Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Εγώ την είδα τη συνέντευξη πάντως, πέρα από κάποια σημεία που έχασα όταν πήγα για κατούρημα και κοκακόλα.

Τον ρωτάει κάποια στιγμή ο μαν “Ο Τσίπρας είπε πως έδωσε τη σύμβαση (που ο Μητσοτάκης κάθε φορά που αναφερόταν έβαζε μπροστά και το περιβόητη) στο 70κάτι % και σε 4 χρόνια πήγε στο 75κάτι %, τι ισχύει?”

Για να απαντήσει “κοιτάχτε, θέλετε να μπερδέψουμε τους πολίτες με ποσοστά και όλα αυτά?” που σημαίνει πως μάλλον λένε ψέμματα γι’ άλλη μια φορά.

Γενικά, σε όλη τη συνέντευξη, είπε πάρα πολλές φορές για τους πολίτες και ότι δε θα καταλάβουμε, θα κουραστούμε, είναι άχαρο να μιλάνε για τέτοια πράγματα κλπ, όταν δεν ήξερε τι να απαντήσει, και αυτό ήταν το highlight, πόσο χάπατα ή ηλίθιους θεωρεί αυτούς που θέλει να τον ψηφίσουν

10 Likes

Έχει άδικο;

8 Likes

Ε πως, κάποιοι αναγκαστικά θα ψηφίσουν ΝΔ για να μη μείνει ακυβέρνητη η χώρα :face_with_diagonal_mouth: ή επειδή η αισθητική του ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι αυτή που αρμόζει στη ζωή τους.

1 Like

Γελοίος ως συνήθως

1 Like

Sefflix…Τρέμετε Netflix,HBO & DISNEY+ και λοιπές πλατφόρμες-γατάκια για τον παράδεισο της κωμωδίας που δημιουργήθηκε !!!
Όσο για ΕΡΤflix δεν έχω να πω τίποτα…Θα δείτε που θα παρακαλάει το Sefflix να την εξαγοράσει !!!

Υπάρχουν και δημοσιογράφοι που κάνουν την δουλειά τους σωστά τελικά σε τούτο τον τοπο

10 Likes

Που σημαίνει ότι ο πραγματικός πρωθυπουργός της χώρας αποφάσισε να κάψει τον κουλη. Ιντερεστινγκ, ως προς το ποιο θα είναι το επόμενο πουλεν του

3 Likes

Δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Μπορεί βέβαια να τους γλεντάει άσχημα η Τζίμα αλλά ανθρωποειδή όπως ο Πρετεντέρης εξακολουθούν και ακούγονται

1 Like

Νομίζω ότι ο εν λόγω γυμνοσάλιαγκας απλα κρατάει ακόμα τα προσχήματα με το να συνεχίζει το λιβανιστήρι στην κυβέρνηση προκειμένου να μην βγάζει μάτι η αλλαγή ροτας του ναρκοπλοιου

1 Like

τι ζούμε…

3 Likes

Καλημέρα συμφορουμίτισες και συμφορουμίτες.

Βάζουμε όλοι πλάτη!

4 Likes

Το αφήνω εδώ αυτό

3 Likes

Ειμαι κατά της βιας.
Αλλά ο Μπαλάσκας είναι για πολύ κλωτσίδι

5 Likes

Μετριοπαθή σε βρίσκω.

7 Likes

Μόλις περιέγραψε το grooming βέβαια, το οποίο διώκεται ποινικά και στην Ελλάδα, αλλά ποιος περιμένει από αστυνομικούς να ξέρουν τους νόμους

7 Likes

Ξέρουν μόνο τους νόμους όταν έχουν να κάνουν με χαϊδεμα στις ποινές, σε γυναικοκτονίες κλπ

2 Likes

Συγγνώμη, ο Μπαλάσκας είναι αστυνομικός; Ε, όχι δα. Ένας τηλεμαϊντανός είναι, με συγκεκριμένη αποστολή.

3 Likes

Ο,τι λέει η εργανη

1 Like

Δεν ξερω τι μερος του λογου ειναι αυτος ο Μπαλασκας, και με βαση τα συμφραζομενα που βλεπω σε αυτο το τοπικ μαλλον ειναι για απειρο ξυλο, πισσα, πουπουλα και ολα τα συναφη, αλλα η δηλωση του για την μεθοδο που χρησιμοποιουσε το καθαρμα δεν εχει κατι λαθος.

2 Likes