Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Πεθανα.

Παλι με ολα οσα συμβαινουν στην Ελλαδα και σημερα… Ειμαι τοσο χαρουμενος που εδωσα την δυνατοτητα στα παιδια μου να μην μεγαλωνουν σε αυτη την χωρα… Αν καποιος τσαντιστει η δεν του αρεσει το σχολιο μου δεν πειραζει…καθε χρονο και χειροτερα

6 Likes
1 Like

8 Likes

Η Ελλάδα έχει την 7η πιο ακριβή βενζίνη στον κόσμο. Τι λέει η ΝΔ τώρα για τα επιδόματα βενζίνης; (Για λίγη βενζίνη δεν τον πυροβόλησε τον 16χρονο ο μπάτσος; )

Είναι αλήθεια, δεν είναι τρολ

4 Likes

Το καλάθι του αη βασιλη… :joy:

2 Likes

Κοριτσίστικα παιχνίδια με κούκλες και πολλά άλλα θα περιλαμβάνει το καλάθι του Άη Βασίλη.

  • επιτραπέζια παζλ,
  • παιχνίδια κούκλες και άλλα αξεσουάρ
  • βρεφικά παιχνίδια,
  • φιγούρες δράσης,
  • παιχνίδια κατασκευών με τουβλάκια,
  • αθλητικά παιχνίδια μπάλες κτλ.,
  • λούτρινα παιχνίδια,
  • μουσικά παιχνίδια,
  • τηλεκατευθυνόμενα,
  • ηλεκτρικά παιχνίδια

Χοχοχο :joy:

3 Likes

τα ηλεκτρικα τι ακριβως ειναι ; :stuck_out_tongue:

με σουβλακια, θα ειχε και μελλον ! :smile:

2 Likes

image

6 Likes

Εορταστικό ΚΑΚΟ ΨΟΦΟ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ

4 Likes

image

Θέλω να μάθω πόσα πληρώθηκε ο ανιψιός/εγγονός/καλό-παιδί “γραφίστας” για να “σχεδιάσει” τον αρχίδα τον Άη Βασίλη

1 Like

Τα πήραν και τα πόμολα, πάνε για γάλα και μπισκότα τώρα με το καλάθι του Άη Βασίλη

1 Like

@akefaloskavalaris ισχύει αυτό που γράφει στο tweet ή ερμηνεύεται αλλιώς?

1 Like

Η συσκευή του εργαζομένου δεν ανήκει στην εταιρεία; Και το password manager δεν είναι διακίνηση αλλά αποθήκευση θα έλεγα. Σε κάθε περίπτωση τα Air Tag είναι πρόβλημα οπότε ακόμη και καταλάθος, καλώς να έρθει η απαγόρευση τους. Η χαρά του κάθε stalker.

Χμ… ναι, αλλα ΟΧΙ.

Το καλοκαιρι θα ερθω Ελλαδα και θα μεταφερουμε καποια πολυ σημαντικα πραγματα, οποτε οι βαλιτσες μας δεν πρεπει για κανεναν λογο να χαθουν. Οποτε θα βαλουμε air tags στις βαλιτσες απλα για να ειμαστε σιγουροι. Η απαγορευση τους θα ηταν παντελως ηλιθια αποφαση. Οποιος δε θελει δεν τα χρησιμοποιει.

Απορία αδαούς… τι είναι αυτά τα air tag ? :roll_eyes:

1 Like

tracking devices για Apple και Android. Έχουν μικρό μέγεθος, τα πετάς σε μια κούτα/τσάντα/βαλίτσα/πορτοφόλι/κλειδοθήκη και μπορείς από το κινητό σου να δεις που στην Γη βρίσκεται η συσκευή. Εχουν υπάρξει και περιπτώσεις επικίνδυνες (κακοποιημένες γυναίκες που τις βρήκε ο πρώην, απαγωγές, διαρρήξεις σε σπίτια, κ.α. Τελευταία εβδομάδα νομίζω 2 γυναίκες κινήθηκαν νομικά κατά της Apple γιατί τις βρήκαν οι πρώην σύντροφοι τους με ένα τέτοιο μηχανηματάκι.

1 Like

Κατάλαβα… δεν φταίει όμως η τεχνολογία και η συσκευή, αλλά η χρήση της. Από όσα προαναφέρθηκαν, μάλλον κακώς θα απαγορευτεί η χρήση τους γενικά. Π.χ. ο @QuintomScenario που θα το βάλει στη βαλίτσα του, γούστο του καπέλο του, γιατί να μην επιτρέπεται;

Ψιλοασχετο αλλά είναι ένα εξαιρετικό και αναλυτικό άρθρο.
Εγώ που είχα μια μερική πληροφόρηση, τώρα αντιλαμβάνομαι τους λόγους για την αντίδραση των κατοίκων και περιοίκων στο μετρό στην Πλατεία.
Κρίμα αν συνέχισει η κατάσταση ως έχει γιατί θα έχει μη αναστρέψιμες επιπτώσεις στον χαρακτήρα της περιοχής

4 Likes