Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Δεν το ενοούσα για καλό. Απλά είναι διαπίστωση και δυστυχώς ισχύει. Απλά το ανέφερα

Το γήπεδο είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Εδώ κόβουν το ρεύμα και το ψωμί, το γήπεδο θα με νοιάξει να μου κόψουν;;

Αν εξαιρέσεις τις εξωφρενικές τιμές που έχουν απομακρύνει από τα γήπεδα (ΟΚ των μεγάλων κατηγοριών) τη μεγάλη μάζα του εργαζόμενου λαού. Αλλά αυτό είναι “άσχετο” με την οπαδική βία. Άλλωστε αυτή στην Αγγλία διεξάγεται μακριά από τα γήπεδα οπότε όλα κομπλέ. Γεια σου ρε Μάγκι Θάτσερ με τα ωραία σου.

Προφανώς, δεν εννοούσα ότι πρέπει να τελειώνουμε με τον καπιταλισμό επειδή τα σπάνε τα χουλιγκάνια και μετά τραβάει η κυβέρνηση ένα ξεγυρισμένο κλείσιμο κερκίδων για να μην πειράξει τα αφεντικά, αυτό το τόσο φυσικό και αμετάβλητο πράγμα όπως πιστεύεις.

Πολύ ωραία τα λες. Έρχεσαι στα λόγια μου. Το πρόβλημα λοιπόν είναι 1000% ΠΟΛΙΤΙΚΟ. Τα αφεντικά δεν τα πειράζει κανείς.

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΝ

1 Like

Enter us :slightly_smiling_face:

1 Like

Οι φιλόζωοι έχουν συλλογική ευθύνη για κάποιον ανεύθυνο ιδιοκτήτη ζώων;

Και έλεγα και εγώ, δεν θα εμφανιστεί ο εν λόγω χρήστης.

Αφού δεν σε σηκώνει το κλίμα εδώ ρε τύπε, γιατί δεν ξαναχώνεσαι στην τρύπα σου για περισσότερα χρόνια; Εκτός αν υπάρχει βίτσιο και θες να ακούσεις κανά καντήλι, τότε πάσο και σέβομαι, ο καθένας με τα γούστα του.

2 Likes

Tα μανταρίνια τώρα δεν βγαίνουν?

3 Likes

Ο ιδιοκτήτης ήταν ανεύθυνος αλλά ο ιδιοκτήτης βρίσκει και τα κάνει. Μπορεί να μου πει κάποιος τι δουλειά έχουν τα τσομπανόσκυλα μέσα στις πόλεις?
Βγαίνουν αρκετοί και θαυμάζουν χώρες σαν τη Νορβηγία, Σουηδία, Γερμανία και άλλες σαν αυτές και λένε ότι στην Ελλάδα είμαστε μπανανία και δεν θα γίνουμε ποτέ σαν αυτούς. Προφανώς δεν θα γίνουμε σαν αυτούς. Και ξέρετε γιατί?
Διότι αυτοί που τα λένε αυτά θέλουν να αντιγράψουν από αυτές τις χώρες μόνο αυτά που τους συμφέρουν και τους αρέσουν. Όταν είναι για αυτά που δεν τους αρέσουν αρχίζουν οι δικαιολογίες. Αυτές οι χώρες που είναι πολύ μπροστά από την Ελλάδα έχουν νόμους που απαγορεύουν τις επικίνδυνες ράτσες σκύλων. Εδώ θα βγει ο Τάκης από το Καματερό και ο Μιχάλης από το Κιάτο και θα σου πουν ότι δεν υπάρχουν επικίνδυνα σκυλιά και για όλα φταίει ο ιδιοκτήτης που τα κάνει επιθετικά.
Δηλαδή οι νομοθέτες σε αυτές τις προηγμένες χώρες δεν γνωρίζουν που νομοθέτησαν αυτές τις απαγορεύσεις αλλά γνωρίζει ο Τάκης και ο Μιχάλης που τα λένε αυτά επειδή θέλουν να συνεχίζουν να έχουν στη κατοχή τους καρχαρίες με πόδια.
Και για αυτό όταν κάνεις το θέμα μπουφέ και θες να αντιγράψεις από αυτές τις χώρες μόνο αυτά που σου αρέσουν θα παραμένεις πάντα μπανανία. Μην διαμαρτύρεστε μετά ορισμένοι για τα χάλια της Ελλάδας.
Απαγόρευση στις επικίνδυνες ράτσες και για κάποιες άλλες πληρώνεις υψηλά ασφάλιστρα. Αυτό είναι κράτος. Στην Ελλάδα δεν θα γίνει ποτέ γιατί θα αντιδράσουν άσχημα οι φιλόζωοι και η πολιτεία φοβάται το πολιτικό κόστος. Και κάπως έτσι θα συνεχίζεται ο αέναος κύκλος των θανατηφόρων επιθέσεων σκύλων. Όχι μόνο σε ανθρώπους αλλά και σε άλλα ζώα. Για αυτό λέω ότι οι φιλόζωοι είναι ηθικοί αυτουργοί σε όλο αυτό.
Και σου λένε κάποιοι ναι αλλά το δικό μου πίτμπουλ είναι αρνί. Και στο ίντερνετ άμα ψάξετε θα βρείτε τυπάδες που έχουν για κατοικίδια τίγρεις και πύθωνες και είναι ακόμα πιο αρνιά. Άρα τι? Να φέρουμε και τις τίγρεις μέσα στις πόλεις?

Screenshot 2023-12-12 180141

Και ο θεός της Ελλάδας σε μια φωτογραφία

Αυτά και χάνομαι πίσω στην τρύπα μου.

emetos-barf

1 Like

Σε αυτή τη χώρα δε θα γίνουμε άνθρωποι αν δεν πάψουμε να συγκρίνουμε ανόμοιες περιπτώσεις. Από κει πρέπει να ξεκινήσουμε, γενικά, να κάνουμε συγκρίσεις.

4 Likes

Καρχαρίες με πόδια τα τσοπανόσκυλα, το διαβάσαμε κι αυτό.

4 Likes

Σε άλλα νέα από το μπουρδέλο μας:

Ωραίος, ένας τύπος στον οποίο έχουμε αναθέσει ως κοινωνία τη φύλαξή μας χτύπησε μια κοπέλα και την παράτησε ενώ αν είχε κάνει κάτι αμέσως ίσως και να είχε διαφορετική κατάληξη. Άντε τώρα γονείς να βρείτε το “δίκιο” σας.

2 Likes

Το έχω πει τόσες φορές πως θα έπρεπε να υπάρχει ψυχολογική αξιολόγηση και background search σε όποιον σκοπεύει να υιοθετήσει συγκεκριμένες ράτσες σκύλων γιατί είναι εκ φύσεως πιο επιθετικοί. Γιατί η αλήθεια είναι πως ένα επικίνδυνα μεγάλο ποσοστό είναι wannabe gangsta καγκουρες πιο ανεύθυνοι και απ’ το 8χρονο ανιψάκι μου.

Το αρχικό point παραμένει. Ειναι 100% ευθύνη του ιδιοκτήτη. Επίσης τι ακυριλα είναι αυτή με τις τίγρεις. Δεν είμαστε όλοι Mike Tyson και επίσης (πολύ σωστά) απαγορεύεται να έχεις τέτοια ζώα για κατοικίδια γιατί είναι άγρια και κυρίως απειλούμενα και σπάνια.

Μπορείς να έχεις οποία αποψη θες αλλά μην νομίζεις ότι έκανες και καμιά τρομερή κριτική με αυτό το συνονθύλευμα από άκυρες συγκρίσεις που μας αραδιασες

Υγ Είναι αρκετοί νόμοι επί του θέματος για τον πουτσο; ναι. Ειναι κάποιοι φιλοζωοι παρανοϊκοί; πάλι ναι. Και πάλι όμως είναι στην βάση της πυραμίδας του προβλήματος και όχι στην κορυφή.

Κάνουν τέτοια πράγματα τα όργανα της τάξης και περιμένετε μετά να υπάρχει αλληλεγγύη και αλληλοβοήθεια στο Ελλαδισταν… Άσχημη η κοινωνία μας πολύ.

10 Likes

Σκατομπατσος ανδρείκελο χωρίς ψυχή, σκότωσε το κορίτσι και δημιούργησε τραύμα που δε θα φύγει ποτέ από τα μυαλά των γονιών της, των φίλων της και όσων την αγαπούσαν. Εύχομαι ισόβια μιας και αυτή είναι η πιο αυστηρή ποινή που έχει η νομοθεσία στην Ελλάδα. Και να του κάνουν ότι του αξίζει μέσα στην φυλακή

2 Likes

Μαλακα, ποιος παει ισοβια στην Ελλαδα, σοβαρεψου. Ειδικα στο θεμα με τα τροχαια δυστυχηματα, η γελοιοτητα ειναι τοσο τεραστια που σε κανει να θελεις να αυτοδικησεις περισσοτερο απο οπουδηποτε αλλου.

1 Like

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν στην θανατική ποινή με παραθυράκι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ουτε το διπλωμα του δεν θα χασει τι φυλακη, σε κανα εξαμηνο θα οδηγαει παλι.

Γενικα ο καλυτερος και πιο ανωδυνος για τον δολοφονο τροπος να σκοτωσεις καποιον στην Ελλαδα ειναι με αμαξι.

2 Likes

Καλησπέρα.

2 Likes

Την ίδια, αλλά με ραγισμένα τα καντράν πλιζ