Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Διαβάζω στο Mastodon πως είναι θέμα ωρών να σταματήσει η Ρωσία να στέλνει φυσικό αέριο στην Ελλάδα, μετά τις Πολωνία και Βουλγαρία, καλά θα πάει αυτό

Συμφωνώ απόλυτα

1 Like

Είμαι υπέρ των θεσμών. Αλλά να σεβόμαστε τους θεσμούς και τις αποφάσεις των δικαστηρίων παντού όμως ε;

Όταν ο Μπαλάσκας δηλώνει ότι:

ντρέπομαι που στη φρουρά του Σκαφτούρου ήταν πρώην ανώτατος αξιωματικός της Αστυνομίας. Συνεχώς γίνονται τέτοιες έρευνες μέσα στην Αστυνομία. Υπάρχουν πολλοί λαδωμένοι ποντικοί, και όχι μόνο στην Αστυνομία.

και φόβοι για βεντέτα εν τω μεταξύ.

2 Likes

Δύναμη ψυχής και Επιστήμη.

12 Likes

Είμαι σε μεσημεριανές μπύρες (ο,τι καλύτερο) και δεν έχω πλήρη διαύγεια, αλλά για δείτε πως ο νο1 επιδημιολόγος της χώρας σκοτώνει τα μαθηματικά. Βασική μου απορία, γιατί γραμμική συσχέτιση μεταξύ επιπλέον θνητότητας σε διάφορες χώρες?

Σημαντικό επίσης, τα δεδομένα της πανδημίας στην Ελλάδα δεν είναι ανοιχτά προς χρήση. Όσο αυτοί βγάζουν δημοσιεύσεις και παίρνουν αποφάσεις, οι πλεμπαίοι δεν έχουν πρόσβαση, και το βούτυρο και το μαχαίρι (ή κάτι παρόμοιο, είναι Πρωτομαγιά και Κυριακή)

1 Like

23 Likes

Καλο σκουπιδι.

8 Likes

Με το γατι τι εγινε, ξερουμε? Ειναι καλα?
Για το σιχαμα που το κλωτησε αδιαφορω, δε πα να πεθανε, μηδενικη αξια δινω στη ζωη του.

8 Likes

Δώστε σημασία στο 2.

4 Likes

Ναι, ετσι διαβασα.

2 Likes

Το γατάκι διάβασα ότι είναι καλά. Το μουνόπανο έβγαλε και βίντεο όπου τα χώνει σε όλους, και καλά δεν κάναμε και τίποτα κακό.

Ευκαιρία να σας δείξω τα γατάκια μου, αδερφάκια. Ο Μίτενς και η Κίτενς.

16 Likes

Πόσο ξεφτίλας πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο…
Ο παλικαράς έκανε πλακιτσα με το γατάκι, δεν είναι μόνο ότι το κλώτσησε και το έριξε στο νερό αλλά “επαιζε” μαζί του με ένα ψάρι για να το πάει εκεί που ήθελε.
Μόνο ροχάλα στη μάπα, τίποτα άλλο.

7 Likes

νταξ. μπλαντσπορτ τα νέα. δλδ και αν το δουμε τι θα καταλάβουμε ? και ο άλλος χωρις δίπλωμα …

1 Like

Χωρίς δίπλωμα, τρέχει στη ΛΕΑ (χωρίς να υπάρχει καν η “”"“δικαιολογία”"""" πως έχει μποτιλιάρισμα και ως κλασικός Ελληνάρας θέλει να πάει γρήγορα)…Δλδ αυτός ο άνθρωπος γιατί να ξαναπιάσει τιμόνι ;;; Γιατί να κυκλοφορεί ελεύθερος ;;;;

Υπαρχει κοσμος που θελει να τα δει. Τα ψαχνει αλλωστε. Γι’ αυτο υπαρχουν παντου αυτα τα βιντεοζ, με κλικμπεϊτ τιτλους. Αν δεν ενδιεφεραν, θα διαβαζαμε/βλεπαμε κατι πιο σημαντικο. Αποδειξη ολων η ιστορια της Πατρας.

1 Like

Καλά πάμε!

11 Likes

Καλύτερα δε γίνεται. Πρωτιά βλέπω και μου βγαίνει να πανηγυρίσω όπως όταν το σήκωσε η Παπαρίζου το βράδυ που έπαιζαν οι Isis στην Αθήνα.

10 Likes