Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

2 Likes

Μπουλης

Συνειρμικά μου ήρθε στο μυαλό το δημοσίευμα του “Βήματος”, 2009 πρέπει να ήταν, σχετικά με την συνάντηση του τότε Έλληνα πρωθυπουργού Κ. Καραμανλή με τον τότε και νυν και ισοβίως ηγέτη της Τουρκίας, όπου υπήρχε και “ρεπορτάζ” αναφορικά με το τι ειπώθηκε, ποια θέματα συζητήθηκαν κλπ…

… μόνο που η συνάντηση δεν είχε πραγματοποιηθεί αφού ο Ερτογάν ματαίωσε την επίσκεψη του και η (οπωσδήποτε όχι μοναδική στα χρονικά) περίπτωση ενός “προκατ” άρθρου είχε κάνει μεγαλοπρεπώς ρεζίλι την εφημερίδα!

(πιο τρανταχτό τέτοιο παράδειγμα είναι η “ανταπόκριση” εφημερίδας από τον Δεκαπενταύγουστο του 1940 στην Τήνο, αλλά τότε δεν είχε Ερτογάν!)

6 Likes

Πολλα κεφαλια επεσαν τοτε, αλλα 13 χρονια μετα ελαχιστοι θυμουνται τετοιες λεπτομερειες. Αυτο ειναι το μιντιακο συστημα που εχει επικρατησει, με νον πειπερς (αυτο ειχε συμβει τοτε*), προκαθορισμενα σκριπτ και γιουσουφακια που υπηρετουν τους αφεντες.

*μη φανταστει κανεις οτι δυο πρωθυπουργοι δεν εχουν προγραμματισει κατα 97% τι θα πουν, ειδαλλως καμια φορα παιζει να ξεκινησουν μπουκετιδια εκει μεσα και πολεμος εκει εξω απο μια μαλακισμενη ατακα εκτος σεναριιου που πεταξε καποιος).

3 Likes

Αυτό εδώ:

reportaz_to_vima_dithen_sunantisi_karamanli-erntogan_

«Στο ημερήσιο rapid τεστ που έκανα σήμερα στο γραφείο βγήκα θετικός στον Covid19. Κατά συνέπεια θα απομονωθώ στο σπίτι μου και θα εργαστώ από εκεί. Θέλω να θυμάστε ότι ο τριπλός εμβολιασμός παρέχει την καλύτερη δυνατή ασφάλεια από την σοβαρή νόσηση.

Είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά και πολύ σύντομα θα είμαι πάλι στο γραφείο», αναφέρει στο μήνυμά του στο instagram o πρωθυπουργός.

Λέγε αλάνι την αλήθεια. Για που το βαλες πάλι;

6 Likes

image

** Θετικός στον κοροναϊό ο Κυριάκος Μητσοτάκης**

:slight_smile:

την μασκα στο video στο instagram την φοραει για να μην κολησουμε διαδικτυακα;

4 Likes

Του είπε ο Πιερρακάκης να προσέχει μην κολλήσει κανάν ιό απ’το insta και μπερδεύτηκε

2 Likes

Ήρθε το οριστικό τέλος της Πανδημίας.
Πετάμε μάσκες, σκίζουμε πιστοποιητικά, κάνουμε unistall το COVID Wallet, φιλιόμαστε σταυρωτά.

θα εργαστεί από το σπίτι λέει

…κάνω headbang από τα γέλια

4 Likes

Το να ψάχνεις στο booking ξενοδοχεία είναι εύκολη δουλειά νομίζεις;

10 Likes

Πλεον για αυτον ναι το κανει σχεδον καθε σκ. Ασε που εχει και εκπτωση genius

Και γιατί δίνουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε για εξοπλισμούς ενώ αρκούσε μόνο μια κατ’ ιδίαν συνάντηση με αλατισμένο λαβράκι και πολίτικο χαλβά; Πυρηνικό όπλο είναι ο Χάππι Τράβελερ

2 Likes

Ο κορωνοιος κόλλησε Μητσοτάκη θα έπρεπε να λέμε

3 Likes

20 Likes

Υπάρχει μια στο εκατομμύριο να είμαστε τυχεροί

2 Likes

Υπάρχει και πιθανότητα μετά την δέλτα και την όμικρον να έχουμε και την μετάλλαξη koulis … αυτό σημαίνει αυτόματα το τέλος του πλανήτη

4 Likes

edit: δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το λινκ που πόσταρα. Εννοώ το συγκεκριμένο σάιτ. Για παράδειγμα σαν πρώτη είδηση έχουν βάλει ότι είμαστε μια ανάσα από το τέλος του πολέμου στην Ουκρανία ενώ σε κανένα μεγάλο ειδησεογραφικό σάιτ δεν λένε κάτι τέτοιο. Σε κάθε περίπτωση ίδωμεν…

1 Like

Νταξει είμαστε? Νταξει είμαστε

1 Like

πως εχουμε μπλεξει με ολους αυτους τους ΜΑΛΑΚΕΣ μου λετε;