Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Σταματήστε να γκρινιάζετε και δείτε το πιο σφαιρικά. Είναι θέμα οπτικής μίζεροι.

9 Likes

Με τι μουνόπανα μας μπλέξανε οι λοβοτομημένοι κάτοικοι της γαμωμπανανίας που ζούμε ρε πούστη μου…

13 Likes

^ μια ηρεμη αντιμετωπιση της πραγματικοτητας βλεπω :joy:
(θα το εξεφραζα με ακριβως τις ιδιες λεξεις απλα μπορει να ειχα προσθεσει και καμια χριστοπαναγια)

Δες εδω… Redirecting...

Πω.

3 Likes

Εγώ πάντως συμφωνώ με τον Μητσοτάκη σε αυτό, μια καλή ευκαιρία για να σπρώξουμε το UBI?

Αυτοι καπου μας κάνουν πλάκα. Ποιος του τα γράφει αυτά?
Για ποια ποιότητα μας μιλάει? Για την παιδεία, για τα ΜΜΜ, για την υγεία, για την (ανύπαρκτη) ασφάλεια, για τις απαράδεκτες και ακριβό πληρωμένες υποδομές, για τα μη ύπαρξη προστασίας του εργαζομενου στην αγορά εργασίας?
Τι είναι η ποιότητα?
Να πίνουμε τσίπουρα στο καφενείο με τους φίλους μας. Να παρακαλάμε μην πιάσει φωτια και καουμε, μη βρέξει και πνιγούμε και μη χιονίσει και παραλύσουν όλα .
Και αν είναι να μας βοηθούν οι φίλοι και η οικογένεια να μην έχουμε Κράτος, να μην υπάρχει κυβέρνηση, να κανουνε συλλόγους και συλλογικοτητες και να πορευόμαστε. Να γλιτώσουμε τους φόρους
Ρε πλάκα μας κάνει…
Συγκρίνει τη ζωή εδώ με ποια χώρα στην Ευρώπη? Πιο ακριβά είναι στη Γαλλία με 3πλασιες αποδοχές.
Αστο διαολο πια

14 Likes

Εγω παντως που βρεθηκα Γερμανια και Πολωνια αυτες τις μερες ειδα τη βενζινη να εχει 1,98 και 1,57 ευρω ανα λιτρο, αντιστοιχα. Πονατε πλεμπαιοι που εδω δεν μπορειτε σχεδον με τιποτα να τη βρειτε κατω απο 2,20;

12 Likes

Το προβλημα ειναι φιλε οτι τα ζωα που νομιζουν οτι ειναι μεσαια ταξη δεν πονανε.

4 Likes

Ναι αλλά εσύ βρέθηκες Γερμανία και Πολωνία. Ο Γερμανός και ο Πολωνός βρέθηκε Ελλάδα? Αχάριστοι ¡!!!

4 Likes

1 Like

Δε μοιάζει έτσι με το καπελάκι σαν τον πρωταγωνιστή από το you?

5 Likes

2.198 πριν λίγη ώρα, άντε γεια

Αν έβλεπες τι γινόταν στο αεροδρόμιο όταν επέστρεψα, ώρα 11:30 το βράδυ, και κάνεις μια προβολή στον Ιούλιο, θα σου πέσουν τα μαλλιά. Μιλάμε για χάβρα Ιουδαίων. Παράνομα παρκαρισμένα και διπλοπαρκαρισμένα αυτοκίνητα παντού για να μην κάνουν οι συγγενείς μας 10 μέτρα, η Αστυνομία ΟΠΟΤΕ περνούσε, απλώς να τους παρακαλάει να φύγουνε κλπ.

Και 2,15 για εμάς που ξέρουμε :stuck_out_tongue:, γι’ αυτό έγραψα “σχεδόν” βρε μπόμπο :stuck_out_tongue:

1 Like

Happy Traveler

6 Likes

Πολύ λιγότερο τρομακτικός ο Τζο

2 Likes

Σαν τον Έλμερ Φαντ είναι

1 Like

Προφανώς του πληρώσαμε τα έξοδα παρουσίας (εισιτήριο) σε εκδήλωση (αγώνα μπάσκετ) του τοπικού πολιτιστικού συλλόγου “Οι Κέλτες της Βοστώνης” (Boston Celtics). Και τον πασατέμπο που έφαγε βεβαίως βεβαίως.

image

4 Likes

Πες μου ότι είναι τρολιά σε παρακαλώ.

1 Like

Είναι τρολλιά.

2 Likes

Όντως, έψαξα την ΑΔΑ στο diavgeia και αφορά έξοδα για εκδήλωση του Boston College.

Όχι ότι το κάνει καλύτερο…

1 Like