Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

:slight_smile:

Με τα χέρια τα εστηβαν μάλλον τα πορτοκάλια, οπότε θα ήθελε να τους κάνει ενδυνάμωση

Αμέσως να κατηγορήσετε

Επίσης , νέα γυναικοκτονια στον Πειραιά. 19χρονη κοπέλα

1 Like
2 Likes

Να οι συνεπειες της αλογιστης χρησης αμφεταμινων πρωινιατικα, πριν τον πρωινο καφε.

Οταν ο Παυλοπουλος εντωμεταξυ λεει για τα σπιτακια της Ντορας (αλλη μια Δημαρχος της ΝΔ που θυμηθηκε ολως τυχαιως) οτι του θυμισαν Δρεσδη, να υποθεσω εννοει μετα τον βομβαρδισμο, αλλιως δεν βγαζει νοημα.

Με τι ασχολούνται δηλαδή στο Σκάι, με το ποια πόλη στολίζει καλύτερα για τα Χριστούγεννα;

Εντελώς αδιάφορο και ψεύτικο όλο αυτό. Αν ήταν να φέρνουν την ευτυχία τα λαμπάκια και τα χριστουγεννιάτικα δέντρα…

Το εκλεισα στα 10 δευτερολεπτα, δεν αντεξα απο το κριντζ.

Επιβεβαιωνω παντως, ως κατοικος Νεας Υορκης. Το ιδιο πραμα ακριβως ειναι η Αθηνα, καμια διαφορα.

1 Like

Δεν επιβεβαιωνεις δηλαδη τις ορδες των Νεουορκεζων που εχουν εξαντλησει τα εισητηρια για Ελλαδα ωστε να δουν το δεντρο του Μπακογιαννη?

2 Likes

Συλλυπητήρια στους γονείς…τι να πω 2022 έχουμε και μέτρα για την ασφάλεια καμία στα σχολεία.
είναι σίγουρος ότι η συντήρηση θα είχε γίνει με τζιφρα μόνο, εάν έγινε.

2 Likes

Double post αλλά

Και καλά κάνει στο κάτω κάτω, στους ακροδεξιούς αναφέρεται όχι σε λογικούς
Θες ασθενοφόρο και γιατρό, μπατσικο.
Θες πυροσβεστική μπατσικο, με μπόνους ποτιστήρι.
Θες πανεπιστήμια, μπάτσοι ανώτατης εκπαίδευσης (sic).
Θες επιδόματα, 600 στους μπάτσους.

Για να μην τα πολυλεμε, στις εκλογές ο κόσμος να πάει να ρίξει τη ψήφο του οποία κι αν είναι. Αλλιώς ετοιμαστείτε για νέα 4ετια Κούλη να γουστάρετε. Τώρα εάν κάποιοι το θέλουν, οκ ανάλογα με τα γούστα του κάθε μοιανου.

10 Likes

Εγώ αυτό που φοβάμαι είναι ότι και το 100% να ψηφίσει, ο Κούλης θα βγει. Έχω χάσει την ελπίδα μου για την έστω και ελάχιστη νοημοσύνη στην μεγαλύτερη μάζα του κόσμου. Στη δουλειά έχω συναδέλφους που ψωμολισάνε και μετράνε τα ψιλά στην τσέπη τους αν θα πάρουν ή όχι τυρόπιτα ή καφέ και θα ρίξουν δαγκωτό στον Κούλη μας. Εννοείται μόνο ΣΚΑΙ για ενημέρωση

6 Likes

Το θέμα δεν είναι να μην βγει πρώτος ο Κούλης, αυτό δυστυχώς δεν το αποφεύγουμε.

Το ζητούμενο είναι να μην έχει αυτοδυναμία μετά τις δεύτερες εκλογές.

1 Like

Το κόλπο είναι να τους λες, “μα δεν καταλαβαίνω πως δεν έχετε λεφτά, αυτά τα 3 χρόνια με ΝΔ είναι τα χρόνια που βγάζω και μου μένουν τα περισσότερα λεφτά ever” και τους αφήνεις να κάνουν σβούρες

5 Likes

Το θέμα είναι να ψηφίσετε καταρχήν. Εάν δεν πατε είναι υπέρ του σίγουρα. Έχουν ξεκινήσει και λενε χαζομαρουλες αλλά η διαφορά δεν είναι 10 μονάδες. 3-4 μπορεί να είναι, οπότε όλα ανοιχτά μέχρι τις εκλογές. Ειδικα εάν συνεχίσει να δίνει επιδόματα σε εκλεκτούς ή να χαθεί για πάντα η δημόσια υγεία μετά τη παιδεία

4 Likes

Ρε μονο η Εκκλησια και η Αστυνομια θα μεινουν στο Δημοσιο λεμε.

6 Likes

Βλέπω αυτή την πολιτική των επιδομάτων και προσπαθώ να θυμηθώ αν οι ίδιοι πριν εκλεγούν εκραζαν τον ΣΥΡΙΖΑ για επιδόματα δεκανικια, που δεν λύνουν το πρόβλημα και ότι πρέπει να αυξηθούν οι απολαβές του κόσμου, κλπ.
Αυτοι έχουν ξεσκιστει από τα αυξημένα έσοδα από τον ΦΠΑ , λόγω πληθωρισμού επιστρέφουν ένα κόκκαλακι στους ιθαγενείς και πανηγυρίζουν οι Ζουλού από κάτω.
Αν ο καθένας είναι ευχαριστημένος με fuel pass, 200 ευρώ τώρα , 500 ευρώ μετά, θα σου δώσουμε κι ένα καλάθι της νοικοκυράς δώρο, είναι νομίζω η επιτομή της εξαθλίωσης.

17 Likes

Εισθε κι εσεις ανθελλην κυριε; Αλλος ενας εναντιον της πατριδος;

11 Likes

Πιο σωστή περιγραφή θα ήταν μίζερος νομίζω

6 Likes

Εγώ ήρθα το περασμένο ΣΚ για λίγο στην Αθήνα και πραγματικά απορώ: όλους ΔΙΑΣ και παππάδες τους έκαναν; Δεν έγινε καμιά πρόσληψη τροχονόμου; Ένα απερίγραπτο τριμπούρδελο το κέντρο. Στα σχολεία τελευταίοι στην Ευρώπη, στη διαχείριση του covid τελευταίοι, οι υποδομές παρατημένες, η καθημερινότητα μια απολίτιστη ζούγκλα, στηρίζουν το καρτέλ πετρελαίου με επιδοτήσεις, κ.α… Μόνο στην αύξηση αντικαταθλιπτικών και στις ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις ηγούμαστε

1 Like

Ναι, αλλά το βράδυ τώρα που χειμώνιασε είναι και γαμώ… :stuck_out_tongue:

2 Likes