Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

image

1 Like
1 Like

Κάποιοι θα έλεγαν ότι είσαι ρατσιστής… βρίζεις τους Ναζωραίους :thinking:

1 Like

Ξέρω ότι με το δόγμα του σοκ δεν προλαβαίνουμε να θυμόμαστε τα πάντα, αλλά αυτό το άρθρο είναι από το '19, ασχέτως του τι γράφει το - μάλλον πειραγμένο - screenshot

3 Likes

Έχεις δίκιο οτι κάτι θύμιζε. Ήταν η είσοδος σε μια νέα εποχή μεσαίωνα για τη χώρα που επιβραβεύτηκε πριν λίγες μέρες με την πρόληψη 3000 παπάδων ακόμα

1 Like

Χαχαχαχαχαχα
Κέρδισα nice reply για αυτό

6 Likes

Κι εγώ πήρα 1 καρδούλα για αστείο που συνδυάζει Ναζί, κυβέρνηση, Χριστό και memes, ΘΛΙΨΙC

1 Like

Εγώ λέω να τα βάλουμε κάτω να τα μετρήσουμε, ποιος έχει τα περισσότερα nice reply στο φόρουμ.

Να δώσουμε κι ένα δώρο σε όποιον έρχεται πρώτος.

Όχι εγώ (αν και θά 'πρεπε)

εννοείται ότι ψοφάω να βρω ευκαιρία να ποστάρω meme του αγαπημένου μου κόουτς όλων των εποχών σε οποιαδήποτε άθλημα στον Ολυμπιακό

από τα καλύτερα σε όλο το φόρουμ… άντε με τους μαλάκες που έχουμε μπλέξει

4 Likes
2 Likes

6 Likes

Είμαστε σε πόλεμο με τα στοιχεία της φύσεως. Αν κερδίσουμε, χαθήκαμε.

γενικα παντως σε αυτες τις φασεις δεν τα βαζεις με ηλιθιους. καλυτερα ειναι η αδιαφορια.
κατσε να δουμε σε ποσα επεισοδια θα τελειωσει.

Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”

Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”

Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”
Η “μέταλ φράξια της κυβέρνησης”

7 Likes

Metal militia :grin:

Γενικά οι Χριστιανοταλιμπάν έχουν ξεσαλώσει τις τελευταίες εβδομάδες. Βγάζουν σωρηδόν θεωρίες συνωμοσίας. Ή ο Πούτιν βρήκε τρόπο να τους στείλει ξανά χρήμα παρά τα sanctions ή πάμε σε εκλογές και το έμαθαν πρώτοι από τα φιλαράκια τους στην άρχουσα δεξιά. Σε κάθε περίπτωση, όσο περισσότερα τα hoaxes τόσο χειρότερα για εμάς: οι πολιτικοί που δεν έχουν να πουν τίποτα θα κερδίσουν παραπάνω ισχύ

1 Like

Άρα αυτό είχε υπ’ όψιν της η εφημερίδα όταν έκανε λόγο για metal φράξια!

Προτού βιαστεί κάποιος να μιλήσει για “μικρά” στελέχη, να πω ότι στη συναυλία των Rolling Stones στην Αθήνα (μιλάω για το 1998 προφανώς, όχι αυτή του 1967!) παραβρέθηκαν σημαντικός αριθμός στελεχών τόσο της κυβέρνησης (του ΠαΣοΚ φυσικά, βρισκόμαστε στα “glorious” σημιτικά nineties) όσο και της αντιπολίτευσης. Μεταξύ άλλων είχαν δώσει το παρών ο Γιώργος “mind the Gap” Παπανδρέου, ο Κώστας Καραμανλής ο νεώτερος και ο Αντώνης Σαμαράς – ΟΛΟΙ διετέλεσαν πρωθυπουργοί αργότερα!
Κρατήστε τα ονόματα λοιπόν, ποτέ δεν ξέρει κανείς!

Να συμπληρώσω επίσης ότι οι Rollling Stones, που μας φαινόταν τότε υπερβολικά γέροι και οριακά ικανοί για να “ροκάρουν”, ήταν εκείνη την εποχή πενηντάρηδες, κατά πολύ νεώτεροι δηλαδή των σημερινών Maiden! Η διαφορετική αντιμετώπιση έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει ηλικία συνταξιοδότησης από το rock ‘n’ roll και πρακτικά όσοι είναι μικρότεροι από τους πρωτεργάτες δεν θεωρούνται “too old to r’n’r”

3 Likes

ειχα παει στους Stones του 98 (ασχετα αν δεν εγινα πρωθυπουργος-ακομα :slight_smile: ) και ο Charlie (57 οταν εγινε η συναυλια εδω) στα ματια μου -23 ημουν τοτε- μου φαινοταν παππους, ποσο μαλλον ο McBrain που ειναι 70 παρακαλω. time flies.

3 Likes