Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

38αρη νομιζω οτι ειναι ξακαθαρο οτι βλεπουμε οτι υπαρχει προβλημα ΓΕΝΙΚΟ και το εχουμε γραψει.Το εγραψα ακριβως στο προηγουμενο ποστ μου.
Αν δεν βλεπετε ομως εσεις οτι γινεται οργανωμενη επιθεση αυτη την στιγμη στον οργανισμο ΠΑΟΚ τοτε εσεις απλα εθελοτυφλειτε.
Βεβαια ο Ixnay οπως τον εχω βλεπω θα ηταν τρισευτυχισμενος απλα να μην υπηρχε ΠΑΟΚ.
Αληθεια Ixnay εγω επειδη ειμαι καλοπροαιρετος θα δεχτω οτι ολα αυτα που λες εγιναν.
Θελεις να τις βγαλουμε εξω και να τις μετρησουμε ποιος εχει κανει περισσοτερες καφριλες κτλ;
αυτο ειναι το θεμα μας ή να σταματησουν γενικα τα περιστατικα;

1 Like

χωρίς καμία διάθεση να εστιάσω στα οπαδικά, και χωρίς να αμελώ τη συναισθηματική φόρτιση που προφανώς επικρατεί στη Θεσσαλονίκη (από Αθήνα γράφω), δυστυχώς, η εγκληματική δράση δε περιορίζεται σε μια μόνο κερκίδα. Προφανώς, κάποιες έχουν αλωθεί ή αλλοτριωθεί σε μεγαλύτερο βαθμό από άλλες. Το γεγονός αυτό δεν ακυρώνει όμως τη γενικότερη εικόνα. Πχ. είκοσι μέρες πριν τον Άλκη είχαμε το παρακάτω. Πώς αλλιώς εκτός από τάγμα εφόδου να το χαρακτηρίσει κανείς;

4 Likes

Ναι οργανωμένοι που πήγαιναν σ έναν αγώνα. Δεν βγήκαν στην γύρα να δείρουν τον οποιονδήποτε.

Νομίζω το ξαναέγραψα. Αν ο Άλκης είχε μαχαιρωθει σε συγκρουση οπαδών πίστεψε με δεν θα είχε την ίδια αντιμετώπιση. Θα μιλούσαμε για ξεκάθαρη βία στα γήπεδα όπως με φιλοπουλο.

Τεσπα πολλά ξανα-εγραψα κ δεν ήθελα καταβαθος.

2 Likes

εδω ηταν μια απλη μερα…

δεν ειδα την ιδια ευαισθησια με τα τωρινα…Του Νασου η μανα δεν εκλαψε…

3 Likes

Φφφφφφφφφφφφφ

Τι να “δεχτεις”; σε φάση μου κάνεις χαρη;

Εγώ τρισευτυχισμενος να μην υπήρχε ο Παοκ; κ να εχανα τα ντέρμπι κ την καζούρα κ τις κερκιδαρες; θα ήμουν τρισευτυχισμενος να μην σκοτώνουν παιδιά.

1 Like

δεν σου κανω χαρη μυγιαγγιχτε…

δεν μπαινω στην διαδικασια απλως να ελεγξω η να ψαξω για αυτα στο ιντερνετ…

Δεν μπορω να γνωριζω ολα μα ολα τα περιστατικα βιας στην πολη.

αγαπητέ και με όλο το σεβασμό. Οργανωμένοι που απλά πήγαιναν σε ένα αγώνα, με τσεκούρια και μαχαίρια; Έχω υπάρξει οργανωμένος και έχω πάει σε όλες τις περίεργες αντίπαλες έδρες της Αττικής, μαχαίρι ή τσεκούρι, ή άλλο πολεμοφόδιο δε διανοήθηκα ποτέ να κουβαλήσω. Μαχαίρι δεν κρατάς έτσι τυχαία. Το παίρνεις για να το χρησιμοποιήσεις. Η ειδοποιός διαφορά είναι πως τους πρόλαβαν οι 24 mille baci πριν σφάξουν κάποιον τυχαίο ή έστω κάπως σχετικό με τα ποδοσφαιρικά; Να μην τους ονομάσουμε τάγμα εφόδου και να τους ονομάσουμε πως;

3 Likes

Δεν πατε να συγκρινετε το ποιος ειναι ο πιο κατατρεγμενος και ο λιγοτερο εγκληματιας στο τοπικ του ΠΑΟΚ που το εχω muted και δεν αναγκαζομαι να τα βλεπω και να εκνευριζομαι παρακαλω? Ευχαριστω πολυ.

4 Likes

Οχι

1 Like

Η υποστηριξη δεν ξερω αν ισχυει για ολες τις περιπτωσεις. Η ανοχη ομως, ισχυει.

3 Likes

Χούλιγκανς. Πήγαιναν σ έναν αγώνα. Νομίζω ότι οι διαφορές με τα περιστατικά που έγραψα είναι εμφανές. Τους έπιασαν συλλήψεις δικαστήρια τα αναμενόμενα.

Έχει δίκιο ο μοργκοθ μόνο μουσική στο φόρουμ από εδώ κ πέρα.

Να υπεθυμίσω ότι το θέμα του συγκεκριμένου thread αφορά Ειδήσεις από την Ελλάδα και όχι οπαδικά και προσωπικές απόψεις.

Μας ενδιαφέρουν γεγονότα και ειδήσεις από τη χώρα μας.

2 Likes

Που το εγραψε αυτο ο μοργκοθ, βοηθησε με λιγο

1 Like

Δεν έγραψε τέτοιο πράγμα. Η μουσική έχει τη δική της ενότητα. Εδώ μιλάμε για ειδήσεις και γεγονότα

Δεν το έγραψα ειρωνικά, αλλά τώρα που το ξαναδιάβασα έχεις δίκιο γαμω τον γραπτό λόγο.

Εννοώ δεν μπορώ ν ασχοληθώ πια με το συγκεκριμένο. Κουραστικα

1 Like

Τα ίδια σκατά και οι μεν και οι δε. Ας δούμε δύο πρόσφατα περιστατικά από άγριες επιθέσεις οργανωμένων ταγμάτων εφόδου οπαδών του Άρη.

1 Like

Αν οι οπαδοί βάλουν τίποτα σκυλιά να επιτεθούν σε άλλους οπαδούς, παίζει και να πάθεις αυτανάφλεξη :stuck_out_tongue:

Στις σοβαρές χώρες απαγορεύονται οι επικίνδυνες ράτσες. Στην Ελλάδα που είναι κωλοχανείο επιτρέπονται τα πάντα.

Θα πεταχτώ σαν την πορδή να πω οτι δεν υπάρχουν επικίνδυνες ράτσες, μόνο επικίνδυνοι ιδιοκτήτες.

8 Likes

Επίσημο από την αστυνομία.