Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Yeap
That’s the plan

3 Likes

Αν το επίδομα ήταν η επιστρεπτέα προκαταβολή, τότε ηταν εξαρχής γνωστό ότι επρόκειτο για δάνειο και θα έπρεπε σε μεταγενέστερο χρόνο να επιστραφεί (μετά είπαν ότι θα επιστραφεί το 50% νομίζω).

5 Likes

πιο πολυ με ανυσυχουν ο κοσμος που κανει like παρα τι λεει η Αννα Μαρια (καλα υπαρχει ακομα αυτη;)
που ειχε πει και το αμιμητο…

image

1 Like

Μάλλον κάτι τέτοιο είναι γιατί σε αντίθεση με μένα , ο πατέρας μου φαίνεται ήρεμος με την φάση. Η απορία για τις γκιλοτινες παραμένει.

2 Likes

Η επιστρεπτέα προκαταβολή ήταν ο λόγος που η κυβέρνηση τα πήγε εξαιρετικά στην αρχή της πανδημίας και η ζωή ήταν ξέγνοιαστη. Κάτι αντίστοιχο με τα χρόνια πριν τα μνημόνια. Όταν έρχεται ο λογαριασμός μετά ως συνήθως είναι το πρόβλημα, αλλά τι να κάνουμε, θα βγει σε 5 χρόνια η ΝΔ να μας ξανασώσει από τη λαίλαπα

7 Likes

Εγώ θα φέρω τις καλαθουνες

1 Like

Ας ειναι μικρες.

1 Like

Μπα, μιλάμε για μεγάλα κεφάλια

1 Like

Χτυπάω στο google να δω τι είναι οι καλαθούνες που λέτε θα φέρετε και μου βγάζει αυτό:

xlarge_20220203104031_baby_star_psathini_kalathouna_nordic_o_arkoudos_7352

Είναι και ακριβή 117 ευρώ, δεν έχω να αγοράσω. Θα κάτσω σπίτι.

Ναι αλλά μπορούν να κοπούν σε μικρά κομματάκια

1 Like

Ρε σεις τι υπονοούμενα είναι αυτά που διαβάζω απ’ το πρωί; Κάτι μισόλογα για κορυφαίο υπουργό της κυβέρνησης ότι έχει ερωμένη και τον έπιασε με τη γίδα στην πλάτη η γυναίκα του διαβάζοντας ένα μήνυμα της ερωμένης στο κινητό…

…μετά τσακώθηκαν άσχημα, έπεσαν χαστούκια, αυτή ήθελε να πάει να κάνει μήνυση για το ξύλο, αυτός δεν την άφηνε. Μήνυση τελικά δεν έγινε. Θα κατατεθεί όμως μέσα στο επόμενο τρίμηνο ή ο κορυφαίος υπουργός θα εξαγοράσει τη σιωπή της;

ο υπουργός είναι λίγο κοντός για να βοηθήσω

:thinking:
Ή πολύ μυθοπλασία έχει πέσει ή όντως εκεί που υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

Η γυναίκα του τον έπιασε να θωπεύει γίδα;

Υ.γ Στα σοβαρά τώρα, ποιος νοιάζεται…λες και θα είναι ο πρώτος ή ο τελευταίος.

1 Like

Εδώ μας έχουν κάνει τον κώλο διευρο και μας απασχολεί αν ξενοπηδάνε?

4 Likes

Ποιος νοιάζεται;;; Σοβαρά τώρα; Μισό να πάρω και το σωστό ύφος:

εικόνα

4 Likes

15 Likes

Ενοχος για 2 βιασμους ο Λιγδιαρης…Ποιος πιστευει βεβαια οτι ηταν μονο 2; κανενας νομιζω…
Εστω και ετσι,ελπιζω να πληρωσει ενα μερος των σιχαμερων πραξεων του…

3 Likes

… και τον άφησαν ελεύθερο ρε!!! Να κάνει παρέα στον Γεωργιάδη να αναπολούν τους βιασμούς ανηλίκων.

Εντάξει δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.

3 Likes

Τι εννοεις τον αφησαν ελευθερο?

3 Likes

‘‘Αναστολή στην εκτέλεση της ποινής χορήγησε στον Δημήτρη Λιγνάδη το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο της Αθήνας… Το δικαστήριο άφησε έτσι ελεύθερο τον Δημήτρη Λιγνάδη επιβάλλοντας του τους εξής όρους: Απαγόρευση εξόδου από τη χώρα, εμφάνιση σε αστυνομικό τρεις φορές το μήνα στο αστυνομικό τμήμα του τόπου κατοικίας του και εγγύηση ύψους 30.000 ευρώ.’’

1 Like