Ελπίζω τώρα να ήμουν αρκετά σαφής φίλε @Sevek )

Επίσης αναπαράχθηκαν τα γνωστά προπαγανδιστικά περί υπόθαλψης ακροδεξιών από τον Σαββίδη που τους στέλνει στα συλλαλητήρια για την Μακεδονία, αλλά και ταυτόχρονα χαρτζηλικώνει οπαδούς για να μη πάνε στα ίδια συλλαλητήρια αφού ο Σαββίδης υποστηρίζει τον ΣΥΡΙΖΑ κλπ. Μου κάνει φοβερή εντύπωση δηλαδή, πως άνθρωποι κατά τα άλλα πολύ καχύποπτοι αναφορικά με την ενημέρωση τους, χάφτουν τέτοιες βολικές τερατολογίες!
Τερατολογίες που διασπείρονται βέβαια από ανταγωνιστές του Σαββίδη ,τους μεγαλοεπιχειρηματίες του εγχώριου καπιταλισμού, υπέρμαχους της ελεύθερης αγοράς θεωρητικά που όμως όταν εμφανίστηκε ένα δυνατός παίκτης από το εξωτερικό διεκδικώντας μερίδιο από την ελληνική αγορά, βάλθηκαν να τον διώξουν έχοντας μάλιστα την απροκάλυπτη υποστήριξη (είτε σαν κυβέρνηση είτε σαν αντιπολίτευση) της ΝΔ, του κατεξοχήν κόμματος που θα έπρεπε να καλωσορίζει τέτοιους επενδυτές!

Τα παραπάνω χωρίς, προφανώς, να θέλω να γίνω απολογητής του Σαββίδη, ούτε άλλωστε μπορώ να γνωρίζω τα κίνητρα του – αν μπορούσα να σκεφτώ σαν πολυεκατομμυριούχος, θα ήμουν κι εγώ ένας, όμως… I am just a simple lad, with a few ideas about my station (πιάσαμε και τους Skyclad!). Βλέπω όμως ότι γίνεται προσπάθεια να επικεντρωθεί το πρόβλημα στον κακό “ξένο”, τον προερχόμενο από την πρώην Σοβιετία (άλλη κουβέντα αυτή, παρέλκει της παρούσης)

Ήμουν μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης (όπως θα έλεγε και ο Πασχάλης Τερζής!) για μια πενταετία σαν φοιτητής τον… προηγούμενο αιώνα. Έκτοτε έρχομαι συχνά, άλλο αν τώρα μας κόψανε τα live και έχω αραιώσει τις επισκέψεις. Οπότε μην περιμένεις να με βρεις και μην… μ’ αναζητάς στη Σαλονίκη ξημερώματα (να και ο Μητροπάνος, το πράγμα αρχίζει να εκτραχύνεται!)

5 Likes

Τελικά ίσως να έχει μια μικρή σημασία η αναφορά στην εθνικότητα των δραστών , καθώς σύμφωνα με δημοσιεύματα ένας από τους αλβανούς που εμπλέκονται στην δολοφονία του Άλκη φέρεται να έχει διαφύγει στη χώρα του.

Κι ο Παππάς της ΧΑ στη χώρα του είχε διαφύγει, thank u next

2 Likes

Άλλο διαφευγω και άλλο κρύβομαι.

Ο Παππάς ήταν μέλος εγκληματικής οργάνωσης και είχε πολλές άκρες (ίσως και μέσα στην αστυνομία), ήταν έμπειρος με πολλά χρόνια στη πιάτσα. Είμαι σίγουρος ότι βρέθηκαν πολλοι φίλοι του που θα τον βοηθούσαν.

Ο 20χρονος τσογλανος πως διέφυγε τόσο εύκολα και γρήγορα;;;

Όπως και να χει το θέμα, και τα δύο περιστατικά είναι φιάσκο για την αστυνομία της οποίας τα αντανακλαστικα είναι για γέλια

σιγα την σοβαρη χωρα που δεν μπορει να κανει ο καθενας οτι γουσταρει…

3 Likes

Άδωνις και στα σχολεία έτσι για να γουστάρετε!!

Θα μεγαλώσουν σωστά!

2 Likes

Πουτάνας γιοί και κόρες πήραν τα ηνία, υπομονή και θα ψοφήσουν και αυτοί…εμείς θα τα λουστούμε όμως μέχρι τότε…δημοκρατία έχουμε παιδιά…ότι πει η πλειοψηφία των ελλήνων και ας είναι ακόμη στο μεσαίωνα…it is what it is…

2 Likes

Από πότε το 25% είναι πλειοψηφία; Κατά τα άλλα “δημοκρατία”…