Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Εγώ όταν παραγγέλνω και πληρώνω με κάρτα, ρωτάω τον άνθρωπο που έρχεται αν το φιλοδώρημα που αφήνω το παίρνουν ή τους το κρατάει το μαγαζί. Ως τώρα όλες οι απαντήσεις είναι θετικές, ελπίζω να ισχύει

1 Like

Εγώ δίνω από 0,5 έως 1€ πάντα

Τεσπά, υπάρχει ένα μικρό φως στο τούνελ με την ανταπόκριση μιας σεβαστής μερίδας κόσμου

Διέγραψα κι εγώ τον λογαριασμό… Πόνεσε δεν θα πω ψέματα, είμαι τεμπέλης και με είχε βολεψει . Ευκαιρία να ξαναφτιαχνω καφέ σπίτι :rofl:

2 Likes

Ψευτοφιλελέ δεν ειναι, είναι μια αυθόρμητη αντίδραση του κόσμου. Δεν γίνεται τιποτα κοιμάται ο κόσμος, γίνεται είναι ψευτοφιλελε…
Και τελοσπάντων, για τον εξυπνάκια που τουίταρε, όταν παραγγέλνω καφέ 2 ευρώ δεν θα δώσω και 2 ευρώ φιλοδώρημα.
Το να κάνεις μια μεγάλη παραγγελία, ένα φαγητό κτλ ναι εκεί δώσε 1-2 ευρώ.

1 Like

Αριστεια βλεπω :stuck_out_tongue:

10 Likes

Κατάλαβα… Τους έχουμε κάνει όλοι πλούσιους αυτούς. Πιτόγυρο κοτόπουλο απλά ΕΠΟΣ… Γαμω το σπίτι μου πρέπει να πάω όταν ξανάρθω Ελλάδα… Υπάρχει ακόμα? Κανονικά πρέπει να τους πω ότι μου ανήκουν τουλάχιστον 5 τούβλα στον τοίχο τους με τόσα λεφτά που έχουν πέσει. Το ίδιο και με Πιτα Του Παππου λίγο πιο πέρα… Κι υπήρχε κι ένα σουβλατζιδικο με το όνομα Ραβαισι που έβαζε ΚΑΡΟΤΟ στο κοτοπουλο. Είχαν πολύ καλό γύρο χοιρινό.

ΥΓ. Γαμω την ύπαρξή τους για το αποπάνω ποστ του Παντελή

6 Likes

Ίσως αργεί το App Store να δείξει τις αλλαγές σε ratings/reviews γιατί ως τώρα δεν έχει τίποτα νεότερο.
Από την άλλη έχω παρατηρήσει ότι ο android χρήστης βάζει πολύ πιο εύκολα review και για οτιδήποτε από τον iOS χρήστη.

Μπα, απλά είναι ντίβες… :stuck_out_tongue:

3 Likes

unnamed

5 Likes

Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, πρέπει να ονομάζεται αλλιώς εδώ και χρόνια (Απλά… Σπιτικό) και να λειτουργεί υπό την ίδια ιδιοκτησία.

Το clue της υπόθεσης είναι ότι πολλές φορές γίνεται σύγχυση με το (Αυθεντικό) Σπιτικό που βρίσκεται μετά από τα Νοσοκομεία Παίδων, απέναντι από την Οδοντιατρική. Μεταξύ των δύο, προτιμήστε ξεκάθαρα το δεύτερο. Έπος επών.

Όποτε πήγαινα Αθήνα στον κολλητό για συναυλίες, ΠΑΝΤΑ τιμούσαμε το συγκεκριμένο, το είχα πραγματικά λατρέψει! Μεγάλη απογοήτευση που δεν άνοιξε ποτέ στη Θεσσαλονίκη, ενώ το κουλό είναι ότι άνοιξε, τελικά, στα Γιάννενα!

1 Like

4 Likes

Πάει το efood γαμώτο… Δεν θα κοιμηθώ σήμερα

3 Likes

Ψευτοφιλελέ αποκάλεσα αυτόν στο tweet και την κυβέρνηση που υποστηρίζει ρε. Ο συγκεκριμένος είναι τρολ της ΝΔ. «Ψευτό» τον/τους αποκάλεσα επειδή διέδιδαν ότι είναι φιλελεύθεροι αλλά πως γίνεται να είναι όταν καλά καλά δεν έχουν χωρίσει το κράτος από την εκκλησία (δε μιλάω καν για αυτοδιάθεση, ατομικά δικαιώματα και προοδευτικές απόψεις γενικότερα).

Ιστορικά (τα 2 χρόνια αυτά κυρίως αλλά και παλιότερα), αυτός παίρνει το μέρος του (δυνάστη) εργοδότη. Προφανώς έτσουξε λιγάκι τώρα, μάλιστα διαβάζω ότι εμπλέκεται στην εταιρία αυτή και συγγενικό πρόσωπο του Μωϋσή, επομένως έσπευσαν να μειώσουν αυτήν την πρωτοβουλία του κόσμου. Υπερβολή τα 2€ για τον περισσότερο κόσμο. Και μιλάνε για απλοχεριά κιόλας τα λαμόγια που έχουν φάει 2 χρόνια τώρα και τα πόμολα.

9 Likes

Οκ, δεν κατάλαβα καλά. :slightly_smiling_face:

Τους έχει πάρει και τους έχει σηκώσει όλη την ημέρα, τέτοια αντίδραση είναι βέβαιο ότι δεν την περίμεναν.

1 Like
2 Likes

Χτυπάνε τη σύζυγο του Πρωθυπουργού οι αλήτες!!

13 Likes

Κοιταξε, και τα δυο επικα ηταν, δεν χρειαζεται να κανουμε διακρισεις. Προσωπικα προτιμουσα ελαχιστα το Σπιτικο Εδεσμα.

1 Like

Εκτός από το Λαυρέντη είναι και ο Βουλαρίνος.

Το θέμα είναι ότι έχει και 400 likes η ανάρτηση. Και σχόλια εξυπνάδες του στυλ

Ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις τον μέσο νεοέλληνα λοιμωξιολογο, συνωμοσιολογο, πυραρχο και τώρα CEO εταιριων???

4 Likes

10 Likes

Παιδιά σας θέλω ψύχραιμους με την e-food, αυτό γίνεται απο παλιά σε πολλές εταιρείες. Δεν θέλω να σοκάρεστε.